poster

Old Boy

 • Jižní Korea

  Oldeuboi

 • Jižní Korea

  올드보이

 • anglický

  Oldboy

 • Slovensko

  Old Boy

Thriller

Jižní Korea, 2003, 120 min

Režie:

Chan-wook Park

Kamera:

Jung-hoon Jung

Hudba:

Yeong-wook Jo
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • movie
  ****

  Tohle je skvělý, ale bacha abyste neočekávali moc, protože si myslím, že Old Boy je malinko přehodnocován, zvláště řeči o nějaké "pointě" (závěr je IHMO malinko blbost, ale ... ?) ... Ale i tak se dočkáte skvěle odehraného a krásně natočeného snímku, takže vřele doporučuji. A samozřejmě stojí za shlédnutí i vícero Parkových děl !(14.6.2005)

 • kleopatra
  ***

  Dokonalý film, jehož finální rozuzlení mi mělo podlomit kolena, ale díky závalu samoúčelného efektního balastu, který se mi vůči křehké ideji filmu jevil jako kontraproduktivní, se mé těžce zkoušené emocionální banky už příliš netklo.(7.1.2006)

 • obitus
  *****

  Pro me v soucasnoti vrchol asijske kinematografie. Intenzitou nekterych scen a reziserskou zrucnosti se da prirovnat snad jen k Ichimu. Skvele propracovany dej (o kterem nereknu ani slovo) a vyborni herci snad ve vsech rolich delaji z tohohle jihokorejskeho kousku opravdovy skvost. Je az smutne, jak v porovnani s timhle vypada americka produkce nudne a rutinne.(8.10.2004)

 • H34D
  *****

  V podstatě ke každému lepšímu filmu se dá přiřadit fanoušek, který jej bezmezně uctívá a považuje za bezchybný. Co napsat, abych se vyhnul tomuto stereotypu a přesvědčivě vyjádřil, jak moc pro mě Oldboy znamená? Ať už mi uvěříte nebo ne, Oldboy je geniální, mistrovské dílo a emocionálně nejsilnější film, jaký jsem kdy viděl, neboli jaký mě kdy rozbil na kousíčky i po opakovaném zhlédnutí. Drsná i jemná asijská filozofie na povrchu eskalující v nejpůsobivější pomstu na filmovém plátně a přitom v nitru skrývající příběh o té nejhlubší lásce. Vynikající audiovizuál s výbornou kamerou a nádherným hudebním motivem, scénář s pár krásnými větami o životě, úžasný Min-sik Choi v hlavní roli... 10/10(25.7.2009)

 • Hal_Moore
  *****

  To bylo řečí, to bylo keců než jsem se odhodlal po tolika pozitivní kritiky film sehnat. Navíc postavení na csfd v pozici sto jedna a sedmdesátého nejlepšího filmu všech dob zapříčinilo má vysoká očekávání. A tak jsem si inkriminovaný film sehnal. Pravda, sehnat si dnes film je možno takřka neomezeným množstvím způsobů, já jsem se rozhodl pro ten zdánlivě nejjednodušší a film jsem si stáhl, vím, budu se vařit v pekelném kotli společně s Jackem Sparrowem a ostatními piráty ať už zábavního nebo lupičského průmyslu :D Mé první setkání s korejskou filmografií dopadlo více než dobře, ba přímo senzačně. Ohromný zážitek z dosud nepoznaného. Nyní se asi začnu o korejský film zajímat o něco více. Hlavní představitel (kdo si má ta jména pořád pamatovat) je sympatický. Pravda, ne úplně od začátku ale postupem času si mou důvěru získal. Jeho chování je pochopitelné a cesta za pomstou snad krom Muže v Ohni :D nebyla nikdy lepší. Často popisované scény (zubař, bitka, chobotnice) jsou opravdu nechutné (až na tu bitku, ta je dokonalá). Od doby, co jsem film shlédl jsem svého zubaře nenavštívil. Dokonce i na ulici se mu obloukem vyhýbám. Chobotnici jsem jedl, ale jen jako součást přílohy, kterou bych nazval "mořské potvory" a byla definitivně mrtvá. Co se týče jeho ženského protějšku, tak na ní jsem mohl oči nechat. V postelové scéně jsem chtěl být alespoň na chvíli v kůži muže, jdoucím bezhlavě za pomstou. Hlavní záporák mě ve srovnání s ústřední dvojicí tak nezaujal. Byl ale zahrán perfektně. Hudební složka, kterou vnímám u každého filmu, byla taktéž na výborné úrovni a opět, jako každá druhá složka filmu zněla úplně jinak, než co jsem měl tu čest doposud slyšet. O střihu a kameře tady mluvit respektive psát nehodlám, jenom bych vás ochuzoval o čas čtením dalších a dalších řádků. Jak to tedy celé shrnout? Nebojte se něčeho nového. Korejský film je něco úplně jiného, než na co jsme zvyklí z Hollywoodu. IMHO je ještě o něco lepší. Uvidíme...(21.2.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace