Old Boy

Jižní Korea, 2003, 120 min

Chan-wook Park

Jung-hoon Jung

Yeong-wook Jo

Emocionálně zdrcující dílo. Poslední stránka albumu fotek (pointa) mě zaplavila taková dávka mrazení, že jsem nebyl schopen dýchat. Americký remake měl dostat Quentin Tarantino, ne Spike Lee.(10.5.2015)

"Směj se a celý svět se bude smát s tebou... plač a budeš plakat sám." První díl pomstychtivé trilogie, ten nejkomerčnější a zároveň nejzábavnější. Slušnej scénář, možná trochu neuvěřitelnej pro nás nebambusáky, kvalitní hudba, dokonalej min-sikův výkon a hlavně spád, jízda od začátku do konce. A stejně jako pulp fiction je i oldboy postavenej na silných zapamatování hodných scénách(12.11.2009)

Být spoileroidní svině, tak napíšu, že je to antické drama v korejském kimonu... Ale, protože nejsem, tak stejně napíšu, že je to antické drama v korejském kimonu, protože to tak prostě je. ♫ Hodnocení OST: 5/5(6.3.2005)

• - Předlohou filmu byl japonský manga komiks Oldboy od Minegičiho Nobuakiho a Tsučiju Garona. (imro)

• - Název restaurace, kde pracuje Mido je "Mediterranean", ale režisér chtěl, aby se jmenovala "Akira" jako pocta režisérovi Kurosawa. Byl však nakonec ponechán původní název restaurace, pod jakým je provozována. (don corleone)

• - Spoiler: Bitka v chodbě byla natáčena po tři dny. Vše probíhalo reálně, speciální efekty byly použity jen při bodnutí Oh Dae Sa do zad a na drobnou úpravu některých útoků. (HellFire)