poster

Old Boy

 • Jižní Korea

  Oldeuboi

 • Jižní Korea

  올드보이

 • anglický

  Oldboy

 • Slovensko

  Old Boy

Thriller

Jižní Korea, 2003, 120 min

Režie:

Chan-wook Park

Kamera:

Jung-hoon Jung

Hudba:

Yeong-wook Jo

Scénografie:

Seong-hie Ryu
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • obitus
  *****

  Pro me v soucasnoti vrchol asijske kinematografie. Intenzitou nekterych scen a reziserskou zrucnosti se da prirovnat snad jen k Ichimu. Skvele propracovany dej (o kterem nereknu ani slovo) a vyborni herci snad ve vsech rolich delaji z tohohle jihokorejskeho kousku opravdovy skvost. Je az smutne, jak v porovnani s timhle vypada americka produkce nudne a rutinne.(8.10.2004)

 • DaviD3141
  *****

  Ak máte v obľube snímky, ktoré zachádzajú až na/za krajné medze mravnosti, toto je film pre vás. Skúste si predstaviť snímky Saw v réžii Quentina Tarantina, a získate približnú predstavu o neohraničenom bláznovstve Oldboy-a. Je to druhý zásek z „trilógie pomsty" Chan-wook Parka (Sympathy for Mr. Vengeance; 2002 a Sympathy for Lady Vengeance; 2005). Snímka je plná extrémov. Scéna, v ktorej sa Dae-Su musí prebiť cez vyše dvanásť nepriateľov vyzbrojený iba tesárskym kladivom, sa stala filmovou legendou, rovnako ako aj moment, keď si vychutnáva prvé jedlo po pätnástich rokoch zajatia... veľmi živú a krútiacu sa chobotnicu. Oldboy predstavuje oveľa viac než bezduché vykorisťovanie, do ktorého miestami skĺzne. Dramatická štruktúra aj zábery sú dokonalé a svojou temnou krásou pripomínajú Scorseseho tvorbu v 70. rokoch. Min-sik Choi podáva elektrizujúci výkon. Je pozoruhodné, ako sa postupom času, keď sa začne odhaľovať pravda, zvyšujú naše sympatie k tomuto v podstate nesympatickému mužovi. 90%(30.12.2011)

 • Brouk
  ***

  Lepší 3* nebo horší 4*? nepopírám některé zajímavé scény, nepopírám určitý jiný nadhled, ale pokud bych chtěl něco nové říct k tomu filmu, dost dobře mně to nejde. Lima to řekl v podstatě za mě a já bych se jen opakoval...(8.1.2006)

 • Gemini
  ****

  Park to s divákem umí. Vycizelovaný scénář několikrát převrátí naruby celé vyznění Oldboye, který není jen "hustou" podívanou o perverzích a násilí, ale skutečně brutální výpovědí o ničivé síle pomsty, jejíž "spravedlnost" je otázkou pro každého diváka zvlášť. Skutečně nechutná je jen jedna scéna, a (po tom všem) překvapivě v ní chybí fyzické násilí. PS: OST, dostanu tě!;) PS2: Ty natvrdlé, co o nich píše Tyler, si neberte osobně. Osobně si to mám vzít já a tím, že komentář napíše až se mu bude chtít, mi jen naznačuje, že už je velkej chlap kterýmu nikdo nebude rozkazovat:)) PS3: Jsem pouhý ponížený čerstvě vystudovavší "právník"..ale není to žádnej medicinman, kdo mě ponížil;) Nicméně za OST velice, velice děkuji...i když za Lady Vengeance děkuju ještě víc;)(24.9.2006)

 • B!shop
  ****

  Čekal jsem, že to bude víc akční, ale nakonec i přes to, že film trvá dvě hodiny a místama mě i trochu nudil, musim dát 4*, protože to je opravdu dobrej film. A scéna trhání zubů a ustřihnutí jazyka je fakt drsná.(17.10.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace