poster

Svatý Augustin (TV film)

 • Itálie

  Sant'Agostino

 • Slovensko

  Svätý Augustín

Drama

Itálie, 2010, 2x100 min

 • CSSML
  odpad!

  Chudák sv. Augustin. Historický životopis není dovolen, protože je multikulti a genderfuck nekorektní. „Filmový sv. Augustin neustále vybízí místodržícího Valeria a setníka Fabia Domicia, kteří mají za povinnost bránit město, aby složili zbraně a otevřeli brány barbarům. V tom mu zdatně sekunduje jeho neteř Lucia, která se svému strýci-biskupovi pořád věší na krk a je podle všeho druhou nejdůležitější osobou v diecézi … ta dokonce vynadá setníkovi, … že chce „obětovat svůj život a život svých vojáků kvůli obraně říše“ … sv. Augustin, který veřejně prohlašuje, že se Vandalové stanou příteli místních občanů, až je pustí za hradby.“ To není sv. Augustin, blázni. Tohle je sv. Augustin: „Mějte děti a věnujte se službě vojenské a zvítězíte jako vaši předkové!“(6.8.2014)

 • hygienik
  ***

  Predstavte si ale, že si chcete kúpiť pestrofarebného papagája a predajú vám operenca bez jediného pierka. Taký je Augustín v tomto filme, bez svojej filozofie. Bolo to zredukované na "svätý akčák" o jeho živote, akokoľvek (ne)presný. Bol tu vykreslený ako postmoderný umiernený dobrák, ale nebol to vari on, kto použil proti Donatistom silu? O tom film mlčí. Nebol to vari on, kto sa stotožňoval s Rímom natoľko, že keď padol opýtal sa: Mesto padlo, ako to, že svet ešte stojí? Nebol to vari on, kto sa zamýšľal nad spravodlivou vojnou a vypracoval zásadu "donúť vstúpiť"- neveriacich do Cirkvi. O tom všetkom film mlčí, lebo storočia ukázali, že nie všetko, bolo správne. Ale bol to on, kto napísal: Miluj a rob čo chceš. Bol to on, čo uvažoval nad svätou trojicou, večnosťou i dedičným hriechom. Bol produktom svojej doby, a bol slabý, napriek tomu urobil všetko, čo vedel.A to všetko film miestami zamlčí alebo skreslí. Preto je to pre mňa len priemerný film.(11.4.2012)

 • Bohemák
  ****

  I když si na filmy tohoto typu nijak zvlášť nepotrpím, tady byl patos hodně potlačen, je to - podle mě - velmi slušně napsané a zahrané, i když nástin Augustinova hříšného života je poněkud měkčí.(9.4.2012)

 • Aky
  ***

  Ne, tímto způsobem by se snad už podobné filmy točit ani neměly. Didakticky, pompézně a naivně impozantně. Tohle jsem připravený odpustit filmům ze šedesátých let, ale dnešním opravdu stěží.(21.7.2012)

 • Marina111
  ****

  Veľký muž a jeho veľkolepý príbeh v autenticky pôsobiacom a príjemnom spracovaní(4.6.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace