Čarodějky

• Česko Čarodějnice (více)

Po tragické smrti Lukových rodičů si ho babička vezme k sobě. Často mu vypráví o čarodějnicích, jak jsou nebezpečné, jak je poznat a jak se jim bránit. Pak společně odjedou do Anglie. V hotelu, kde bydlí, se shodou okolností koná světový sjezd čarodějnic. Luke se schová v sále pod stůl a vyslechne, že připravují plán na proměnu všech dětí na myši v celé Anglii. Čarodějnice se stanou cukrářkami a do cukroví budou přidávat kouzelný lektvar. Pokusným králíkem se stane tlouštík Bruno Jenkins. Ani Luke však neunikne jejich pozornosti a stejně jako Bruno je proměněn v myš. S babičkou se pak pokusí překazit plány. Luke čarodějnicím sebere jednu ampulku nebezpečného přípravku a vlije ho do jejich řeřichové polévky... (TV Nova)

Kovaja

Film ze kterého sem měl v mládí naděláno do kalhot.Moc pěkně udělanej film o nebezpečných čarodějnicích:-))) ()

Paity

Mé vzpomínky na tento snímek jsou jednoznačně spojeny s těmi hnusnými ksichty těch hnusných čarodějek. Myslím, že pokud tohle pustíte pětiletému dítěti, můžete znovu vybalit nočník, možná i plenky. ()

venom14

Jako dítě jsem se té čarodějnice bál,ale jako dospělému mi to příde moc pro děti,těm se to nejspíš líbí. ()

Asmodin

Příběhy Roalda Dahla jsou velmi zajímavé a originální. Velmi se mi líbí propracované masky a zpracování myší Luka a Bruna, které jsou roztomilejší než opravdové. ()

Yardie

No, na pohádku docela dost drsné bych řekl. Každopádně to bylo napínavé, strašidelné, docela civilní (žádné přehnané efekty), mělo to pár dobrých nápadů a těch pár triků, které tam byly, byly obstojné. Myši se neskutečně povedly na rok vzniku filmu. Bylo to pojato velmi zajímavě a netradičně a povedlo se to. Nejmenším dětem bych to ale asi fakt nepouštěl. Howgh! ()

kritiklon

Anjelica Huston dokonale ztvárnila nejlepší filmovou čarodějnici všech dob ( vyjma té z Blair Witch kterou ale nikdo nikdy neviděl :D )! Kam se na ní hrabe Baba Jaga, Belatrix Lestrangeová, Zloba nebo Lamia! Když jsem byl dítě tak mi ta nosatá, vypelichaná stvůra naháněla větší hrůzu, než řada hororů co jsem v mládí viděl. "The Witches" je překrásný pohádkově-hororový příběh pro děti i celou rodinu, na motivy knížky od Roalda Dahla, mistra dětské literární fantasy! Musím říct, že tento napínavý film se opravdu vydařil a velice výstižně nastiňuje typickou atmosféru autorových knížek. Jednoznačně 4* za 81% ()

Oralfabet

Už je to dávno, co mi moje sestry vyprávěly o filmu s plešatými čarodějkami se svítícíma růžovýma očima, který je kdysi traumatizoval, když ho jako malé shlédly u babičky v televizi. A taky už je to docela dávno, co jsem poprvé slyšel o Roegově, ne úplně child friendly adaptaci Dahlovy klasiky. Ale teprve nedávno jsem si (když při rozhovoru se sestrami opět přišla řeč na onen záhadný, hrozivý film z jejich dětství) spojil dvě a dvě dohromady, a došlo mi, že právě Roegovy Čarodějky jsou tím filmem, co je tehdy tak vyděsil. Horory maskující se za filmy pro děti jsou jedním z mých nejoblíbenějších filmových subžánrů, a tak jsem se rozhodl na vlastní kůži přesvědčit, jestli je tenhle film tak strašně děsivý, jak (nejen) sestry tvrdí. A můžu říct, že jo, je to fakt celkem psycho. Hned úvod s holčičkou uvězněnou v obrazu, ale především pak scéna srazu čarodějnic by mi taky nejspíš v mládí dokázaly zaručit spoustu bezesných nocí. Anjelica Huston je v roli hlavní čarodějky perfektní a dokáže být fakt odporná, když chce. V druhé půlce, po přeměně Luka v myš, však bohužel film na docela dlouhou dobu o svůj hororový nádech přichází, a stává se mnohem infantilnější, nudnější podívanou. Závěr to zachraňuje spíš jen tak napůl. Celkem vzato tedy nepůjde o můj nejoblíbenější horor pro děti (tento titul nálěží nejspíš stále Peanut Butter Solution, případně Coraline, počítá-li se), ale za shlédnutí rozhodně stojí. 7/10 ()

rsimonyi

Povedená hororová komedie pro děti ve které exceluje Anjelica Huston jako hlavní čarodějnice a také v menší roličce Rowan Atkinson (Mr.Bean). Malý Luke se tu nešťastně připlétá do sumitu čarodějnic, vydávajíc se za ženský spolek. Opět skvělá rodinná zábava. ()

Tunri

Oh, film, který mě učaroval jako malou, protože tam jsou přece potkani a fialové oči... trošku psycho, vnuka hlídá babička, které trochu straší ve věži, ale jinak super způsob pro děti jak začít s horrory :) ()

Snake.Charmer

Kniha Roalda Dahla je samozřejmě nedostižná, přesto se jedná v rámci filmů pro děti o nadprůměrný počin. Má to parádní atmosféru, výbornou hudbu, decentní humor a i herecké výkony jsou na rodinný film velmi dobré. To, že se na Čarodějnice podívám rád i v odrostlém věku, svědčí jednoznačně v jejich prospěch. Jen ten konec, který je úlitbou směrem k dětskému publiku, měl dle mého názoru zůstat raději věrný knižní předloze. ()

zdeny99

Kamerou, výpravou, scénářem a nejvíce vtipem jsou Čarodějky hodně podobné jiným britským filmům jako HON NA MYŠ a PIDILIDI. Jedná se také o rodinný film a neméně výborný. Je to takový horor pro děti, kde hlavní roli hrají nechutně propracované masky čarodějnic, které bez vlasů vypadají jak lebkouni. A ze všech je nejvíce odporná samotná jejich královna Anjelica Huston. Naopak v převlečení za člověka je smyslnou mature čubkou v upnutých sexy černých šatech. Vedle nich takové křoví dělají dvě roztomilé myšky. A nejlepší na celém filmu je samotný konec, kdy se všechny čarodějnice nechutně promění v myšky. [2417. hodnocení, 96. komentář, 60%] ()

merigieren

Ze začátku jde o docela pěknou poohádku, vysvětlování. Pak dochází k odkrývání pravé tváře dam z hotelu, lehce to směřuje k akčnímu dění, aby ten film také o něčem byl :-). Myšky sou hezké. A závěr s přeměnou docela ujde, jen si mohli odpustit ten konečný konec s dobrou čarodějkou... ()

Andronikos

Obligátna poznámka: ako dieťa ma to hrozne bavilo a úvod bol nesmierne mrazivý. Myslím preto, že ako film (horor) pre deti sú Čarodejnice veľmi pôsobivé. Priznám sa, že námet a špeciálne niektoré sujetové prvky mi aj s časovým odstupom a aj na dospelácku produkciu pripadajú dôstojné (predstava, že by som mal do smrti prežívať 60-70 rokov uväznený v obraze, je silne znepokojujúca). Film bohužiaľ zrádzajú na dnešnú dobu slabé efekty a technická stánka veci (nejaké tie lasery, trochu neumelé myši, bombasticky ohyzdná pani všetkých čarodejníc). To, čo tu bude pri hodnotení ale všeobecne hrať najväčšiu rolu, je pravdepodobne práve námet. Takže **** (a z detskej pozície dokonca *****). - Herecký výkon Mai Zetterlingovej alias babičky je dôstojný, predstaviteľ malého hlavného hrdinu sa svojej úlohy zhostil taktiež dobre; o poznanie horšie to už bolo s hercom jeho nenásytného kamaráta a druha v nešťastí. Čarodejnice pri všetkej tej afektovanosti, ktorú museli (?) predvádzať, už až tak nehviezdili. A Atkinson? Je to smutné, ale zdá sa, že keď nehrá komediálnu postavu, vo filme sa stráca. ()

helloween93

V určitých momentech dost staršidelná pohádka o boji kluka proti zlým čarodějnicícm na jejich srazu v hotelu. Viděl jsem to před lety a pamatoval jsem si jen Rowana Atkinsona. Po druhé projekci nechávám 3*. ()

MickeyStuma

'I přes všechno, co víte o sousedech, se může stát, že vedle vás bydlí čarodějnice, která tráví svůj čas především snahou zabíjet děti.' Jak to tak vypadá, dle začátku tohoto příběhu, ve Velké Británii se zřejmě děti straší čarodějnicemi. U nás v Česku čerty, že? Každopádně tu máme příběh o osiřelém malém chlapci žijící s babičkou, kterak náhodně v sále hotelu narazí na konferenci čarodějnic, kde si vyslechne, jak chce vládnoucí čarodějnice zničit nenáviděné děti. A tak se s vervou sobě vlastní pustí do boje proti nim. A nezastaví ho ani fakt, že je proměněn v myš. Fantasy rodinná pohádka tkvící se televizní obyčejností, tudíž i nulovým napětím a vůbec nějakou atmosférou, může někomu stačit, ale obzvlášť na dnešní dobu leckoho spíše neoslní. Režisér Nicolas Roeg vcelku výrazně znázornil zlo a násilí, což někteří řodiče mohou považovat za neakceptovatelné právě s ohledem menší děti. Ne, tenhle film je pro děti starší. Masky jsou docela zajímavě zpracované, ale v televizní optice bohužel ztrácejí svůj um. Vizuální podoba je prostě taková jaká je. Nic moc. Zub času tedy tento snímek čím dál tím více nemilosrdně ohlodává, čímž ztrácí přitažlivost a své fantasy pohádkové kouzlo. ()

asfalt

Tomu filmu nechýba pekne vybudované napätie. Keď som to videl prvykrát ešte ako dieťa, dosť dlho som sa bál chodiť sám po tme a po opätovnom vzhliadnutí po dlhšej dobe sa moj vzťah k tomu filmu nemení. Je to taká malá láska z detstva, vždy si ho rád pozriem. ()

Anna Hathaway mezi čarodějnicemi

Anna Hathaway mezi čarodějnicemi

18.01.2019

Oscarová herečka Anne Hathaway (Bídníci, Temný rytíř povstal) se ujme hlavní role v připravovaném remaku Čarodějek z roku 1973. V novém filmu od režiséra Roberta Zemeckise (Let) ztvární předsedkyni… (více)

Zemeckis a hororové Čarodějky

Zemeckis a hororové Čarodějky

21.06.2018

Robert Zemeckis (Forrest Gump, Let) natočí remake fantasy hororu Čarodějky vycházející ze stejnojmenné knihy Roalda Dahla. Novou verzi budou produkovat oceňovaní tvůrci Guillermo del Toro (Faunův… (více)

Freddy a Frankie plánují návrat

Freddy a Frankie plánují návrat

08.01.2008

Dnes potěšíme příznivce dvou slavných hororových ksichtů. Freddy Kruger a Frankensteinovo monstrum jsou sice i přes žánrovou příbuznost dva naprosto odlišné a vzdálené fenomény, ale v uplynulých… (více)