Old Boy

Jung-hoon Jung

Yeong-wook Jo

Scénografie:

Seong-hie Ryu

Scénář: Jo-yun Hwang, Chun-hyeong Lim, Joon-hyung Lim, Chan-wook Park .. I. Drsné, chytré, mrazivé, stylově i vizuálně vychytané .. atributy, v nichž je Chan-wook Park velice silný a k tomu skvělý příběh nepochopitelně vězněného muže, který pochopitelně prahne po oprávněné pomstě..(11.5.2005)

• RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 125 nejlepších neanglicky mluvených filmů - 125 Greatest Foreign Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(18.9.2009)

Tohle je skvělý, ale bacha abyste neočekávali moc, protože si myslím, že Old Boy je malinko přehodnocován, zvláště řeči o nějaké "pointě" (závěr je IHMO malinko blbost, ale ... ?) ... Ale i tak se dočkáte skvěle odehraného a krásně natočeného snímku, takže vřele doporučuji. A samozřejmě stojí za shlédnutí i vícero Parkových děl !(14.6.2005)

|| Scenár: Hwang Jo-yoon, Im Joon-hyeong, Park Chan-wook / Predloha: Garon Tsuchiya, Nobuaki Minegishi (kniha) | Hudba: Jo Yeong-wook | Produkcia: Im Seung-yong, Kim Dong-joo | Distribúcia: Show East | Štúdio: Show East, Egg Films | Rozpočet: 3 milióny $ | Tržby: 14,980,005 $ || Veľmi silný film, ktorý sa vďaka svôjmu pôvodu líši od západnej kinematografie úplne vo všetkom. Hlavný predstavitelia mužských postáv predvádzajú na ďalekovýchodné pomery nevýdaný herecký koncert, bez zvyknutého afektu a prehrávania. Menej sa to už vzťahuje na ženské postavy, ale i tie aspoň neotravujú. Scenár je skvelý, avšak záverečný zvrat a jeho z neho sa šíriaci morálny nekľud mi nedal šancu hodnotiť najvyššiou métou. Každopádne sa jedná o výnimočný film, ktorý bude pochopiteľným spôsobom "ukradnutý" tou najzápadnejšiou kultúrou. Predčiť tento počin však nebude vôbec ľahké, ajkeď sa vôbec nejednalo o film, ktorý by ladil môjmu vkusu. 82% | Blu-Ray, THX, EN DTS |(21.9.2013)

Ak máte v obľube snímky, ktoré zachádzajú až na/za krajné medze mravnosti, toto je film pre vás. Skúste si predstaviť snímky Saw v réžii Quentina Tarantina, a získate približnú predstavu o neohraničenom bláznovstve Oldboy-a. Je to druhý zásek z „trilógie pomsty" Chan-wook Parka (Sympathy for Mr. Vengeance; 2002 a Sympathy for Lady Vengeance; 2005). Snímka je plná extrémov. Scéna, v ktorej sa Dae-Su musí prebiť cez vyše dvanásť nepriateľov vyzbrojený iba tesárskym kladivom, sa stala filmovou legendou, rovnako ako aj moment, keď si vychutnáva prvé jedlo po pätnástich rokoch zajatia... veľmi živú a krútiacu sa chobotnicu. Oldboy predstavuje oveľa viac než bezduché vykorisťovanie, do ktorého miestami skĺzne. Dramatická štruktúra aj zábery sú dokonalé a svojou temnou krásou pripomínajú Scorseseho tvorbu v 70. rokoch. Min-sik Choi podáva elektrizujúci výkon. Je pozoruhodné, ako sa postupom času, keď sa začne odhaľovať pravda, zvyšujú naše sympatie k tomuto v podstate nesympatickému mužovi. 90%(30.12.2011)

• - Stejně tak bylo spontánní bušení hlavou Dae-su Oha, aby zastavil Mi-do ve čtení jeho diáře. (don corleone)

• - Předlohou filmu byl japonský manga komiks Oldboy od Minegičiho Nobuakiho a Tsučiju Garona. (imro)

• - Závěrečná scéna ve sněhu se natáčela na Novém Zélandu. (HellFire)