Celým jménem se jmenuje Marion Cobretti, ale nemá rád své dívčí křestní jméno, a tak si nechá přáteli i nepřáteli říkat Cobra, což zní přece jen ostřeji a víc chlapsky. Hned v úvodní scéně také předvede, co to v jeho případě znamená být chlap a jakým způsobem léčí chorobu zvanou zločin, když chladnokrevně, téměř rutinně, odpráskne pobudu terorizujícího předměstskou samoobsluhu. Je stejně krutý jako zločin, proti kterému bojuje, což je mu sice nadřízenými vytýkáno, leč není mu v tom bráněno. A právě Cobra dostane za úkol chránit důležitou svědkyni, modelku Ingrid, která jen zázrakem unikla smrti při řádění bandy vedené vrahem přezdívaným "Noční řezník". Sotva převezme úkol, už má plné ruce práce, aby Ingrid zachránil před dalšími útoky gangu zabijáků. A když nepomůže ani to, že ji ukryje na zcela neznámém místě, je jisté, že zrádce je někde velmi blízko a nejspíše také vlastní služební odznak. Zatímco se k jeho skrýši blíží desítky motocyklů se svými smrtonosnými jezdci, Cobra nabíjí zbraně, připravuje granáty a chystá se k nejtěžší bitvě svého života. (TV Nova)

Tommassi3

"Na světě je spousta psychopatů.. Řekněte mi něco !! Proč je prostě policie všechny nepochytá ??" - "To řekněte soudci !!" - "Proč soudci ??" - "My je chytáme, voni je pouštěj.." - "Ale to je přece šílený !!" - "To všechno řekněte tomu soudci !!" ;) ()

Terva

Poručík Marion Cobretti je pověřován případy, které ostatní policisté odmítají. Nyní je na stopě maniaka, který spáchal několikanásobnou vraždu sekyrou......... Snímek který si ve své době dokázal přitáhnout pozornost. Povedený obal, parádní herec a dobrý námět podle knihy, kterou napsala Paula Goslingová. A ikdyž je film velice záporně hodnocený, měl docela dobrý kasovní úspěch. ()

corpsy

Už sa dá povedať, že kultový film. Akčná kriminálka so slabučkým príbehom, ale skvelými hláškami a poriadnou porciou akcie. ()

Falcor

Sviňák si to napochoduje do supermarketu s brokovnicí a bezdůvodně začne střílet po "smetí" - nakupujících. Jak říkám, je to zlej parchant. Obchoďák v obležení policií, ale nikomu se nechce dovnitř... Co teď?... Zbejvá jediná možnost: Zavolejte Cobru! (Stalloneho, který si scénář pro sebe napsal). A ten je drsnější než ti nejdrsnější. To znamená, že ten svinskej a neslušnej vrahoun s bouchačkou to má spočítaný. Protože jediný, co Cobra chce, je slušnost..... takže má furt plný zbraně práce. O to víc, že musí ještě ochraňovat tu dánskou uječenou hérečku (Nielsen). Prostoduchá krimi-střílečka plná slizkejch padouchů a brutálního, ale hodnýho, poldy. Je už prostě takovej. Už jen proto, že nikomu jinýmu nesednou sluneční brejle tak, jako jemu, a nikdo nedokáže tak agresivně žužlat sirku v hubě, jako on. ..... Jo jo, tenhle filmeček, to je ta správňácká akční Reaganova Amerika ve filmu. ()

ConanVJ

Peckový akčňák, ve kterém má Sly skvělé hlášky a je zde i spousta pěkné akce. Pro mě už kultovka. 100% :) ()

curunir

,,VYHODÍM TO TU DO LUFTU!" ,,POSLÚŽ SI, NENAKUPUJEM TU." __ Film som sa rozhodol zhliadnuť pre rozšírenie si obzorov v Stalloneho filmografii dielom patriacim do jeho preferovaného žánru. Najmä vzhľadom ku striedmej stopáži ide o skutočnú ,, odpočinkovú jednohudbu" s pozitívami i negatívami z toho vyplývajúcimi. Všetko zvolené vyznenie, počnúc u charakteru hlavnej postavy a končiac pri akčných sekvenciách, je natoľko drsné, až je nechcene smiešne, čiže možno povedať nadsadené a miestami nelogické. Treba však dodať, že pokiaľ bolo úlohou filmu predovšetkým zabaviť, podarilo sa mu to v štandartným, nezahanbujúcim spôsobom. Osobne som bol spokojný s počtom mŕtvych, spracovaním akcie, navodením počiatočnej atmosféry aj s výborne zvoleným záporákom Brianom Thompsonom, ktorého jedinom chybou je, že keď napokon otvorí ústa, začnú mu z nich vyliezať úvahy o akejsi pochybnej ideológii. Náznak tejto kvázi myšlienky je však prezentovaný veľmi neobratne a také čosi v podaní tupej hory svalov neznie dobre ani v TDKR, nieto ešte tu. Potešil ma záver ,,á la Jánošík", ku ktorému všetko od istého momentu smeruje, o to viac, že ako veľmi malý som si popravu nášho národného hrdinu predstavoval formou háku od žeriavu. Len tak na okraj... (9288. hodnotenie, 390. komentár k filmu) ()

ledzepfan

Nevím proč, ale tenhle film mě nějak obloukem obešel a dostal jsem se k němu teprve teď po cca 34letech... A hádejte co.. Je to jedna z nejsympatičtějších žánrovek osmdesátých let... ()

themic

I když film nebyl nic moc, tak Stallone podal dobrý výkon..! Ke Slymu sednou veteráni, policisté hl. když jsou osamělí..! Jeho drsnej ksicht nepřestane bavit ani po hodině a půl filmu... Je to prostě týpek, jako v tomhle filmu.:) Akční, zábavné, laciné..:) ()

Karlas

Tato akční vzpomínka s jednoduchými dialogy a prostoduchými argumentacemi nás za doprovodu amerického popu 80. let může skutečně omladit. I přes snahu nostalgicky se rozvášnit musím stát za tím, že krásná Brigitte Nielsen je bohužel to hlavní, na co se dá v tomto filmu opravdu dívat. ()

Jillen

Tak nějak moc B- abych řekl pravdu, ano, jsou to 80.ky tak co bych měl jako očekávat ovšem když vemu další podobné filmy tenhle je z nich asi nejhorší. Horrorová atmosféra, naprosto trapné hlášky trapně vyzerajícího Slye, který má jako pomocnou ruku šíleně směšného mexikána...prostě otřesné...a Nielsenová, heh, nelíbí :P ...ale i tak jsme se bavil, právě díky tomu všemu patosu takže Dávám 20% ()

MikO_NR_1909

Mútenie béčkových vôd v najagavejšom čase filmovej histórie. I preto to je (bola) akčná "klasika" pre pamätníkov. Nečudo, ak tam máte sexy Dánku Nielsenovú, skvelý chytľavý song a smrteľne vážne sa tváriaceho Slya. Dnes šedý podpriemer. ()

Laxik

Je to hloupoučké, sexistické, dynamické, sakra cool, našlapané testosteronem, s výbornou atmosférou, nepřehnanými hláškami, Terminátora připomínajícím (vykrádajícím?) soundtrackem a v hlavní roli to má nejvyšinutějšího sympaťáka od dob Šíleného Maxe. A víc nepotřebujete vědět, abyste poznali, je-li to film pro vás. ()

gogos

Hodně průměrný film. Musím se přiznat, že je to pro mě celkem zklamání a že jsem čekal více... Námět filmu a jeho scénář by nebyl špatný... Ale příšerná hudba, která se sem vůbec nehodí a celkem dost přehnané scény film sráží do průměru. Škoda Sly... ()

slunicko2

Sly v nejčistší podobě. 1) Úspěšný (!) prototyp akčních filmů vznikl podle rovněž úspěšné novely Pauly Goslingové, která ve svých 35 letech vydala knížku A Running Duck a hned za ni obdržela cenu Johna Creasyho za nejlepší románovou prvotinu roku. Knížku jsem nečetl a ani se k tomu nechystám._____ 2) Film představuje čisté osmdesátky - hudba, oblečení, styl natáčení. Čistá slyovština. Z dnešního pohledu je dost nudný._____ 3) 40letý Sylvester Stallone (charistmatický Cobretti zvaný Kobra) se předvádí v džínách alespoň o číslo menších, než by bylo na místě (moc si ale od věci neslibujte, stejně nic není vidět)._____ 4) Aby divák byl ušetřen byť i jen nepatrné potřeby přemýšlet, je protivník jasný už po pár minutách._____ Neustále se střídají fáze "napětí" před akcí, akce sama, výsměch kolegů, "napětí" před další akcí._____ Vše koření neustálé hlášky. I don't deal with psychos. I put 'em away._____ Snímek neobsahuje ani žádné erotické scény, aby nic nerušilo slastné pocity prepuberťáckých diváků. You're a disease, and I'm the cure._____ 5) Zločinec: The court is civilized, isn't it, pig? Na to Cobretti: But I'm not. This is where the law stops and I start, sucker! ()

topi

Stallonův nejlepší film, ke kterému napsal i scénář. Je to jedna z nejlepších akčních kriminálek osmdesátých let. Pár hlášek se od Stallona taky dočkáme. Jak ke Cobře patří Sly, tak k němu patří i sexy baba Brigitte Nielsen a hlavní vrahoun Brian Thompson, kterej vypadá jak opravdu šílenej psychouš, toho potkat někde v noci, tak zdrhám, seč mi nohy stačí. Všemu vévodí parádní hudba a písníčky osmdesátek. Vzpomínám si, když jsem Cobru viděl poprvé, rodiče šli do kina a my se s bráchem dívali na Cobru a byl jsem úplně unešenej a zároveň hodně připosranej. Myslím, že to byl i první film, kterej jsem se Stallonem viděl. To bylo snad ještě za Totáče. Pro mě absolutní kult a výbornej drsnej film s nepřekonatelnou atmosférou oněch osmdesátých let. Paráda!!! Marion Cobretti rules!!! ()