Svatý Augustin (TV film)

• Itálie

Sant'Agostino

Svätý Augustín

Itálie, 2010, 2x100 min

Ač křesťanem jsem, nemám rád ubrečené filmy, kde někdo mizerně ztvárňuje proroka a ostatní hledí zasněně k nebi, čumí a nic nedělají. Staré báby potom na to napíšou kladné hodnocení pouze z důvodu, že se jim líbil světec-tedy jeho ksicht. Tento film k podobným medvědím službám papeži nepatří. Je to docela akční a dívatelný životopis. Zapomeňte na to, že Augustýn byl svatý už zamlada. Kurevník a hajzl popírající pravdu a principy etiky to byl. Pak se něco stalo a dopadnul jako mí dva přátelé, což je pro zeměkouli docela pozitivní. Filmu bych vytknul pouze špatnou orientaci v časových přeskocích. Příjemně překvapil....dokonce v něm ani není zdůrazňováno, proč je Augustýn svatým.(9.11.2012)

• igi B.

Hm... %-o . . . Tady se zase děje nějakej zázrak, že, či co... (viz. střízlivě věcný rating na IMDb - 4,7/10 k 8.4.2012!) . . . Ale ani já nehodlám hodnotit míru jasnosti svatozáře páně Augustina či mravoučnost jeho příběhu a mizivý vliv této na reálné světové katolické stádo! Jako audiovizuální dílo ryze televizního kalibru pak d.m.s.n. jde >jen< o další instantní rutinní materii telenovelového kalibru - tak jak jen to páni italové s prošepana polskimi koprodukčními souvěrci umí rádobymoderně líbivě a podbízivě sesmolit... A víc zas raděj nic (to bych si hnedle hořce poplakal nad českotelevizáckým dabingem etceteraatakdál...)! . . . Amen. - - - - - (Poprvé viděno 8.4.2012 v neděli >zmrtvýchvstání< /sic!/ na >nesvatém prostoru< , hodnocení 78., komentář zde klidně už po prvním dílu jako čertoffsky šestý - 8.4.2012)(8.4.2012)

Ne, tímto způsobem by se snad už podobné filmy točit ani neměly. Didakticky, pompézně a naivně impozantně. Tohle jsem připravený odpustit filmům ze šedesátých let, ale dnešním opravdu stěží.(21.7.2012)

Včera som pozeral film, dnes som z neho na dejinách filozofie robil skúšku. Myšlienka "Človek nemôže nájsť pravdu, ale pravda si nájde človeka" ma zachránila... Film je však málo zameraný na Augustínove učenie, ale vcelku presne podaný, inteligentný a plný rozmanitých, pekných a nesmrteľných právd.(13.4.2013)

• CSSML

Chudák sv. Augustin. Historický životopis není dovolen, protože je multikulti a genderfuck nekorektní. „Filmový sv. Augustin neustále vybízí místodržícího Valeria a setníka Fabia Domicia, kteří mají za povinnost bránit město, aby složili zbraně a otevřeli brány barbarům. V tom mu zdatně sekunduje jeho neteř Lucia, která se svému strýci-biskupovi pořád věší na krk a je podle všeho druhou nejdůležitější osobou v diecézi … ta dokonce vynadá setníkovi, … že chce „obětovat svůj život a život svých vojáků kvůli obraně říše“ … sv. Augustin, který veřejně prohlašuje, že se Vandalové stanou příteli místních občanů, až je pustí za hradby.“ To není sv. Augustin, blázni. Tohle je sv. Augustin: „Mějte děti a věnujte se službě vojenské a zvítězíte jako vaši předkové!“(6.8.2014)