Středoškolák Homer Hickam žije v hornickém městečku ve východní Virginii, kde jedinou možností obživy je práce na šachtě. Homer má velkou fantazii a touží objevovat vzdálené světy. Jednoho dne zahlédne na obloze přelétat první sovětskou družici Sputnik. Začne se zajímat o rakety, a dokonce se díky tomu spřátelí s opovrhovaným "šprtem" Quentinem. Spolu se dvěma dalšími kamarády pak začnou amatérsky konstruovat malé rakety. První pokusy jsou však zoufalé. Aby získali více znalostí, pustí se do studia chemie, fyziky a matematiky. Nakonec se jim podaří sestrojit překvapivě funkční rakety. Ty nepředstavují jen jakousi lepší hračku, ale pokud uspějí na mezistátní soutěži mladých techniků, i únik z rodiště. V cestě za splněním snu Homerovi stojí nepochopení otce. Přesto se nevzdává a snaží se naplnit svoji vizi. (Nova Cinema)

maseer2

film o tom, že bychom se neměli vzdávat svých snů, ať už jsou okolnosti a reakce okolí jakékoliv.. chybí jen málo, abych dal plný počet :) ()

malylada

Jeden z těch životopisných filmů, který nevypadá svým tématem poutavě a málo kdo sáhne po filmu o chlapíkovi, který se podílel na vývoji raketových motorů. Na druhou stranu se nedá nic namítat, na tak mile od vyprávěný film o partě kluků a vztahu syna s otcem. Celý příběh se odehrává na pozadí hornického městečka, ukazuje místní poměry a především houževnatost hlavního hrdiny, který si jde za svým snem. Asi nepřekvapí, když řeknu, že Gyllenhaal opěr výborný a Cooper v roli otce budí na platně velký respekt. Je to jeden z těch životopisů, které nemají tak silné téma, ale jsou poctivě natočeny.......7/10 ()

villon17

Dojemný snímek, kterému na kráse dodává i fakt, že byl natočen podle skutečné události. Hlavní myšlenka tvoří podstatu celého filmu: jít za svým cílem přes všechny překážky a nevzdat to za žádnou cenu. ()

keddy79

I přes menší výhrady k roztěkanému prodlužovanému závěru dávám plně počet. Lidé, jejichž nejbližší nejenže je nepodporují ale přímo shazují a oni přesto (nebo právě proto) ze svého cíle nepolevují a jdou za ním mají můj neskonalý obdiv. Konec. Tečka. ()

Adasin

Film, co po těžkém dni pohladí na duši a potěší nejen milovníky happyendů. Moc pěkně natočený příběh jednoho studenta a jeho snu. 7/10 ()

kareen

Jsem docela překvapená, že je to natočeno podle skutečných událostí, protože je to vlastně taková klasická hollywoodská pohádka, trochu ve stylu Billy Elliotta, ale moc hezká. Znáte to, mladík z malého městečka jednoho dne prozře a uvědomí si, že by měl jít za svými sny i když mu okolnosti zrovna dvakrát nepřejí a když se tak stane, tak má člověk v závěru takový hřejivý, povznášející pocit, že to všechno moc dobře dopadlo. Kdybych na takové filmy měla koukat pořád, asi by se mi to brzy zajedlo, ale jednou za čas to neuškodí, zvlášť když je to na rozdíl od např. takové Surfařky, natočeno vcelku vkusným stylem, podpořeno dobrými hereckýi výkony a okořeněno zajímavým vztahem mezi otcem a synem. ()

Wysch

Tak průhlednej snímek, až to bolí, ale co naplat, když tenhle scénář napsal život. Všichni jsme věděli, jak film skončí od okamžiku, kdy začal. A věděli to všichni, kdo film dělali. A tak ho udělali hezky, citově plně, dojímavě, klišoidně, nacpali tam pár kluků, kteří asi budou jednou hrát velké role (Gyllenhaal, Owen), přidali nabručeného tátu (standardně skvělý Cooper), sympatický soundtrack a dohromady vznikla jedna velká hromádka klišé o tom, kterak si kluk šel za svým snem a nakonec si potřásl rukou se svým idolem. October Sky je moc sympatickej film, kterej si těch 80% určitě zaslouží a popasuje se do zástupu filmů, které vám neublíží, když je zkouknete dvakrát do roka. [DVD] ()

Alementina

Na to, že jsem na to koukala na mobilu na letišti, tak se mi to líbilo... Nic extra, jen prijemnej film o tom jít si za svým, nenechat se odradit a zkoušet a zkoušet...Samo se to neudělá. No a Jake, chvíli před tím než natočil Donnie Dářko...vždycky jsem si přála takovýho kluka :) ()

sonnak

Za slabší 4*, protože děj byl jasný jako facka a patosu, jak už tomu o podobných filmů bývá, až po uši. Ale co naplat, když to i takového tvrďáka, kterým bezpochyby jsem, dokázalo rozplakat (-: ()

blackrain

Homer Hickam se nenechal zlomit a tvrdišíjně si šel za svým snem, kterého se nechtěl vzdát. Snít je moc pěkné, ale ještě lepší je svůj se uskutečnit. ()

italka63

Nádhera, skvělý mladinký Jake Gyllenhaal v pravdivém příběhu o snu, jeho, a dalších tří kamarádů o touze dobýt nebe. ()

togaf

Jake Gyllenhaal je ten pravý herec na roli houževnatého snílka. Nijak originální film snažící se z diváků vyždímat nějaké ty slzy (hádky s otcem, nepochopení městečka, leukémie, nezdary, těžká dřina v dole, trable s láskou - je tu všechno). Ale Jake je vážně skvělý a díky jemu film nezabředne do přílišného sentimentu. ()

Vědma

Veliké překvapení - taková skrytá perla. Uznávám, že film byl tak trochu citově vyděračský, nebyl problém uronit slzu, ale občas to nezaškodí, nepřipadalo mi, že je to jenom na efekt. ()

fmash

Homer ani za nic nechce být jen dalším horníkem z Coalwood, je také po otci paličatý, má charisma a má talent. Protože se jedná o oslavný životopisný příběh, není třeba mnoho dodávat. Snad jen, že atmosféra snímku, pojednávajícího o tom, jak i z obyčejného prostředí mohou vyjít velcí přispěvatelé národní klenotnice osobností, není tak okatě agitační, jak by se dalo čekat, a když už, tak snesitelným způsobem. Rodinná dramata či jejich náznaky, lemující stránky hlavního příběhu jako drobné ilustrace, také nejsou vzhledem k prostředí hornického města od věci. Celkově se filmařům dařilo udržet kohoutky patosu přiškrcené skoro až do konce, kde už se to tedy ale vymklo a divákovi pak ta srajda teče i z nosu. Ale co bychom od příběhu o velikém sovětském... ehm, o velkém americkém člověku čekali. Bavilo a líbilo. ()

Fíla

Nezaujaly mě ani herecké výkony a ani skvělý Jake Gyllenhaal tak, jako naprosto pohodové tempo a skvělá hudba. Chlapec jehož vzorem je osobnost svého otce nakonec dostane vysokoškolské stipendium společně se svými kamarády ze střední školy. 8/10 ()

Lischai

Je tam ten patos, je. Ale krásnej! Kdyby jen trošku ubylo otcovských gest a houslí, bylo by October Sky dokonalé. Takto je jen výborné. ()

kaposlav

Zaujmavý film z iného netuctového zrna. Som rád, že sa vo filme snažili vyvarovať zaujatých politických vsuniek. ()

Martin741

Dalsi prototyp o spravnych americkych hodnotach a o tom, ako otec nalinajkuje a nadiktuje cestu zivotom aj synovi. Plus do toho kecy okolo zostrojenia vlastnej rakety. Gyllenhaal je mozno dobry herec, ale pre CZ a Sk konciny je silny americky patriotizmus dost cudzim pojom a preto pochopenie pre tento film nemam. 50 % ()