Medvěd

Biopler

Bez príkras so všetkou krásou a drsnosťou sa mi ľúbil snímok v prvej polovici. V druhej akokeby medvede začali premýšľať a kalkulovať, a lovci podobne. Vôbec by mi nevadilo keby medveď zabil človeka. A citovo ma snímok veru až tak nedostal. ()

emdvojka

Tento film som videl,ako malý chalan a poviem Vám ronil som slzy. Veľa sĺz. Tak prefíkane rozohranú hru na emócie, ako v tomto filme si nepamätám!! Ale inak krásny príbeh o dvoch medveďoch, na strastiplnej ceste, ktorú lemuje vzájomná dôvera, ale i hlad lovcov medveďov, ktorý netúžia po ničom inom, ako rozdeliť tento krehký a výnimočný vzťah vo voľnej prírode. ()

Stíba

Plakát tady na ČSFD ve mě roky vzbuzoval vidinu rodinného animáku s medvědy, a až když jsem se konečně odhodlal, že si film pustím, zjistil jsem, že jsem ho již před pomalu dvaceti lety jako kluk viděl. Krásný film, který bych ani tak neoznačil za smutný jako strašně milý, protože přes všechny ty útrapy které se děly především medvíděti sem nakonec vůbec neměl pocit vydírání na kost. Finále je pak opravdu povedené s až krásně lehce zábavnou setkávací scénou a unikántím celkovým vyvrcholením jednoho z nejlepších filmů z přírody. ()

Saimon

Viděno už hodně dávno,ale stále si živě pamatuji emoce,které ve mně film o osiřelém medvědím mláděti vyvolal. Nádherný příběh,korunovaný přisvojením si medvíděte starým samotářským medvědem...Jeden ze tří filmů u kterých jsem kdy plakal. To na plné hodnoceni stačí samo o sobě.***** ()

haWranka

Jů, tak na tohle dílko bych už málem zapomněla! Vlastně si už moc z děje nepamatuju, ale úvodní scéna mi navždy uvízla v paměti. Jak já to vždycky obrečela... ()

Arequipa

Pořád nemohu pochopit, jak se tohle vůbec podařilo natočit. Točit s dětmi je těžké, ale se zvířaty? Pokud to budete chtít pustit dětem, raději to rozmyslete. Někdy je to dost smutné a drsné... K vrcholné scéně u vodopádu lze dodat snad jen - trestat je lidské, odpouštět božské. Fantastický film! ()

Deftie

Ozaj prekrásny film, plný nádhernej prírody, osamelosti, priateľstva. Len si naň spomeniem a mám slzičku na krajíčku. Skoro bez chybičky. Ale jedna sa tam predsa nájde. Nikdy by sa to nestalo. Prečo? Pretože ten veľký by toho malého zabil, alebo vyhnal (nehovoriac o ďalších prkotinkách). Vo filmoch mi nevadí, keď nie sú reálne, vadí mi, keď sa tak tvária a takáto maličkosť sa podeje kade tade. Čo už. Stále jeden z tých takmer úplne skvelých filmov. Tak u mňa na práve aktuálnych 89%. ()

Acrobat

...musím byť nevyhnutne iný, tvrdý, bezcitný? Opäť je tu tá prekliata otázka, či za tým všetkým niekto je?! ()

Trauma

no možná to není žádné terno, možná je to sem tam trošku nuda, možná to v některých chvílích působí neduvěryhodně, a vůbec je to možná trochu patetické, ale stejně...je to nádhera a nádherný pocit z filmu ve mě zůstává ještě dlouho po shlédnutí a to je důležité :) ()

Mockrosh

Film ve vás vyvolá pocit, že chcete všeho nechat a nazí skákat po pařezech spolu s hodnými medvídky. A propos - můj první film v kině...takže tak trochu sentiment. ()

Vladajsoucna

Ano, je to jeden obrovský kalkul. Ale jedinečně natočený. Příběh malého medvíděte, kterému matku zabil spadnutý šutrák, usilující (zpočátku neúspěšně, nakonec samozřejmě úspěšně) o opatrovnické přátelství jednoho medvědího giganta, jehož se snaží ulovit dva francouzští lovci. Poté, co jednoho z nich nechá medvěd žít, oplatí mu to i lovci a odjedou domů s nepořízenou. Závěr končí společným pokojným soužitím medvěda a medvíděte v noře, ve které se skrývají před venkovní zimou. Inu, prostý, ale i na největšího cynika slzutvorně působící příběh. Film dojme, aniž by se při tom člověk cítil trapně a dětinsky. Annaud to prostě dokázal. Nejen pomocí zmíněné strhující story, podmanivé hudbě, kameře kochající se nádhernou horskou krajinou a celkově obdivuhodně trpělivým režijním a producentským Annaudovým vedením, ale především naprosto úžasnými "hereckými" výkony medvědů. To, co před kamerou ukázalo ono malé medvídě, to je jedna z nejnedocenějších mistrovských kreací na filmovém plátně. Nejde o žádné cirkusáckou exhibici, ale o opravdu procítěné stanislavského herectví. Snad první film, kde zvířata přehrávají lidské představitele, ačkoliv Tchéky Karyo a další herci s minimem dialogů předvádějí také slušné výkony. Jestliže je film brán za rodinný film, je nutno ovšem dodat, že obsazuje i docela drsné scény úmrtí a zranění zvířat a také jednu z dálky snímanou medvědí erotickou scénu. :D Zkrátka je to dojemný film z drsné přírody, nikoliv disneyovský cajdák. Potěší i účast našeho klasika Břetislava Pojara, který byl pro vytvoření surrealistických snových představ medvíděte patrně vybrán kvůli svým slavným medvídkům u Kolína. ()