poster

Svatý Augustin (TV film)

 • Itálie

  Sant'Agostino

 • Slovensko

  Svätý Augustín

Drama

Itálie, 2010, 2x100 min

 • Aky
  ***

  Ne, tímto způsobem by se snad už podobné filmy točit ani neměly. Didakticky, pompézně a naivně impozantně. Tohle jsem připravený odpustit filmům ze šedesátých let, ale dnešním opravdu stěží.(21.7.2012)

 • igi B.
  **

  Hm... %-o . . . Tady se zase děje nějakej zázrak, že, či co... (viz. střízlivě věcný rating na IMDb - 4,7/10 k 8.4.2012!) . . . Ale ani já nehodlám hodnotit míru jasnosti svatozáře páně Augustina či mravoučnost jeho příběhu a mizivý vliv této na reálné světové katolické stádo! Jako audiovizuální dílo ryze televizního kalibru pak d.m.s.n. jde >jen< o další instantní rutinní materii telenovelového kalibru - tak jak jen to páni italové s prošepana polskimi koprodukčními souvěrci umí rádobymoderně líbivě a podbízivě sesmolit... A víc zas raděj nic (to bych si hnedle hořce poplakal nad českotelevizáckým dabingem etceteraatakdál...)! . . . Amen. - - - - - (Poprvé viděno 8.4.2012 v neděli >zmrtvýchvstání< /sic!/ na >nesvatém prostoru< , hodnocení 78., komentář zde klidně už po prvním dílu jako čertoffsky šestý - 8.4.2012)(8.4.2012)

 • farmnf
  ****

  Ač křesťanem jsem, nemám rád ubrečené filmy, kde někdo mizerně ztvárňuje proroka a ostatní hledí zasněně k nebi, čumí a nic nedělají. Staré báby potom na to napíšou kladné hodnocení pouze z důvodu, že se jim líbil světec-tedy jeho ksicht. Tento film k podobným medvědím službám papeži nepatří. Je to docela akční a dívatelný životopis. Zapomeňte na to, že Augustýn byl svatý už zamlada. Kurevník a hajzl popírající pravdu a principy etiky to byl. Pak se něco stalo a dopadnul jako mí dva přátelé, což je pro zeměkouli docela pozitivní. Filmu bych vytknul pouze špatnou orientaci v časových přeskocích. Příjemně překvapil....dokonce v něm ani není zdůrazňováno, proč je Augustýn svatým.(9.11.2012)

 • CSSML
  odpad!

  Chudák sv. Augustin. Historický životopis není dovolen, protože je multikulti a genderfuck nekorektní. „Filmový sv. Augustin neustále vybízí místodržícího Valeria a setníka Fabia Domicia, kteří mají za povinnost bránit město, aby složili zbraně a otevřeli brány barbarům. V tom mu zdatně sekunduje jeho neteř Lucia, která se svému strýci-biskupovi pořád věší na krk a je podle všeho druhou nejdůležitější osobou v diecézi … ta dokonce vynadá setníkovi, … že chce „obětovat svůj život a život svých vojáků kvůli obraně říše“ … sv. Augustin, který veřejně prohlašuje, že se Vandalové stanou příteli místních občanů, až je pustí za hradby.“ To není sv. Augustin, blázni. Tohle je sv. Augustin: „Mějte děti a věnujte se službě vojenské a zvítězíte jako vaši předkové!“(6.8.2014)

 • hygienik
  ***

  Predstavte si ale, že si chcete kúpiť pestrofarebného papagája a predajú vám operenca bez jediného pierka. Taký je Augustín v tomto filme, bez svojej filozofie. Bolo to zredukované na "svätý akčák" o jeho živote, akokoľvek (ne)presný. Bol tu vykreslený ako postmoderný umiernený dobrák, ale nebol to vari on, kto použil proti Donatistom silu? O tom film mlčí. Nebol to vari on, kto sa stotožňoval s Rímom natoľko, že keď padol opýtal sa: Mesto padlo, ako to, že svet ešte stojí? Nebol to vari on, kto sa zamýšľal nad spravodlivou vojnou a vypracoval zásadu "donúť vstúpiť"- neveriacich do Cirkvi. O tom všetkom film mlčí, lebo storočia ukázali, že nie všetko, bolo správne. Ale bol to on, kto napísal: Miluj a rob čo chceš. Bol to on, čo uvažoval nad svätou trojicou, večnosťou i dedičným hriechom. Bol produktom svojej doby, a bol slabý, napriek tomu urobil všetko, čo vedel.A to všetko film miestami zamlčí alebo skreslí. Preto je to pre mňa len priemerný film.(11.4.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace