Old Boy

Jižní Korea, 2003, 120 min

Chan-wook Park

Jung-hoon Jung

Yeong-wook Jo

Jeden z nejlepších filmů, při každé další projekci si vychutnávám takřka každý záběr.(9.5.2005)

Bohužel to nebylo, tak dobrý jak jsem doufal, možná jsem od toho příliš očekával, hlavně díky chvále, která se s timhle filmem nese, jenže mě to prostě nepřišlo až zas tak dobrý. Teď s odstupem času sice musim uznat, že dějově to je výborný a typická korejská brutalita nemá chybu, ale stejně mě to nedokázalo moc vtáhnout do děje a možná proto jsem si to nedokázal patřičně vychutnat. Ale i tak to je hodně nadprůměrný a fanoušci korejských filmů by si to neměli nechat ujít(1.1.2006)

Dechberoucí netradiční filmový zážitek, který bohužel místy působí maličko stereotypně.(25.4.2005)

Presne to, čo som od Ázijcov čakal a toto ma dostalo. Veľmi tradično-netradične podaný príbeh, akčný film so silnou, veľmi silnou psychologickou líniou. Priam dokonalé odhaľovanie vnútorných stránok, budovanie odporu, pomsty, násilia, niekedy sa však zdá trošku pribrzdené až príliš extravagantnou prácou kamery. Hudba je však famózna a herci tiež. Niekedy to však prehrávajú, čo mi niekedy všeobecne na ázijských filmoch vadí. 85%.(20.6.2006)

Čekal jsem, že to bude víc akční, ale nakonec i přes to, že film trvá dvě hodiny a místama mě i trochu nudil, musim dát 4*, protože to je opravdu dobrej film. A scéna trhání zubů a ustřihnutí jazyka je fakt drsná.(17.10.2004)