Středoškolák Homer Hickam žije v hornickém městečku ve východní Virginii, kde jedinou možností obživy je práce na šachtě. Homer má velkou fantazii a touží objevovat vzdálené světy. Jednoho dne zahlédne na obloze přelétat první sovětskou družici Sputnik. Začne se zajímat o rakety, a dokonce se díky tomu spřátelí s opovrhovaným "šprtem" Quentinem. Spolu se dvěma dalšími kamarády pak začnou amatérsky konstruovat malé rakety. První pokusy jsou však zoufalé. Aby získali více znalostí, pustí se do studia chemie, fyziky a matematiky. Nakonec se jim podaří sestrojit překvapivě funkční rakety. Ty nepředstavují jen jakousi lepší hračku, ale pokud uspějí na mezistátní soutěži mladých techniků, i únik z rodiště. V cestě za splněním snu Homerovi stojí nepochopení otce. Přesto se nevzdává a snaží se naplnit svoji vizi. (Nova Cinema)

cabalaLukas

Mám celkom rád, keď sa mi vráti chlapčenský pocit, ktorý poznám z 90tych rokov. Tento film mi ho priniesol. Iste, je to melodráma s pátosom, ale za seba som rád, že som podobné filmy počas videl dospievania. Mierne mi to pripomenulo Stand by me, čo je veľká srdcovka, skrátka štvorica chalanov akurát namiesto River Phoenixa je tu tiež výborný Jake Gyllenhaal. V rámci žánru skvelé. ()

sun.eagle

Dojímavý film o nezdolnosti lidkého ducha a o tom že člověk ma jít za svým snem a postavit se osudu. Sentiment je dávkován s mírou. Film ovšem postrádá něco co by mě lakalo se na to podívat znovu. Přijde mi bez hloubky a je celkem předvídatelný, celé to stojí na hlavním hrdinovy a na jeho otci, a celý film se točí kolem generačního sporu starém jako lidstvo samo. Ostatní postavy jsou jaksi do počtu a některé naprosto zbytečné. Když je neděle nudíte se a venku prší tak vám tenhle film zaručí příjemné odpoledne. ()

radek.896

Výborný film s velmi dobrým dějem i hudbou o snu, který se stal skutečností. Nelehká cesta k získání stipendia a poté studia na vysoké škole zde byla výborně ukázána. Viděno podruhé a i po letech se mi to líbilo. ()

Udet

Moc hezký příběh o partě kamarádů z hornického městečka a jejich cestě za svým snem.. ..přestože žijí v zastrčeném koutě kde je vlastně nečeká téměř žádná jiná perspektiva kromě tvrdé a nebezpečné dřiny v dolech tak je všechny spojuje společná vášen'- rakety.Jejich pokusy se od komických začátků stávají postupně více zdařilejšími a ponenáhlu jim získávají podporu okolí i jejich nejbližších. Hlavní hrdina, Homer kromě toho musí přesvědčit svého otce sám o sobě. Přestože ten by svého syna nejraději viděl pracovat pod sebou v dole a jeho ůsilí je mu vlastně k smíchu tak se nakonec rozhodne mu v jeho cestě nebránit. Je to sice poněkud klišovité, ale tak nějak vlídné, milé, lidsky hřejivé. Vždy mě mile překvapí že u Yankeeů se najde někdo kdo něco takového dovede vepsat do filmového plátna i srdcí diváků.. ()

Rathe

Miluji tyhle životopisné filmy podle skutečných událostí. A tenhle naprosto perfektně vystihl život Homera Hickama. Mladík, který se s partou kamarádů rozhodl změnit své osudy, i když okolí je považovalo za blázny. Storytelling je zde na velmi vysoké úrovni. Spojení Joea Johnstona a Lewise Colicka bylo vynikající volbou. ()

Verdolin

Naprosto fenomenální. Skvělý příběh podle skutečné události. I když žije Homer v hornickém městě, kde má asi předurčený osud, jeho zajímá jiný svět, když prvně uvidí na obloze přelétat Sputnik. Spolu s kamarády musí ale překonat všechny klacky, které mu celé město hází pod nohy, od spolužáků, kteří se mu smějou, po ředitele, který ho nesnáší, otec ho navíc vůbec nepodporuje naopak sráží, co to jde a dává mu najevo, jak mu nevoní, že ho nebude následovat do dolu, i když se na konci filmu taky umoudří a zjistí, co je pro něj opravdu důležitý. Silný příběh, navíc skvělý Jake Gyllenhall, kterého mám hodně ráda byl skvělej, úplně jsem se do toho ponořila a nepustilo mě to ani na chvilku. ()

andy60

Zprvu jsem si říkal, jestli to nebude taková ta sladkobolná otrava pro celou rodinu, ale nestalo se. Tahle cesta za klukovským snem mě s přibývajícími minutami pohltila a těm klukům jsem držel všechny palce. Dobře je vystižen i vztah mezi synem a otcem, kterého výborně ztvárnil Chris Cooper. ()

Nereida18

Dle ostatních hodnotitelů film přeceňuji. Nicméně méně hodnotit nemohu. Do tohoto filmu jsem se naprosto zamilovala a to i přesto, že jsem ho viděla relativně nedávno. -------------- Příběh mi naprosto imponoval. Při jeho sledování se mi ihned vybavily filmy jako Rakeťák a tak dále... Vesmír mě zajímal vždy, a proto mi tématicky film sedl. I přesto, že padesátá léta a celkově studenou válku neprožívám, zde jsem si vše užívala. Nutno podotknout, že k tomu přispěla hudba. ----------- Obsazení je více než dokonalé. Jake Gyllenhaal je mi znám díky filmu: Princ z Persie: Písky času. Zde jsem si ho nesmírně oblíbila. Tady však mi vytrhl srdce z hrudi. I přesto, že J. Gyllenhaal nepatří mezi nejlepší herce 20./21. století, dokázal uchvátit diváky jen tím, že odpaloval rakety. Jelikož zde má velice mladý obličej působí drobně a charismaticky (tím chlapeckým způsobem), člověk ho nemůže nemilovat. ------------- Ostatní herci odvádějí také výbornou práci. "Rakeťáci" mi vždy vyrvou úsměv na tváři. Film je cítit dramatem, nicméně chlapci dodávají filmu šťávu a díky škále jejich vtipů není film tak "těžký". ----------- Příběh je "dusný" a "těžký". Nejen, že je depresivní, ale je zde cítit strašnou úzkost. Ano, příběh je motivující, nicméně prostředí uhelných dolů a celkově stále zatažená obloha moc optimismu nenabízí.-------Nakonec asi třeba ohodnotit výše zmíněnou hudbu. Myslím, že každého potěší písničky z padesátých let a la Elvis Presley. Nicméně soundtrack složený pro tento film je více než výborný. Krásně film podtrhává a nutí diváka naprosto podlehnout zoufalství Homera. ------------ Film je více než vydařený. Já zde vidím neuvěřitelné plusy (úžasný Jake Gyllenhaal, obsazení (nejen Rakeťáků), příběh, hudba, téma), nicméně věřím, že spoustu lidem film nebude imponovat tolik jak mně a nebudou mít potřebu ho vidět častěji. Já se však nemohu dočkat, až zase budu s Rakeťáky odpalovat raketky do vesmíru :) ()

Sejkorka

Hundrt procent film. Příběh, postavy, prostředí, pohoda, pravdivost ... 5P :) Výborní herci, Jake Gyllenhaal už v devatenácti. Chtěl bych toho asi napsat víc, ale došla mi niť. Zase další věc, inspirovaná skutečností. Ale jo, proč vymýšlet něco tabula rasa, když nejlepší příběhy píše sám život. Každý, kdo se nevzdá svých snů, zaslouží uznání. Pravda, Američani to dokážou vyšperkovat, ale nakonec, proč ne ? Podruhé - stále za 5*. Můj vzor není nějaký Von Braun, ale ty, táto. Není to nádhera ? ()

Elanornegra

Nosná téma je pre mna citlivá záležitosť. Jake Gyllenhaal je fakt skvelý, s dobrým supportom. Dosť realistické vyobrazenie 50. Rokov, aj atmosféry. Úplne začiatky kozmonautiky, sú fakt raritne spracované. Skvelý Atypicky príbeh o chalanoch “rocket boys”,  ktorý si isli za svojim.  Nakoniec veľmi slušný záver aj to udobrenia sa otca/syna. Prijemne prekvapenie… 85% ()

MatoPalkes

Mám veľmi rád filmy o ľuďoch ktorí majú svoj sen a nenechajú sa odradiť neustálymi pochybovačmi všade okolo nich. Toto bol jeden z nich a bavil aj napriek predvidateľnému záveru. ()