Středoškolák Homer Hickam žije v hornickém městečku ve východní Virginii, kde jedinou možností obživy je práce na šachtě. Homer má velkou fantazii a touží objevovat vzdálené světy. Jednoho dne zahlédne na obloze přelétat první sovětskou družici Sputnik. Začne se zajímat o rakety, a dokonce se díky tomu spřátelí s opovrhovaným "šprtem" Quentinem. Spolu se dvěma dalšími kamarády pak začnou amatérsky konstruovat malé rakety. První pokusy jsou však zoufalé. Aby získali více znalostí, pustí se do studia chemie, fyziky a matematiky. Nakonec se jim podaří sestrojit překvapivě funkční rakety. Ty nepředstavují jen jakousi lepší hračku, ale pokud uspějí na mezistátní soutěži mladých techniků, i únik z rodiště. V cestě za splněním snu Homerovi stojí nepochopení otce. Přesto se nevzdává a snaží se naplnit svoji vizi. (Nova Cinema)

Chegi

Rozhodoval jsem se, ale přiklonil jsem se ke známce nejvyšší. Už jen pro to, že jsem fanoušek astronautiky a cokoliv, co se ji týká mě zajímá. Ale tenhle film si pět hvězd zaslouží nejen kvůli mé subjektivní zálibě. ()

Kuny27

Parádně zachycený snímek! Mám rád filmy podle skutečné události, a tento patří k jedněm z těch opravdu dobrých. Celkem dobře zfilmované. Co bych vytknul a shodilo to jednu hvězdu, je konečný záběr vzletu rakety. (Doporučuji ustřihnout dlouhosáhlou scénu, kdy každý vidí, jak se raketa vzdaluje- ta scéna je prostě hrozně kýčovitá!) Ale jinak jsem si film naprosto užil! Zajímavé téma, které bych řekl, je velmi dobře zpracované do hromady s filmem. ()

bruceman7

Proč ne. Příležitost se dozvědět něco z historie kosmonautiky. Velice dobře udělané, velice sympaticky obsazené i zahrané. ()

DannyBoy80

Příjemný film podle skutečné události. Z prostředí amerických hor a jejich uhelného potenciálu. Pravděpodobně z prostředí Apalačských hor a Pittsburgu. Zahráno solidně, taktéž i nasnímáno. Přesah do neutěšených sociálních problémů maloměsta, kde snad jen jeden druh obživy. ()

Rozjimatel

Šablónovite nakrútený film o ceste za svojim (americkým) snom. Chalani boli super (najmä Jake Gyllenhaal a Chris Owen), ich vytrvalé pokusy o odpálenie rakety ma veľmi bavili, ich snaha prinášala množstvo vtipných situácií (železničné koľaje, chemické laboratórium). Z ďalších postáv bola ešte výborne zahraná postava učiteľky v podaní Laury Dern. Film ale zráža dole obrovské množstvo klišé (takto stereotypne vykreslený vzťah otca a syna už začína byť dosť trápny) a pátosu a tiež slabšia hudba. ()

Zero_Signal

Tuctová, miestami prvoplánová feel good oscarovka, ktorá dosť ťarbavo strieda príjemné a tragické momenty - pravdepodobne to bude kvôli divnému strihu (príde mi, ako keby bol film jeden z mnoha obetí nožnicovorukých producentov). Každopádne príbeh a myšlienka sú ale dobré a vždy relevantné, a Gyllenhaal bol vynikajúci herec už odmalička. Učebnicový príklad trojhviezdičkovej záležitosti. ()

filipvrbik

Je to skvělý film, moc se mi líbil - NASA je mi velmi blízká a průzkumu vesmíru velmi fandím, a toto je jeden z nejlepších filmů s danou tématikou..98% ()

RomanHyde

Inspirující, poutavý a ve finále i velmi krásný film! Skutečný příběh o cestě za až neskutečným snem o sestrojení vlastní rakety, který se stane skutečností. Jsou mi moc sympatičtí lidé, kteří se nenechají odradit svým nejlblížším okolím, které samozřejmě "radí" a pomáhá zbavit se snu, protože ten je přece nereálný a zbytečně jen člověka vytrhává ze zaběhlého stereotypu, který je tak žádaný..... aneb horník přece nemůže snít o nebi, když jeho realita je pod zemí. ()

majec4

O pribehu Homerra Hickama som uz pocul davnejsie, az ma zamrazilo ked som cital popis k tomuto filmu. Co sa tyka samotneho spracovania, na rovinu, mna tento film uplne dostal. Nemusim filmy kde sa hra na city, ale toto ma teda poriadne bavilo. Je to dost nenapadny film, ale cisla hovoria jasnou recou. Osobne by som tomu este par percent pridal za autencititu. ()

Klajnik

Esence průměrnosti (obsahové  i formální), takových sentimentálních a nepříliš funkčních dojiček citů je tisíce. Snad proto, že je to snadno stravitelné a na masy to funguje. Na mě ne, páč je to příliš průhledné a umělé. To necením. ()

husokachna

V jeden den jsem viděl dva filmy, kterým bych dal přesně 70% a byl spokojený člověk. Ale ne, kvůli csfd, se teď musím trápit, jestli dát trošku nadhodnocené 4 nebo ošizené 3, které budou verdikt tlačit k průměru. Říjnové nebe je (jak je asi zřejmé) jeden z nich a je to proto film, jehož prvních pár řádků komentáře přesně kopíruje komentář "Free guye". Říjnové nebe je takový ten malý film, o velký snech a touhách žít a zanechat na tomhle světě stopu. O konfliktu se společností/rodinou a překážkách, které je třeba překonat v boji o své místo na slunci. Tak jsem byl trochu poetický a teď musím říct, že Říjnové nebe, ač klouže na hraně slzopudnosti a klišé, nikdy přes tuto hranu úplně nepřepadne a má obrovskou devizu v životných postavách a prostředí. Vůbec by mi nevadilo, kdyby Říjnové nebe byl seriál a mohl bych s postavami prožít trochu jejich každodenních starostí. Lásky, škola, přátelství, to vše je tady pouze v pozadí příběhu o "stavění raket" a touze po všem tom, co jsem napsal výše, ale pro mě je to paradoxně to, co ten film drží. Fakt, že Vám na postavách záleží a že s nimi chcete dýchat, protože máte pocit, že někdy někde určitě mohly žít. A nemá to nic společného se skutečností, že je October Sky životopisný film. Všem to tady moc pěkně hraje, i když Jake se občas tváří jako Donnie Darko a je to trochu zcizující. Přes všechnu obyčejnost a občasnou přílišnou "dojemnost", je Říjnové nebe film, který sice není ničím přelomový a výrazný, přesto je ale potřeba takový jednou za čas vidět. A proto se rozhoduju naopak než u "Free guye" a dávám středně naložené čtyři vagóny uhlí. ()

ProfesorJJ

Krásný a dobře zpracovaný film podle skutečné události s mladým Jakem Gyllenhaalem , který už od mlada hrál opravdu dobře. ()