Yeopgijeogin geunyeo

• Jižní Korea 엽기적인 그녀 (více)

Během čekání na metro si hlavní hrdina, introvertní mamlas Gyeon-woo, nemůže nevšimnout jisté vlasaté postavy „lehce“ přiopilé dívky, která se až nebezpečně vratce potácí na hraně kolejiště. Gyeon-woo se rozhodne vsadit na jistotu a pro klid duše ji strhnout kousek stranou. To ovšem netuší, že si tímto jediným činem právě pořádně zkomplikoval život: mírně řečeno, atypicky temperamentní děvče se s ním po několika dnech zkontaktuje a naváže s ním přátelství, které Gyeon-woovi dokonale zpřehází celou jeho dosavadní poklidnou existenci.

Snad nejmilovanější a nejvyzdvihovanější počin právě probíhajícího boomu jihokorejské kinematografie vychází z autobiografických příběhů, které na internetu uveřejňoval Ho-sik Kim, jenž na stejné téma napsal i knihu. Filmová adaptace je oslavována jak diváky, tak porotami filmových festivalů (vítězství na přehlídkách Fant-Asia, Grand Bell nebo Hochi Film Awards) a v současné době se připravuje i její americký remake. (kiddo)

Streamline

Film, ktorého scenár dokáže lepšie napísať už len sám život. Postavy neboli bohvieako výrazné, dej filmu predvídateľný, rozprávanie niekedy zdĺhavé a nudné, prvé dve časti sa film pohyboval na úrovni priemeru až nadpriemeru, ale za epilóg musím dať 5*. Kto nezažil, nepochopí, mne sa to práve deje a je to až neuveriteľné ako sa niektoré filmové osudy zhodujú s prežívanou realitou. 90%! ()

Margarettka

Báječně osvěžující komediální dílko jihokorejské produkce nabízí vskutku neotřelou a zábavnou podívanou. Je pravda, že možná až příliš dlouhou, nicméně opravdu stojí za to se dodívat a nenechat si tak ujít romantickou sladkou tečku. ()

hiczech

Tak jako existuje rčení "vidět Neapol" a pak teprve zemřít tak by mělo existovat obdobné i u tohoto Díla. Záměrně používám toto slovo s velkým "D". A někde tady jsem četl, že tak velká komedie v té první části to zase nebyla. No, osobně jsem měl několikrát takové zachvaty smíchu (Hej Baby), že jsem musel film zastavit a trochu to vydýchat. No, kdopak skončí dvakrát za sebou ve stejném hotelu s opilou dívkou na zádech? Když jsem si představil jak ji na těch zádech doopravdy vleče tak jsem nemoh. A konec filmu? Hm, ukazoval jsem někomu jen konec toho filmu za dva dny a zase... slzy jako hrachy se mi koulely po tváři a já se ptal PROČ. Proč ZASE? A tak tedy: "Nevidět TENTO film znamená nezažít a nepocítit notnou dávku lidského citu". Dávám jednoznačně za pět. ()

danielwanderer

To dievča je tak kawaii zlé, že až to bolo úžastné pozerať. Bola krutá, sebavedomá, ale predsa sa našiel niekto kto ju zachránil. Mám síce rád viac melodramatické kórejské snímky, ale tu som sa bavil, že mi večera odlietavala od úst. Btw. neznášam tri veci, keď dievča; 1. pľuje, 2. hovorí o "měsíčkoch" a po 3. to čo sa dialo na začiatku v metre, takže neodporúčam jesť (ja som to bohužiaľ robil). Trošku mi vadilo, že všetky originálne časti stáli na miere klišovytom základe, ale povedzme si narovinu, čo v dnešnej dobe už nieje klišé? ()

JamesLeon

Velice zvláštní film. Korejskou filmografii příliš neznám, ale od této chvíle ji asi poznávat začnu. Hlavní herčka byla opravdu skvělá. Viděl jsem nezkrácenou verzi, ale snad žádný jiný film mi neutekl takhle rychle. Jsou zde opravdu krásné scény jako "jiskření v dešti" nebo "přání ke 100. dni". A závěrečný epilog mě dostal... Nezapomenutelný zážitek.. ()

-tHESWINe-

No teda ale ... teď nevím jestli je se mnou něco špatně, nebo jsem viděl jiný film (ne, jsem si jistý že jsem viděl tenhle), ale řekl bych že je to všechno jiné, než originální a super. Naproti tomu bych řekl že to je tradiční japonská bláznivina, trvající přes dvě hodiny, se spoustou hluchého místa v prostředcích (má to dvě části). Zkrátka mi to nějak nesedlo, nedá se svítit, hvězdičky nebudou. ()

Strider

"Wanna die?!" Tak tuhle otázku zaslechnete ve filmu opravdu často. Ale z úst naprosto famózní oprsklé holky by mě to snad i potěšilo. Nevím moc co napsat, tenhle klenot mezi romantickými komedii musí každý shlédnout sám. "Chceš umřít?? :-D " ()

Bounded

Stejně jako napsal Renton i mě přišla scéna v zábavním parku úplně mimo. Naše hodnocení je ale jiné zřejmě z toho důvodu, že já jsem si hned jako první pustil DC a opravdu to bylo na celkem strohý děj docela dlouhá doba. Příběh byl po všech stránkách romantický a byl doplněn pianem, na které jsem velmi zatížený. S romantickými filmy je to ale stejně těžké. Když vám do oka nepadne ústřední dvojice, může být snímek sebelepší, ale nebude to ono. Oceňuju snahu filmařů netvořit podle klasické šablony ultra-sympatické postavy, ústřední duo mi to ale tentokrát za pět neprodalo. ()

Shredder

Myslim ze golfista to perfektne zhrnul. Na zaciatku som si vravel ako tomuto ludia mohli davat 5 hviezdiciek pomiatli sa snad? No cim dalej tym viac si ma tato netradicna romantika ziskavala a Epilog bol skvely aj ked scena pri strome bola pre osobne lepsia a silnejsia ako zaverecne sekundy. ()

JohnyTrava

Moc romantické filmy nemusím (okrem anime komédií) ale v tomto prípade musím priznať výnimku. Aj keď áno miestami sa tu tiahnu mŕtvejšie pasáže( za čo asi môže aj to, že som videl DC) ale tie hneď striedajú scénky kde som šiel do mŕtva zase ja (lodičky, lunapark, polícia). Romantické scénky sú tiež veľmi vydarené. Popravde váhal som medzi 4-5, ale po tom konci (alebo dvoch ten chyták tesne pred koncom sa vydaril) dávam za 5. + ako doprovod hrá môj obľúbený Pachelbelov Canon. ()

Kozy9

Dokonalá romantická trpká komédia, alebo úsmevná dráma? Majstrovské dielo, ktorého kvality vynikajú z pomedzi všetkých filmov pre mladých, toto je romantický film pre tú inteligentnejšiu vrstvu teenagerov, toto je to svetlo kinematografie, čo mi dalo nádej že nie každý snímok o láske dvoch ľudí sa musí premeniť na hrôzostrašne hlúpu zlátaninu ktorou je napríklad Twilight. Príbeh je úsmevný, pôsobí na city a vie sa vám dostať pod kožu a zanechať vo vás veľmi kladný dojem. Príbeh hlavných protagonistov je v skutku reálny a nepriamo rieši otázku umiestnenia mladého jedinca vo víre nepochopenia a nespočetného množstva osobných študentských problémov. Film rozoberá čo sa stane ak vašu každodennú rutinu a samotnú nespokojnosť so sebou samým a životom zmení dievča, ktoré milujete aj keď vám neprestajne ubližuje. Kórejci dokázali že okrem mobilov sú profíci aj v natáčaní dobrých filmov. 95% ()

wege

Rozhodl jsem se na to podívat s ohledem na hodnocení ostatních (mám zrovna korejské období). Většinu filmu je to takové otravné, ono je to dáno tím, že korejština je obecně na poslech otravný jazyk. Navíc oni jsou otravní i hlavní hrdinové, každý sice trochu jinak, ale jsou. Aspoň mladá Ji-hyeon Jeon je pěkně koukatelná. Posledních 15 minut ten film úplně rozstřelí, je to nečekané, hodně k přemýšlení, nejednoznačně vysvětlitelné, ale prostě super. Dám si nějaký časový odstup a podívám se jak to zprznili Američani, i když mladá Elisha bude asi taky ke koukání o). ()

Marat

Ač asijské filmy mám rád, tato komedie se mi vůbec nelíbila. Film mi přišel jako blbost, u které se člověk ani nepobaví. Bohužel tento film není mé gusto ()

Zai

Podle me by americane nemohli natocit takovyto film. Jelikoz jsem fanousek korejskych filmu, tak jsem toho videl od nich celkem dost. Od tohoto filmu jsem moc neocekaval. Jenomze po epilogu jsem zacitil ten okamzik tichosti a neschopnost mluvit. Naprosto me odrovnal, mel jsem husi kuzi. Tak perfektni konec jsem jeste nezazil. Ano, zacatek a prostredek filmu byly taky vinikajici, ale pockejte az uvidite ten zaver:) doporucuju to shlednout s pritelkyni, urcite se Vam to bude libit jeste vic:)TOP10 u me. ()

DJ Kritik

Spočiatku som nechápal, prečo tomuto filmu dali také vysoké hodnotenie. Ale keď som sa prehryzol prvou hodinou, tak som už pochopil. Je to veľmi krásny i keď aj smutný film. ()

glide4ever

Nebýt epilogu, tak je to jen další z dlouhé řady romantických komedií. Jenže po zhruba dvou hodinách průměrné zábavy epilog přijde a ten Vám veme dech. Director's cut asi nebyl tou nejlepší volbou, ale i tak jsem nadmíru spokojen. "Co si budete přát?" ... "Kolu prosím." ... "Chceš umřít? Dej si kafe! Dvakrát kávu prosím." 90% ()

Prankster

Vlastně to byl hrozně nudný a poměrně nepravděpodobný film, ale fakt je na něm něco krásného, co Vás zaujme. Asi to není to pravé pro milovníky akčních snímků - prostě meditační film... ()