Svatý Augustin (TV film)

• Itálie

Sant'Agostino

Svätý Augustín

Itálie, 2009, 2x100 min

"Zdá sa mi, že film predstavuje duchovné putovanie v duchovnom svete, ktorý je od nás vzdialený a predsa je nám blízko, pretože ľudská dráma je vždy tá istá. Videli sme, ako sa odohrávala realita jedného ľudského života, so všetkými problémami, chmárami, neúspechmi, ako aj skutočnosť, že pravda je nakoniec silnejšia než akákoľvek prekážka a sama si nájde človeka. Toto je veľká nádej, ktorá zostáva: nemôžeme hľadať pravdu my sami, ale je to sama zosobnená Pravda, ktorá nás hľadá. Ďakujem tvorcom a verím, že viacerí ľudia cez túto ľudskú drámu objavia pravdu a lásku." (Benedikt XVI. po premiére filmu)(27.4.2010)

Veľký muž a jeho veľkolepý príbeh v autenticky pôsobiacom a príjemnom spracovaní(4.6.2013)

Ne, tímto způsobem by se snad už podobné filmy točit ani neměly. Didakticky, pompézně a naivně impozantně. Tohle jsem připravený odpustit filmům ze šedesátých let, ale dnešním opravdu stěží.(21.7.2012)