Příjemný film s inteligentním příběhem, na jehož pozadí se velmi nenásilně předvádějí zvyky a vůbec život na slovenské vesnici ještě před pár lety.(24.7.2011)

Minimálne rovnaká "kultovka" ako SVÁKO RAGAN. :-) A veľké sólo pre EVU KRISTÍNOVÚ. (4.8.2008)(4.8.2008)

škoda, že takéto slovenské filmy už dnes veľmi často nevidíme...veľmi sa mi to páčilo...(10.11.2008)

Ono to nebylo špatné, ale v porovnání s vynikajícím Raganem se Bičianka jeví mnohokrát slabší.(1.4.2010)

Veľmi zaujímavý TV film, ktorý má dobrý scenár a hlavne potešia aj herecké výkony, takže sledovanie je príjemným zážitkom. Bičianka má invalidného muža a dvoch dospelých synov, ktorí ešte (aspoň podľa nej) nemajú vyhliadnuté nevesty... Ale všetko sa zmení, keď za ňou príde chudobná suseda s peknou dcérou, ktorá je podľa nej tehotná s jej mladším synom. Bičianka sa musí pripraviť na svadbu, ale to ešte nevie, že aj starší syn už svadbu plánuje... Problémy nastanú, keď umrie otec a tak najbližšie 3 mesiace svadby nemôžu byť. Medzičasom sa však všetko zmení, hlavne čo sa týka tehotenstva neviest... :o)(16.1.2009)

Vtipný román Zuzgy Zgurišky v očosi menej vtipnom, no stále klasickom prevedení.(9.5.2012)

Proste slovenská televízna klasika.(3.8.2008)

Neskutočné. A to som o tomto filme doteraz ani nepočul. Hanbím sa ;))(8.1.2009)

• MurielRezek

Tak tenhle film byl pro mne zklamáním. Četla jsem knihu Zuzky Zgurišky a to bude nejspíš tím. O co víc se mě kniha líbila, o to míň film. Zklamání z očekávání? I nejlepší úmysl může vyústit v pitomost. Ne, film není pitomý, jenom se mě prostě nelíbil. Snažím se být obezřetná s kritikou a spíše štědrá s chválou, ale tentokrát je to za mě jen jedna hvězdička.(6.4.2014)

Takto to ja ľúbim. Nádherné stvárnenie života na Kopaniciach, tá hudba, to prostredie, to nárečie. Keďže je to môj rodný kraj, sympatie k tomuto filmu idú o to vyššie, aj preto, ako je natočený. Bez žiadneho prifarbovania, či umelého dotvárania niečoho, čo by tam nepatrilo. Skrátka jednoduchá slovenská ukážka toho, ako sa tu kedysi žilo, aké boli tradície, ako prebiehali bežné intrigy a ohováranie na dedine medzi dvoma rodinami. Tento zvyk zdá sa u nás ostal, no už to nie je také pekné a čisté. Film zanechá pekné dedičstvo, ukážku života, ktorý sa z tohto kraja pomaly ale isto vytráca. Nemá to také „gule“ ako nenahraditeľný a bez konkurencie Sváko Ragan, ale o to Bičianke z doliny a „Kujčene“ ani nešlo :) Any hny odtálto!! 5*(8.3.2010)

lahôdka. Eva Kristínová exceluje.Škoda,že sa do filmu nezmestilo viac dialógov z knihy.Napr scéna hasenia požiaru. Bolo by ešte viac zábavy pri obrazovke (:-(24.4.2011)