Queen ve Wembley

(koncert)
  • Velká Británie Queen Live at Wembley '86 (více)
Hudební / Dokumentární
Velká Británie, 1986, 300 (60) min (Director's Cut: 80 min)

Britská rocková superskupina v plném obsazení a v plné síle v roce 1986. Pojďte se s námi přesvědčit o tom, že v roce 1986 britská skupina Queen v čele s Freddiem Mercurym byla ve vynikající formě. Záznam koncertu z londýnského stadionu Wembley je skvěle natočen sestřihem záběrů čtrnácti kamer. O tom, že má AIDS, se zpěvák Freddie Mercury dozvěděl pět let před tím, než 24. listopadu 1991 zemřel. Obavy z nemoci měl už dávno. Uvědomoval si, že jeho divoký životní styl přesahoval běžné excesy rockových hvězd. „Měl jsem víc milenců než Elizabeth Taylorová," chlubíval se Mercury přátelům. Svěřil se pouze své přítelkyni Mary Austinové a manažerovi skupiny Queen Jimu Beachovi. Dohodli se, že zatím o všem pomlčí i před Mercuryho queenovskými kolegy, kytaristou Brianem Mayem, bubeníkem Rogerem Taylorem a baskytaristou Johnem Deaconem. „Kdyby to věděli, týmový organismus by se rozložil. To nechci. Jejich muzikantské kvality potřebuji víc než jejich soucit," argumentoval Mercury. (Česká televize)

lukasch

Queeni ve vrcholné formě a Freddie naprosto dokonalý. Ukažte mi jiného, kdo má tak skvělý hlas a rozsah, umí pobavit dav a ještě má kliku na takové hity. ()

Rozjimatel

"There's been a lot of rumours lately about a certain band called Queen. The rumours are that we're gonna split up. What do you think? They're talking from here!"     Jeden z najšpičkovejších koncertov v jednom z vrcholných období skupiny môjho srdca. Freddie dokázal spraviť skvelú šou, aj keď zrovna nebol úplne fit (zápal hrtanu). Naposledy videná 60-minútová zostrihaná verzia (na ČT art) s trochu horšiu zvukovou kvalitou (ten zvuk mi pripadal akýsi zahuhňaný). Poradie skladieb v zostrihu:  1. One Vision,  2. Tie Your Mother Down,  3. A Kind Of Magic,  4. Under Pressure,  5. Another One Bites The Dust,  6. I Want To Break Free,  7. Bohemian Rhapsody,  8. Hammer To Fall,  9. Crazy Little Thing Called Love,  10. Radio Ga Ga,  11. We Will Rock You,  12. Friends Will Be Friends,  13. We Are The Champions,  14. God Save The Queen. ()

Pompaj

Hodnotit koncerty je zvláštní. Bezesporu je hodně dobrých koncertů, ale tento je jeden z nejlepších co kdy byl od Queen udělán. Queen je legenda a to nikdo nemůže popřít. To jaký je Freddie showman a jak dokáže sjednotit 80k lidí a nechat je zpívat a všechno, naprosto úžasný člověk. Osobně se mi líbil dost i koncert v Budapešti za železnou oponou. Kdo neviděl nepochopí, kdo uvidí pochopí. Ke konci, jak Freddie přijde s pláštěm a hodí korunu krále na Rogera ukazuje to on je král ne já je úžasné. 100% ()

Stocki

Výborné, výtečné, vynikající, dokonalé, neuvěřitelné, neskutečné, geniální, fenomenální a grandiózní vystoupení. Více netřeba dodávat, tohle je prostě pecka... ()

Driscoll

Queeny mám rád, takže proč tak nízké hodnocení? Jednoduše proto, že skladby Queen se pro koncertování příliš nehodí a je to na výsledku znát. Všechny jejich skladby se vyznačují složitou strukturou a taktéž široký záběr Freddieho hlasu je ve studiových písních využíván naplno, nicméně na koncertech (a to i v tomto případě) Mercury prostě nestíhá. Takže mě nechápejte špatně, moje hodnocení nereflektuje můj vztah ke Queen, ale k jejich živému vystupování. A pro toho, kdo by namítal, že živé verze skladeb všech kapel vyznívají hůř, než studiové mám jen dvě slova: Led Zeppelin. ()

JohnFarst

Už na obrazovke z tohto koncertu srší taká energia, že som sa cítil akoby som stál pod pódiom a spolu s ďalšími šestdesiattisícmi ľudmi zažíval najživší koncert vo svojom živote. Všetci štyria Queeni si dobre uvedomujú, že hrať pred vypredaným Wembley sa hocikomu nepodarí a je to na nich vidieť. Podávajú svoje životné výkony a najviac to je samozrejme vidieť na Freddiem, ktorý si ide vyspievať dušu a hlasivky. Evergreeny "Hammer to Fall", "I Want to Break Free", "Wriends Will Be Friends" alebo "We Are the Champions" ako ste ich ešte nevideli. Jeden z najelektrizujúcejsích koncertov 80tych rokov. Milujem Mayovu hru na gitare. Queen are Kings ()

Chundys

Jestli jsem žasnul nad koncertem v Budapešti, tak nevím co říct na Wembley! 5 hvězdiček je málo! Freddie byl, je a bude nenahraditelný! Queen jsou nenahraditelní a ten koncert jen z televize, ta atmosféra! Co ty lidi v tom kotli? Já bych měl infarkt! Podmanit si více jak 75tis. lidí a pak je vyfuckovat :D Sakra to byla show!!! Neskutečný orgie a fakticky všechna čest a klobouk dolu a klobouk dolu i před Brianem Mayem, takhle tam zuřit s kytarou! Ne nadarmo byl označen britským muzikálovým deníkem za nejlepšího kytaristu na světě! Queen You are the Champions!!! ()

lsd

Nejkrásnější koncert mé zamilované, srdcové skupiny, který jsem viděl. Mercury je zde v životní formě a jeho výkon je prostě skvostný(stejně jako výkon všech ostatních). Koncert má perfektní atmosféru a je tak krásný i díky unplugged pasáži ve které se ukáže, že Mercury byl jeden z nej zpěváků pod Sluncem. ()

BOURQUE

Jedna z najslávnejších rockových kapiel vôbec v plnej sile a dokonalá synergie medzi Freddiem a publikom. Osobné hodnotenie: 95% (*****) ()

MrGregor

Naprosto jedinečný koncert, Queen (a ano, především Freddie) ve výborné kondici... předvádí ohromující show, hraje si s diváky, ale hlavně zpívá... a jak! :) ()

Joppo88

Fantázia!!! Koncert, na ktorý sa nedá zabudnúť, a ktorý možno nikdy nebude prekonaný. Tá atmosféra je cítiť aj z obrazovky, sám si neviem predstaviť, aké to tam muselo byť... Pecka! ()

Hermanka

Vždycky jsem říkala, že mi je moc líto, že je nikdy spolu živě neuvidím. Při sledování Wembley, když se přistihnu při asi pátem přetáčení sóla Briana Maye, ten pocit nabírá obřích rozměrů. ()

Wikishka

Jednoho krásného dne jsem si posteskla, že bych ráda zažila koncert Queenů. Obratem se mi do ruky dostalo DVDčko s live koncertem z Wembley, na které jsem koukala jako na zázrak. Doma jsem pak neváhala a celé necelé dvě hodiny poslouchala úchvatný Mercuryho hlas. I tak si ale stále přeju být přímo tam a užívat si Queeny s dalšími 72 tisíci lidmi. Musel to být perfektní zážitek! :) ()