Čarodějky

• Česko Čarodějnice (více)

Po tragické smrti Lukových rodičů si ho babička vezme k sobě. Často mu vypráví o čarodějnicích, jak jsou nebezpečné, jak je poznat a jak se jim bránit. Pak společně odjedou do Anglie. V hotelu, kde bydlí, se shodou okolností koná světový sjezd čarodějnic. Luke se schová v sále pod stůl a vyslechne, že připravují plán na proměnu všech dětí na myši v celé Anglii. Čarodějnice se stanou cukrářkami a do cukroví budou přidávat kouzelný lektvar. Pokusným králíkem se stane tlouštík Bruno Jenkins. Ani Luke však neunikne jejich pozornosti a stejně jako Bruno je proměněn v myš. S babičkou se pak pokusí překazit plány. Luke čarodějnicím sebere jednu ampulku nebezpečného přípravku a vlije ho do jejich řeřichové polévky... (TV Nova)

balba

Skvělá hororová komedie pro děti.Film je plný kouzel a napětí.Tato dětská komedie mě výborně pobavila. ()

Martin741

pozeral som to len preto, ze tu hral aj pan Mr. Fazula, teda Rowan Atkinson. Ale len ciry priemer o carodejniciach, ich mumlani a o tom, ze cosi porobili s detmi : 50 % ()

MCZ

Nejedná se teda o nic extra, ale nemohu tomuto filmu upřít, jak mě bavil a navíc ta atmosféra je - alespoň v úvodu - přímo skvostná. Až škoda, že se v podobném duchu nenese i zbytek filmu. Nicméně stále se na to dá koukat. 5/10 ()

Nach

Již starší, ale pořád atmosférická, trochou hororu říznutá, ale pořád pohádka pro dospělé. Vzpomínám si, že jsem jí poprvé viděl jako malý kluk a i když jsem se u některých scén tehdy bál, jako celek film fungoval na výbornou. Dneska sice už strach při jeho sledování neprožívám, ale pořád se dle mého jedná o film, který plní cíle, které mu tvůrci přidělili. 70% ()

Streeper

Nebylo to zlé, ale čekala jsem něco daleko lepšího, hlavně když se to letos dočkalo i remaku, na který se také v nejbližší době chystám. Anjelica byla skvělá a musím říct, že vypadala i dost strašidelně a nechutně jakožto nejvyšší čarodějnice. Na devadesátá léta byly triky vcelku povedené. Příběh byl ale slabší, až moc jednoduchý a předvídatelný. Je to spíše pohádkovější, takže mě to moc nebavilo, ale hodnotím průměrem. ()

ad

Z tohohle filmu jsem si původně pamatoval jen promočené trencle v osmi letech...dnes už to není tak drsné :) ()

C0r0ner

Dahl nikdy nenapsal nic, co by bylo zfilmováno tak, aby se mi to opravdu líbilo. Nejblíž k tomu byl Andersonův Lišák, což přisuzuji právě režisérovi. Tohle byla taková infantilní blbůstka, která je pro desetileté děti perfektní a pro dospělého člověka prozívaná nuda. 45% ()

Juto

Pútavý film, ambiciózny a vynaliezavý, ktorý sa oplatí vidieť už len pre zjavnú radosť Anjelice Hustonovej z hry úplne nekompromisnej podlosti. 6/10 ()

Mylouch

Nosný nápad, slušná výprava, spousta vynaložené práce s myškami a na druhou stranu znechucující převaha hereckých šarží a ♫ vážně míněná hudba, posilující rozpačitost. Nepřesvědčivé i pro děti. ()

Estrellita

Když jsem byla malá, měla jsem naprostou hrůzu z té "hlavní" čarodějnické madam. Jinak ale je to pro mě nostalgická věc, dnes už vypadá hloupě a lacině, ale tenkrát, tenkrát to byl horor! :) 60% ()

Mr.Ripley

Pravděpodobně jedna z nejlepších filmových adaptací fantasticky zvrácené knižní předlohy. Kdo by nemiloval "supreme" v podání ďábelské A. Huston?! ()

filmmovier

Další povedená adaptace příběhu Roalda Dahla. Filmy podle jeho knih mi jsou čím dál víc milejší a tohle byl myslím vůbec první z těch, které jsem podle něj viděl. A když jsem byl malý, pamatuji si, že jsem se u toho docela dost bál. Později jsem se tomu už jenom smál, ale ten film má svoje kouzlo pořád a to hlavně díky Anjelice Houston, která je opět naprosto výborná a podobné role jí velmi sednou. Příběh je moc pěkný a potěšil mě i Rowan Atkinson v menší roli. Příjemná zábava, která neurazí. 85%. ()

PierrevanH

Řekl bych, že pro děti dosti strašidelné. Když jsem byl malý a sledoval jsem to s mladší sestrou, přišla zrovna moje mamička a seřvala mě na co se to koukám, když zrovna měla hlavní čarodějnice přednes před ostatními. ()

ghatos

Pro mě osobně speciální film. Jako šestiletý kluk jsem ho viděl a velmi na mě zapůsobil. Maska hlavní čarodějnice vypadá i po 24 letech od premiéry stále výborně /ani se nedivím, že mě to tak tenkrát vyděsilo :) /. Anjelica Huston svou elegancí a přízvukem výtečně baví. Rowan Atkinson sekunduje také zdatně (dobře jsem se zasmál). Ačkoliv je to strašidelná komedie, obsahuje docela dramatické momenty, v nichž není nouze o nenapravitelné traumata ;) . 75%. ()

blackJag

Na začátku je načrtnut zajímavý koncept s ukládáním čarodějnicemi unesených dětiček do malovaných obrazů, leč zůstalo jen u nápadu, který není dále nijak rozvinut (nepochopitelně). Na scénu tak vrhne obehraná písnička s nešťastným dětským castingem. 40% ()

Han22

Tak předně tohle není horor, ale pohádka. Jako dítěti se mi to v rámci dopoledních disneyovek líbilo a dnes? Dnes už moc ne. Je to taková infantilní zábava - jsou tu myši, kterých se všichni bojí, dětští hrdinové, zlotřilé čarodějky kují směšné plány. Vyloženě mě vadily psychedelické záběry kamer i podivné triky, stejně jako šíleně přehrávající Hustonová. Rowan Atkinson byl překvapivě nevýrazný a celý je to klasický příklad kdy "umělecký" režisér absolutně nepochopí oddechový žánr. Ale vzhledem k tomu, že mi nic z toho v dětství nevadilo, hodnotím kompromisně za 3*. ()

Anna Hathaway mezi čarodějnicemi

Anna Hathaway mezi čarodějnicemi

18.01.2019

Oscarová herečka Anne Hathaway (Bídníci, Temný rytíř povstal) se ujme hlavní role v připravovaném remaku Čarodějek z roku 1973. V novém filmu od režiséra Roberta Zemeckise (Let) ztvární předsedkyni… (více)

Zemeckis a hororové Čarodějky

Zemeckis a hororové Čarodějky

21.06.2018

Robert Zemeckis (Forrest Gump, Let) natočí remake fantasy hororu Čarodějky vycházející ze stejnojmenné knihy Roalda Dahla. Novou verzi budou produkovat oceňovaní tvůrci Guillermo del Toro (Faunův… (více)

Freddy a Frankie plánují návrat

Freddy a Frankie plánují návrat

08.01.2008

Dnes potěšíme příznivce dvou slavných hororových ksichtů. Freddy Kruger a Frankensteinovo monstrum jsou sice i přes žánrovou příbuznost dva naprosto odlišné a vzdálené fenomény, ale v uplynulých… (více)