Old Boy

Chan-wook Park

Jung-hoon Jung

Yeong-wook Jo

Naprostá bomba.(8.12.2006)

Jeden z nejlepších filmů, při každé další projekci si vychutnávám takřka každý záběr.(9.5.2005)

Dokonalý film, jehož finální rozuzlení mi mělo podlomit kolena, ale díky závalu samoúčelného efektního balastu, který se mi vůči křehké ideji filmu jevil jako kontraproduktivní, se mé těžce zkoušené emocionální banky už příliš netklo.(7.1.2006)

Jasně bylo to super, ale prostě po všech těch recenzích a ohlasech jsem jaksi čekal víc. Prostě mě to nechytlo za koule. Samozřejmě skvělá režie a vizuální stránka. Brutální scény jsou opravdu brutální. Přesní herci (fakt nevím proč chtěj američani dělat remake když u tohohle se jim to prostě nepovede). Old Boy je super film promyšlenej a vůbec všechno, jenže příčina toho všeho mi přišla dost přitažená za vlasy čekal jsem prostě spiknutí proti galaxii nebo tak něco. Tím ovšem neříkám že Old Boy není instruktážní video o tom jak někoho dokonale setřít a zdecimovat na všech frontách.(7.5.2005)

Scénář: Jo-yun Hwang, Chun-hyeong Lim, Joon-hyung Lim, Chan-wook Park .. I. Drsné, chytré, mrazivé, stylově i vizuálně vychytané .. atributy, v nichž je Chan-wook Park velice silný a k tomu skvělý příběh nepochopitelně vězněného muže, který pochopitelně prahne po oprávněné pomstě..(11.5.2005)