Reklama

Reklama

Tajná invaze

  • USA The Secret Invasion (více)

Když nacisté uvězní italského zběha, vyšle spojenecká centrála malou vojenskou jednotku, která ho má dostat z vězení a pomoci mu při uskutečnění jeho plánů.  Roku 1943 dává britský major Richard Mace (Stewart Granger) dohromady vojenské komando složené z vězňů odsouzených k dlouhodobým trestům ve vězení. Jejich úkolem je osvobodit ze zajetí italského generála Quadriho, který je držen v zajetí německé vojenské centrály v Dubrovníku. Odměnou za splnění tohoto úkolu, pokud se podaří, bude vězňům trest prominut. (MGM)

(více)

Recenze (11)

Slasher 

všechny recenze uživatele

Bohužel, žádný natřískaný válečný béčko se nekoná, jen nemastná, neslaná a nepříliš poutavá WW2-mission týmovka vsazená do nácky okupované Jugoslávie. Skutečně snad nic, co by stálo za to vyzdvihnout, snad krom trojího charisma (Granger, Vallone, Silva) a těch pěkných střech, hor, krajinek. A dostal mě sem Tarantino, jeho fiktivní “The 14 Fists of McCluskey” (x) + rozhodně to evokuje BASTERDS místy. ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

V roce 1943 je skupince zločinců slíbena svoboda za podmínky, že přijmou doslova sebevražedné poslání osvobodit zajatého italského generála od spojenců nacistů. Ale jistě, koho by vlivem námětu ihned nenapadl slavný americký snímek ´Tucet Špinavců´. ´Tajná mise´ však vznikla o tři roky dříve, tudíž je v uvozovkách filmovým předchůdcem. V uvozovkách proto, že byl v podstatě ještě navíc jen oprášen scénář k westernovému snímku z roku 1955 ´Pět pušek´. Oba snímky má na vědomí režisér Roger Corman a oním westernem debutoval. Z Divokého západu byl tedy přenesen děj do období druhé světové války, čím samozřejmě museli proběhnout v příběhu nějaké úpravy. A tak byla natočena taková jednoduchá a technicky nenáročná vyprávěnka, jaké známe právě převážně z italské produkce. Scénář je vystavěn dobře i když třeba začátek vypadá dosti zkratkovitě. Dějový vývoj je však přeci jen vcelku zajímavý. Po technické stránce a výpravou se však jedná spíše o průměr. Napětí pokulhává a válečné scény plné přestřelek a výbuchů bohužel vypadají značně lacině. V rámci válečných filmových klasik však za zhlédnutí stojí. Už snad jenom proto, že onen tolik vzpomínaný a porovnávaný film ´Tucet špinavců´ nebyl svým námětem první. ()

Reklama

tahit 

všechny recenze uživatele

Válečné filmy mohou být rozmanité, ale abych jim věřil, musí být také, alespoň trochu věrohodné. V této souvislosti je třeba říct, že nejde o žádný neorealistický film, ale spíše o velebení naivního hrdinství zplozené válkou a silácké kousky. V souhrnném výsledku herecké výkony slušné, děj i když nedosahuje kvalit filmuTucet špinavců, tak za zhlédnutí určitě stojí. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Vojnove filmy a Roger Corman /Pit and The Pendulum, Strasidelny palac 1963, Maska Rude Smrti 1964/ mi velmi nejdu dohromady, ale Corman bol zrucny reziser, aby si poradil aj s vojnovou tematikou. Chvilu ovsem trva, kym sa film rozbehne, potom je to uz ale prava filmovo -vojenska jazda. Henry Silva /Ghost Dog 1999, Nico - above the Law 1988 s istym Seagalom, a Boss - smrt na zakazku 1973/ bol zrucny herec a asi jediny, ktoreho som poznal : 80 % ()

JohnSmith 

všechny recenze uživatele

Sice byl tento snímek natočen o 4 roky dříve než Tucet špinavců, nicméně nedosahuje kvalit svého mladšího bratříčka,ačkoli je zde téměř totožná zápletka. Stewart Granger je mi děsně nesympatický a jediný, kdo zaujal byl Henry Silva, který toho sice moc nenapovídal,ale jeho postava byla dost zajímavá. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama