Středoškolák Homer Hickam žije v hornickém městečku ve východní Virginii, kde jedinou možností obživy je práce na šachtě. Homer má velkou fantazii a touží objevovat vzdálené světy. Jednoho dne zahlédne na obloze přelétat první sovětskou družici Sputnik. Začne se zajímat o rakety, a dokonce se díky tomu spřátelí s opovrhovaným "šprtem" Quentinem. Spolu se dvěma dalšími kamarády pak začnou amatérsky konstruovat malé rakety. První pokusy jsou však zoufalé. Aby získali více znalostí, pustí se do studia chemie, fyziky a matematiky. Nakonec se jim podaří sestrojit překvapivě funkční rakety. Ty nepředstavují jen jakousi lepší hračku, ale pokud uspějí na mezistátní soutěži mladých techniků, i únik z rodiště. V cestě za splněním snu Homerovi stojí nepochopení otce. Přesto se nevzdává a snaží se naplnit svoji vizi. (Nova Cinema)

brigante

Jsou 50. léta, Rusové právě vyslali do vesmíru první družici a dospívající Homer je tím natolik uchvácen, že začne za pomoci kamarádů sestrojovat vlastní rakety. A když se mu povede uspět ve školní soutěži, mohl by získat stipendium na vysoké škole a vyhnout se tak předem nalajnovanému osudu v malém hornickém městě. Jasně, někdo by mohl namítnout že tu jsou samá klišé jako : přísný otec, úspěšnější bratr, podporující učitelka, standardní sbírka kamarádů. Ale přes očekávaný průběh se režisérovi podařil husarský kousek a všechny ty známé ingredience pospojoval v jeden fungující celek a u citlivějších povah možná i slza ukápne ;) Hlavně je zde fajnový obsazení : odhodlaný Jake Gyllenhaal ještě před Donnie Darkem drží krok s mazákem Chrisem Cooperem a k ruce jim je sexy učitelka Luara Dern. ()

papadoce

Tak toto bola naivná ultra pičovina s takou dávkou patosu, že chvíľu som si želal radšej umrieť, než to dopozerať. Strašné. ()

Maniik88

Veľmi príjemný, nenásilný film vhodný aj pre najcitlivejšie povahy s mladučkým Gyllenhaalom. Konečne americký film podľa skutočnosti, ktorý sa netýka športu alebo nejakých gangstrov či hviezd. Malé mestečko, kde vás čaká len jeden osud a to je ísť kopať uhlie do pekelnej bani, kde čo chvíľa niekoho zasype, zavalí. Homerov otec žije baňou a je v nej veľká ryba. V 57. však Homer ide s ostatnými ľuďmi obdivovať prelet Sputnika ponad hlavy. Tak ho to nadchne, že sa rozhodne postaviť si svoju raketu a zúčastniť sa vedeckej súťaže. Do toho máme komplikované vzťahy s otcom, bratom, v škole.. Bolo to jednoduché, prevídateľné, bolo tam citové vidieranie a na konci máte slzu na krajíčku, ale ono to bole celé tak pekné a dobre natočené, že ja dávam s čistým svedomím 5*. ()

sunfreedom

Krásnej feel-good z dob, kdy tenhle termín ještě prakticky neexistoval. Přesně ten film, kdy se chcete zakutat do deky, dát si čaj a pustit si TV. Osobně mi to dlouho parkovalo v seznamu na Netflixu a přemluvil jsem se k tomu až asi po půl roce. Doporučuji takhle dlouho nečekat. Málokdy člověk potká dobře řemeslně zpracovaný film podle skutečné události s kontrolovaným patosem. ()

minima

Pěkné zpracování skutečné události, vyvolalo to ve mně tak trochu touhu si přečíst knížku. Obdivuju ty kluky a jsem ráda za film, který jejich příběh tak pěkně zprostředkuje. ()

kubilov

Čtyři kluci z hornického města kdesi uprostřed Západní Virginie v 50. letech nechtějí do konce života fárat, a tak začnou stavět rakety. Not a big deal actually. ()

RigorMortis

Film o tom, že si človek môže splniť svoj sen, ak je dostatočne odhodlaný. Okrem cesty mladého Homera k splneniu toho jeho je druhou dejovou líniou jeho vzťah s vlastným otcom a snaha opustiť mesto, kde by mal vopred určenú budúcnosť. Nevýhodou filmu bola niekedy až do očí bijúca americkosť a zopár klišé (hlavne odfláknutý záver pri odpaľovaní poslednej rakety). Inak ale išlo o veľmi príjemný film. ()

JohnKEANE

Krásny film s mladým Jakeom Gyllenhaalom či Chrisom Owenom,ktorého som dovtedy poznal iba ako Shermena z debilnej série American Pie.Tu mi dokázal že dokáže aj hrat a ked si ktomu pripočítam ten naozaj dobrý a hlavne smutný záver..Ach jaj! ()

Mr.Shon

Možná filmové klišé, možná průměrný film, ale myšlenka měnit svoje sny ve skutečnost navzdory svému okolí je pro mě natolik silná, že tento film musím hodnotit plným počtem… ()

route60

Krásný film s výborným hereckým výkonem Jakea Gyllenhaala a Crise Coopera, i sen se může stát skutečnosti a hlavní hrdina Homer to v malém městě se svými přáteli měl o to těžší že se jedná o hornický region kde se automaticky počíta že syn půjde ve stopách otce, Joe Jonhston natočil bez hvězdných ale výborných herců film který pohladí duši. ()

hodbodka

"Vesmír ať si nechají, my máme Rock'n'roll" - po prvních pár minutách jsem věděla, že to bude film, přesně dle mých požadavků. Období Studené války, kdy neúspěchem pro USA byl úspěšný pokrok Sovětského svazu v dobývání vesmíru, se ukázalo jako skvělé téma na zpracování filmu. Dle skutečné událost, hudba převážně Elvis Presley, hlavní role Jake Gyllenhaal a jeho parta mladých "vědců", která se snaží prosadit v tvorbě raket a získat tak stipendia. Prostě mě to bavilo! ()

lobo87

Krásny film. Všetko, čo robí film silným môžeme vidieť v jedinej scéne. V pohľade Homera pri jeho prvom zostupe do šachty - všetky stratené ilúzie a nádeje, nenaplnené sny a ideály, nepochopenie okolia, vzdor voči nalinkovanému životu, odhodlanie a túžba. Gyllenhaal je výborný herec, čo dokázal už v mladom veku, ale ešte viac sa mi páčil Chris Cooper v roli otca zo starej školy - skrývajúceho emócie, tvrdo pracujúceho a nedostupného... 75% ()

vodkasesemte

tyhle sladárny o tom, že si každej má jít za svým snem, štěstím, aby si nakonec pustil raketu někde v NASA, jsou příkladnou ukázkou hollywoodského stroje na prachy, který využívá neštěstí ostatních, kterým se to nikdy nepovedlo! ()

Kytarka

Film podle skutečné události, pojednávající o čtveřici mladíků, které svede dohromady náhoda a touha postavit a vypálit vzhůru k nebi raketu. Děj se odehrává v městečku, které nežije ničím jiným, nežli těžbou uhlí, a pro mladého muže zde vesměs neexistuje jiná kariéra než ta těžařská. Homer Hickam, kterého výborně ztvárnil mladičký Jake Gyllenhaal, se nadchne pro fyziku a výpočty a navzdory despotickému otci, který má oči jen pro svého druhého syna, dokáže přemoci nástrahy, které mu nevlídný osud klade pod nohy, a ukáže světu, co jsou Rakeťáci z Coalwoodu zač. Výborný film. Dala bych pět hvězd, ale zdálo se mi, že spousta informací se pouze mihla kolem a film byl na můj vkus celkem zestručnělý. Chápu nicméně, že v případě vysvětlení veškerých okolností by film netrval 108 minut, ale tak 300 :) Nu, každopádně, ty čtyři hvězdy si po právu zaslouží, jakož i povinně ukápnutou slzenku při samém závěru. Mlask. ()