Nová noční můra

• USA Wes Craven's New Nightmare (více)

Natáčení nového dílu Noční můry v Elm Street se odehrává v zákulisí filmu, ale i na place. Nechybí tu herečka Heather, která před lety vytvořila v prvním díle celé série hlavní roli dívky Nancy a později si zahrála i v třetím dílu odbornici na sny. Po skončení natáčení záběrů se nečekaně začne hýbat Freddyho rukavice, dva techniky zabije a Chase (manžela Nancy) řízne do ruky. Heather se náhle probudí a zjistí, že vše byl jen zlý sen, vydechne si, ale pak si všimne, že manžel má opravdu ruku pořezanou. Studio nabídne Heather roli v novém dílu Noční můry v Elm Street, ke kterému píše scénář Wes Craven, ale ona to odmítne! Dovídá se, že manžel na filmu už pracuje a telefonuje mu a prosí ho, aby se vrátil domů. Chase za volantem cestou domů usne, havaruje a náhodou ho zabije Freddyho rukavice. Syn Dylan se také chová podivně, nechce spát, protože se bojí „zlého pána“. Po dalších incidentech, které se svým způsobem týkají filmového přízraku, jede za Wesem Cravenem, aby se ho zeptala na scénář. Tvůrce však doposud neví jak příběh dopadne... Poslední souboj svede Nancy (Heather) v podzemním světě, kde objeví scénář k novému filmu z cyklu Noční můry v Elm Street a kde se setkává nejen se svým synem Dylanem, ale i s Freddy Kruegerem. (Rodriguez)

moriero

Na to, že to byl jen "film ve filmu" pro fajnšmekry (jako jsem já), to bylo překvapivě temné a strašidelnější než dvojka se šestkou dohromady (asi 50x). A vlastně jediný možný způsob, jak svést zpátky k sobě 7 let mrtvou Nancy a 3 roky zabitého Freddyho. Camea všech reálných tvůrců nesmírně potěšila, i když Englunda mohlo být víc. Nostalgická záležitost. ()

david141474

Co to sakra bylo? Ty díly jsou čím dál tím víc horší. A tenhle díl je pěkně ujetej a šílenej. Film se snaží o originalitu, z části se mu to daří, ale z části je to příšerná břečka na kterou se nedá dívat. Aspoň ti herci jsou skvělý. John Saxon, Robert Englund, Heather Langekamp a samozřejmě Wes Craven. Soundtrack zajímavej. Děj hrůza. A Freddy byl příšernej i jeho maska. Takhle maska je bezpochyby ta nejhorší ze všech dílů, ale ještě mě čeká remake z roku 2010 a už ze srdce tuším, že to dopadne stejně jak s Halloweenem z roku 2007, takže sračka. 5/10 Jeden z nejhorších filmů z této ságy! ()

Vital

Tohle mi spíš přijde jako film o filmu,pro mě bohužel nejslabší film,a je mi to fakt líto,Wes Craven začal skvělou Můru,ale mohl ji zakončit lépe. ()

Pythonator

Příjde mi to trochu ujeté, ale dívat se na to dá. Divně mluvící chlapeček na mě působí dost hrůzostrašně, ale to nic neznamená, protože se běžně děsím i obyčejných dětiček. Ta třetí hvězdička je jen pro sympatickou Heather Langenkamp a její krásné rty. Režisér věhlasu Wese Cravena by neměl točit takové bejkárny či béčkárny. Celá jeho filmografie působí dost rozpačitě, protože ty opravdu dobré filmy prokládá hrozným škvárem. ()

Mr.Jokker

Mistrovské dílo. Wes craven to vzal za úplně jiný pacesy a člověku naserviroval surealni jízdu ve které se prolínají skutečnost a fikce. Všechno je povědomé ale jiné pro mě naprosto nejlepší noční můra a skvělý englund 5* ()

Jansuper

Sem překvapen, není to špatný, určitě lepší než minulý trapný díl, konečně trochu více krve, epické finále, zabití Fredyho, jeho smrt byla udělaná výborně , příběh a děj dobrej, napětí tu bývá, atmosféra je tu docela taky, konečně pár lekaček, jako vraždy docela dobrý, jen jich mohlo být určitě mnohem více, byl sem zvědav jak to dopadne, na začátku sem se upřímně docela nudil, ale i tak, sám se tomu divím, mě to upřímně bavilo více, než 2,3 a 4 pokračování,  do tohoto dílu sem byl pak opravdu zabraný , a pak sem se opravdu vůbec nenudil ()

Anstoss odpad!

Wes Craven:“ Chtěl bych natočit další díl Noční můry.“ Producent:“ To asi nepůjde, ta série je ukončená, Freddy je mrtev. Wes:“ tak to uděláme jako v seriálu Dallas. Začneme znovu, vše co se stalo je jenom film a teď to bude skutečné.“Nechci vědět co vše Craven musel udělat, aby dostal zelenou pro natočení tohoto snímku, ale povedlo se mu to. Nakonec proč ne. Nebyla by to jediná série která se uměle natahuje. Ale měli to udělat alespoň průměrně. I Jason „ve vesmíru“ X je proti tomuto nesmyslu hodnotným filmem. Craven napsal i scénář k tomu filmu. Když Wes ve filmu, při jednom hovoru s Heather prohlásí:“ Já nevím co se stane dál, ještě jsem nedopsal scénář.“ Tak skutečně nelhal. Tuhle slátaninu Wes asi fakticky napsal v průběhu natáčení. Jedině tak si dokážu hroznou kvalitu filmu vysvětlit. 0/10 ()

plissken odpad!

Sory, ale tohle si Freddy opravdu nezaslouží, do pátého dílu je to eště koukatelný a první díly jsou kvalitní horory, ale tohle byla totální sračka. I ta Freddyho maska stála za prd, jestli tenhle paskvil někdo nazývá hororem a bojí se u toho tak je to ubožák. Tak to dopadá když se ze zajímavého hororu/charakteru stane ždímáním v dalších a dalších dílech co nemaj smysl dementní strašák do zelí. To samý platí pro hellraiser ()

Pattrick

Otřesnej díl. U tohoto dílu jsem málem usnul, protože takhle nudnej příběh, kterej se dá lehce prokouknout a je šílenej. Strašné. 1 hvězda za Englunda a druhá? Druhá že alespoň nějaká menší akce se tam děje. ()

Figuto

Byly lepší. Ale jazyk ---> sluchátko je výborný a taky když se chystá toho malého nacpat do huby, to jsou pěkné scény. ()

jericho001

Oproti šestému dílu je to mistrovský kousek,aby ne když se do režie pustil opět Wes Craven.Tvůrci zde hrají sami sebe a chcou natočit další díl tehle slavné ságy,aby vzápěti zjistili že je Freddy skutečný a že se chce zmocnit synátora Heather která hrála v jedničce a trojce Nancy.Freddy tu vypadá zajímavě a po dlouhé době jde z něho strach,jen ta rukavice vypadá divně.I když mě chvílemi opravdu sral ten malej capart,tak jsem nakonec spokojen. ()

Dexies

Oproti posledním dílům, důstojné zakončení série Elm Street ... hororové prvky jsou zde obsaženy v dostatečném počtu, Heather je ve své roli vynikající, příběh je sice jednodušší, ale sedí to do této série ... Craven natočil první díl a také natočil i poslední díl série ... průměrný film ... ()

Rathe

Tenhle díl je takovým zlatým středem. Rozhodně to nebyl špatný nápad, ale na druhou stranu tím vlastně popírá vše, co jsme předtím viděli... protože pro ně to byl vlastně taky jenom film. Na druhou stranu přišel i se spoustou nových věcí, takže já jsem byl spokojený. ()

Wiceman

Cravenovi přišlo hodně blbý, jak se celá ta noční můra ukončila a tak se rozhodl natočit poslední ,,novou" noční můru. Rozhodl se ale k docela razantní změně a to přímo takový, že tady ne tak úplně fiktivní postava Freddyho Kruegera straší herce a štáb z původních nočních můr. Musí se nechat poměrně dobrej nápad a Freddy je tentokrát setsakra hrůzostrašnej. Problém ale je, že film si nedrží absolutně žádný tempo takže si připadáte jako na horský dráze. Jednou bomba, jednou sračka, jednou bomba, jednou sračka. To ho prostě sráží do vod průměrnejch béček a tam bohužel i zůstane asi hodně dlouhou dobu. Rozhodně je tohle ale mnohem lepší počin, než ten kekel Freddyho smrt. Asi tak o 200% :D Tři hvězdy. ()

70s80s90s

Najmainstreamovejsia mora zo vsetkych. Robi to hlavne dej odohravajuci sa v realite. Cize vo filmovom prostredi Hollywoodu a New Line Cinema. Dejovo prenasajuci sa k prvemu dielu. Maska ma uz ako chlapca s kazetou z pozicovne velmi sklamala. Zmena nepristala ani hereckemu prejavu Englunda..z Freddyho spravil suchara Freda pripominajuceho nudneho zabijaka podobnemu skor Jasonovi nez sialenemu a hlaskujucemu Kruegerovi. 5* davam hlavne za napad priviest sen do reality a realitu v sen. Za ucast viacerych hercov z predchadzajucich dielov a ludi okolo New Line Cinema. ()