poster

Panenka z vltavské tůně (TV film)

Pohádka

Československo, 1976, 55 min

 • 6thSun
  ***

  Chvílemi to sice připomíná variantu pořadu V Praze bejvávalo blaze (třeba úvodních pět minut), ale většinou to pohádka je. A hlavně jedna z těch lepších.(10.4.2016)

 • Tommassi3
  ***

  "Ále tebe tak poslat k rybě pro boty !! Místo pořádnejch bucláků přineseš takový náprstky.." ;)(30.5.2015)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  "Ptala se mě mořská panna, proč je voda v moři slaná, co mám na to říci, co mám na to říci?" Já bych v otázkách pokračovala, proč má vodník doma dvě velké láhve od okurek, ve kterých má akvarijní rybky. V tak malých nádobách, kulatých navíc, by ty ryby nemohly být šťastné, nemluvě o tom, že proč mít pod hladinou na ryby sklenici, vodníci přeci logicky musejí ryby chovat v klecích, vodu mají všude kolem. Vodníkova dcera je netypická romantická hrdinka, i když hlavně díky své tetičce, ale ať už kvůli komu(čemu)koliv, tak kromě jojikání a omdlévání i aktivně koná, což z ní, při veškerém patetickém přehrávání, dělá o něco menší nablblo, než jakým obvykle éterické, jojikající, omdlévající romantické hrdinky bývají.(10.8.2014)

 • honajz
  ***

  Sice trochu pomalé tempo vyprávění, ale ten staropražský i "námořní" feeeling to má, i díky použití dobových písniček a určitých reálií.(14.9.2010)

 • WANDRWALL
  ***

  Pohádka, která mi přijde jako velmi dobrá. Skvělá první milovnice, kypící ženskostí jako lusk, kvalitní první milovník, dobrá propagace Vltavy a jejího kouzla. Rád tuhle pohádku co má grády vidím i opakovaně.(10.2.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace