Yeopgijeogin geunyeo

• Jižní Korea 엽기적인 그녀 (více)

Během čekání na metro si hlavní hrdina, introvertní mamlas Gyeon-woo, nemůže nevšimnout jisté vlasaté postavy „lehce“ přiopilé dívky, která se až nebezpečně vratce potácí na hraně kolejiště. Gyeon-woo se rozhodne vsadit na jistotu a pro klid duše ji strhnout kousek stranou. To ovšem netuší, že si tímto jediným činem právě pořádně zkomplikoval život: mírně řečeno, atypicky temperamentní děvče se s ním po několika dnech zkontaktuje a naváže s ním přátelství, které Gyeon-woovi dokonale zpřehází celou jeho dosavadní poklidnou existenci.

Snad nejmilovanější a nejvyzdvihovanější počin právě probíhajícího boomu jihokorejské kinematografie vychází z autobiografických příběhů, které na internetu uveřejňoval Ho-sik Kim, jenž na stejné téma napsal i knihu. Filmová adaptace je oslavována jak diváky, tak porotami filmových festivalů (vítězství na přehlídkách Fant-Asia, Grand Bell nebo Hochi Film Awards) a v současné době se připravuje i její americký remake. (kiddo)

Duotone28

Filmik nahod,stretnuti,lasky,rozchodov,smutku...Opat perfektna juzna korea...a super vykresleny vztah dvoch ludi...ktory nie vzdy musi z von vypadat tak...ako vyzera z vnutra. Chcem tym povedat...ze aj ked sa dvojica z jedneho pohladu mohla zdat "na nože" - (samozrejme s rezervou:) ), tak z vnutra bola citovo spojena...a navzajom tak nadviazana...ze to spolocne pochopili az po troch rokoch. Akurat jedine vytknutie mam voci dlzke...mal som Directors cut verziu...a jej dlzka 137min mozno bola aj na skodu,bo 120minut by filmiku stacilo v pohode aj s rezervou.Ale tieto filmiky lubim...a pre mna opat plne hodnotenie 5,nazdar ()

dawe04

První romantická komedie, u které jsem se ze srdce zasmál i zaplakal. Příběh "obyčejného studenta" (jsem asi divný, máma mě nemlátí vysavačem a otec nekontroluje jestli se divám na slečny ve spodním prádle), který si najde opravdu přítelkyní k pohledání. To už si pak ani nedá tu colu a 24/7 je mu vyhrožováno smrtí. Kouzelné setkání dvou odlišných lidí, kteří hledají cestu k sobě přes různá bláznivá úskalí je natočen s takovým citem a nadhledem, že se může většina americko-evropské produkce jít klouzat. ()

beran-ek

Jižní Korea v žánru opět nezklamala. Jae-young Kwak si se mnou ke konci filmu trochu pohrával, ale nakonec se mu povedl fajnovej závěr, který dělá film ještě lepší. ()

Mairiel

Kvůli podobnosti námětu by to mohlo být takové holčičí Poslední tango v Paříži, co myslíte? Ale k věci: Na typ romantických komedií typu "ona je střelená a ničí mu život, ale on ji přesto miluje a SAMOZŘEJMĚ že se jí podřídí" opravdu nemám divácké předpoklady a nejspíš je nikdy nepochopím. (Další takovou byla Leopardí žena.) Obecně mám tendenci trpět spolu s podřízeným charakterem, jenže to by znamenalo nějakou identifikaci a s takovým idiotem jako byl Gyeon-woo by to fakt nešlo. Od určité chvíle, kdy bylo jasné že hrdinka není mrcha jen tak z rozmaru, ale asi k tomu má příčinu, už jsem si nepřála aby ji tenkrát v tom metru nechal spadnout pod vlak. Už jsem jenom čekala co "překvapivého" nám tvůrci na závěr vymyslí. Je pravda, že nakonec za zápletku s tetou dávám hvězdičku navíc, protože mám ráda takové prvky osudovosti, ale jinak nuda. ()

runner85

Človek môže byť len tak silný ako silné je jeho srdce. Zabudnite na predsudky, riskujte, zahodte minulosť za hlavu. Čo keď je toto zrovna prvý deň vašeho nového života ! Krása ! Som veľmi rád, že som si dal na chvíľu pokoj z filmami z Ázie, a tak som si mohol vychutnať film naplno. Kwak proste nesklamal ... P.S od takej ženy by som sa veru kludne nechal otĺkať aj ja :D ()

JohnMiller

My Sassy Girl mne osobne nesadol. Síce uznávam, že keby sa točili všetky romantické filmy takto originálne, bol by som strašne rád, lebo to malo nejeden svetlý moment aj scenár bol prepracovaný do posledných detailov, no kukať sa 2 hodinky na to, ako jedna emancipovaná alkoholička využíva jedného zúfalého chudáčika ma nebavilo. ()

Dexter1

Prepáčte, že som vašej obľúbenej romanci zrazil jedno percento, ale inak som nemohol. Už po polhodine som sa začínal nudiť. Nevravím, že tam boli vyložene nesympatické postavy, ale skrátka som im nedokázal fandiť a ani nejako s nimi súcitiť. On bol strašný hlupák a ona strašná harpia, ktorej správanie bolo vysvetlené a možno by sa to dalo aj prekusnúť ale... Dám len jednu radu, ak ste dopozerali A Moment to Remember a máte chuť na niečo podobné, tak toto rozhodne nie tá správna cesta. ()

*Elfík*

Zpočátku jsem nechtěla film ani zhlédnout. Nešly mi totiž stáhnout (ano, jsem pirát...) titulky a tak jsem se na něj chtěla vykašlat. Naštěstí, naděje umírá poslední a film jsem se správným jazykem titulků viděla celý. A nelituji toho. Jaký je to žánr? Pokud chcete věřit pojmu Romantický / Komedie / Drama, tak jste na správné stopě. Každou minutou se film řítí mezi žánry a vy nikdy nebudete vědět, na co se to vlastně díváte. Pokud by snímku chyběl epilog, byla by to tragikomedie (,,tady jsou nějaký schůdky''). Jenže není! Vážně! ()

Dont

První část stěží za dvě hvězdy, zbytek za pět, průměr je někde mezi třemi a čtyřmi, ale za tu úžasně romantickou závěrečnou půlhodinu a pointu to zaokrouhlím nahoru. Problém první, komediální části filmu tkví především v tom, že humor není vtipný, nevím tedy jak pro Asiaty, ale já se moc nebavil a smál jsem se jen sporadicky. Druhá, romantická část je mnohem vydařenější a nechybí ani vkusně volené vtipné vsuvky. Pointa mě odzbrojila, ale byla to především moje vlastní nepozornost a to, že jsem jaksi od režiséra s ohledem na „jednoduchou“ úvodní část nečekal takto „rafinovanou“ zápletku. ()

Laurent

Tento film má dvě tváře. Jedna se dá charakterizovat jako průměrná komediální slátanina. Druhá jako dojemně romantické drama. Dohromady to vypadá tak, že přihloupě trapné scény střídají scény, které jsou nesmírně UVĚŘITELNÉ a tak silné, že diváka doslova pohltí. ()

Tygrys

Yeopgijeogin Geunyeo aneb romantika až za hrob. Je to sice mírně zdlouhavý film, ale určitě ne nudný a o ničem jako v případě Nae Meorisokui Jiugae. Tímhle snímkem si mě asijská kinematografie znovu získala zpět. K dispozici jsem měl Director's cut a myslím že kratší verze by byla klidně za 5*. ()

Huntelaar

Film jsem si sehnal díky odkazům tady na csfd a na začátku (pár minut) jsem byl krapet sklamanej, ale postupem času, s doopravdy krásným koncem, jsem si film užil. ()

wipeout

My Sassy girl vďačím za úvodný exkurz do kórejskej romantiky a paradoxne až v období keď som sa jej už "prejedol" po nejakom tom rôčiku, a začal som sa aj na tento žáner pozerať s triezvejšou optikou, píšem tento komentár. Zase, ako už po nespočetne veľa krát predtým, zachránený od mdlôb emocionálnej beznádeje, si spokojne pohmkávam Canon in D major a nechávam voľný spád celému spektru pozitívnych emócií doznievajúcich ešte nejakých tých pár hodiniek. Medzitým som už síce dávno počas tých veľa stretnutí s touto neupadajúcou hviezdou Kórejského filmového neba na ČSFD zistil, že vonkoncom nie je až taká snehobielo bezchybná ako mi pri prvom kontakte pripadala ale pani nostalgia tie diery v dostatočnej miere vždy starostlivo zapláta, tak sa radšej zdržím kritiky aby som znáhodou ešte sám seba nepresvedčil o nižšom hodnotení. ()

Petfruf

My Sassy Girl je neuvěřitelně vtipný film, který mě bavil od začátku do konce. Z počátku jsem si říkala, že film o drzé holce mě asi bude lézt na nervy a hrdinka bude nesmypatická až běda, ale opak je naštěstí pravdou.. Hrdina, sladký ňouma, dohromady s temperamentní dívkou tvoří skvěle se doplňující dvojku, která zažívá jeden super zážitek za druhým, až mi bylo líto, že běžný život není tak skvělý. Obě poloviny filmu mají svižné a rychlé tempo, nevtíravá křehká hudba dodává filmu lehkost, stejně jako režisérův cit pro komedii i pro melodrama. Konec příběhu uzavírá nádherný Epilog, který dává filmu dokonalý smysl a povznáší ho do nebes.. ()

kinderman

V režisérském sestřihu sice poněkud dlouhý, ale pořád nádherně metaforický příběh o tom, co všechno musí "unést" opravdová láska, aby mohla dojít svého naplnění. ()

Tyckin

Nádherná romantická komedie se super ústřední dvojkou, a zcela upřímně, takovou dívku bych snad ani nechtěl, ač Jeon Ji-hyeon je neodolatelná :-) Bláznivé, dojemné, drsné, zábavné. ()

maverick10

wow. Byl jsem tak zarazenej v kresle ze mi byla videt jenom ksiltovka a sandale . . . Odzbrojujici uprimnost kombinovana s naivitou v obleku moderni pohadky o lasce, kde neuvidite zadnou pusu, sex ani jine neuprimne sladkosti ruzoveho Hollywoodu. Pohadku kde nejvetsim zazitkem bude, kdyz se oba vezmou za ruce. A to je sakra umeni natocit neco takoveho, uprimneho a zaroven detsky naivniho. No a cara v metru?? parada!!! Slavnej Hollywoode jdi mi k sipku ty i tvoji loutkovi businesmani s tovarnou na penize . . . . ()

Peťsi

Už delší dobu odsouvám tento film, ale dnes nadešel jeho čas. Monotónní začátek mi ani tolik nevadil, jelikož to výrazně nahradil emočně gradující konec (doladěný příjemnou hudbou), při kterém srdce skoro puká. Může se však tento příběh ve skutečnosti stát? Na tom nezáleží, rád jsem se nechal pohltit touto atmosférou. ()

Fíla

Jen málo chybí k dokonalosti. Můžete sledovat nádherný a proplétající se příběh a životy. Zaprvé, nežádej jí, aby byla ženštější. Zadruhé, ať nevypije více jak tři sklenky. Mohla by někomu ublížit. V kavárně si dej kávu místo koly nebo džusu. Jestli Tě praští, dělej jako, že Tě to bolí. Jestli to opravdu bolí, tak dělej, že ne. Na Vaše výročí sta dnů jí dej růži během vyučování. To má moc ráda. Měl by ses naučit šerm a squash. Párkrát půjdeš do vězení. Jestli řekne, že Tě zabije neber to na lehkou váhu. Když jí budou bolet nohy, vyměň si s ní boty. A nakonec, ráda píše. Podporuj jí v tom. ()

honajz2

Já tu oblibu korejských filmů fakt nechápu. Dva nesympatičtí pitomci chodí po městě, ve kterém žije plno dalších pitomců a stávají se jim situace jak z grotesek a fekálních amerických komedií a má to být strááášně veselé. Já teda nevím, ale jestli se u tohohle někdo skvěle bavil, tak su asi z jiné planety. Některé situace by i mohly vyznít vtipně, jenže režisér to vůbec neumí podat a tak to vyznívá jenom trapně. Do toho je zde hromada přehrávání a výrazů jak z anime, jenže v anime to může fungovat, v realitě je to prostě trapné (a dle komentářů to prý že to vyjadřuje skutečné emoce líp, než kdejaký romantický film... do háje, já asi fakt su z jiné planety, proč si mě můj druh ještě nevyzvedl?). Jenže to pořád není všechno, co tahle korejská zmršenina nabízí. Dělí se to na dvě poloviny, z nichž ta první je totálně trapná crazy komedie a ta druhá je totálně trapná crazy komedie mixnutá hutnou dávkou citového vydírání skrze snad všechno, čím citově vydírat jde. Akorát tady nikdo neumře a nikdo na nic neumírá. Stejně to ale neskutečně citově vydírá a s divákem manipuluje - zatím jako každý korejský film, který jsem viděl - ale hodně diváků se asi rádo nechá manipulovat, jinak si těch 83% nedokážu vysvětlit. A že je to originální? Leda tak tím seznámením přes zvracení (hahahahaha, strašně vtipný, že jo?), jinak je to kýč ze všemožných hollywoodských komedií (a to je fakt, smiřte se s tím, zastánci "originality" tohohle snímku), který se recykluje neustále dokola. Já fakt nechápu, proč jsou korejské filmy tak slavné. Měl jsem snad smůlu? Viděl jsem Parazita, Vzpomínky na lásku (ani jedno se mi nelíbilo, navíc to druhé považuji za příšerný film), 3-iron, Jaro, léto, podzim, zima... a jaro (což nejsou špatné filmy, ale tak na jedno zhlédnutí) a ani jeden mě neoslovil natolik, abych si ho alespoň oblíbil či zamiloval... Ale třeba je to moje chyba, třeba je Yeopgijeogin geunyeo (to se v životě nenaučím zpaměti ten název...) nádherná, citlivá, strašně vtipná a milá podívaná, kterou nedokážu docenit, jelikož... já nevím, asi fakt su z jiné planety. Těch 83% vůbec, ale vůbec nechápu... Za realtivně dobrou kameru a asi 10% scének, které nejsou úplně trapné a dvě drobná pousmání, slabé 2*. Víc ani ťuk. ()