Demi Mooreová a Woody Harrelson se představují v rolích Diany a Davida Murphyových, milenců ze střední školy, kteří se vezmou a v životě si vedou velmi dobře - Diana je úspěšná realitní makléřka a David zase idealistický architekt, který postavil vysněný dům u oceánu. Pak ale udeří recese. David je náhle bez práce a oni už si tak nadále nemohou dovolit splácet hypotéku. Půjčí si proto od Davidova otce 5 000 dolarů a vydají se do Las Vegas, aby se pokusili vyhrát peníze na zaplacení půjčky. Zpočátku mají štěstí a získají 25 000 dolarů, ale protože kasino vždycky nakonec vyhraje, mladí manželé o všechno přijdou. Zatímco se Diana pokouší ukrást sladkosti v luxusním butiku, všimne si jí miliardář John Gage (Robert Redford), kterého okamžitě uchvátí. John pozve Dianu a Davida na opulentní večírek, kde nabídne Davidovi milion dolarů za jednu noc s jeho ženou. (Cinemax)

Han22

Přiznávám, že tahle slaďárna mě nikdy neoslovila, jen tak maximálně tím námětem, ale to bylo tak zhruba všechno. ()

xaver

Prostoduchá slaďárna, zbytečné natahování primitivního děje. Divím se, že Redford přijal nabídku na tuto roli. Vůbec mi tam nesděl. Chtělo to někoho hodně ošklivého a hodně nesympatického, aby to stálo za ten milion dolarů. ()

Loki_Six

"I remember once when I was young, and I was coming back from some place, a movie or something. I was on the subway and there was a girl sitting across from me and she was wearing this dress that was bottoned queer up right to here, she was the most beautiful thing I've ever seen. And I was shy then, so when she would look at me I would look away, then afterwards when I would look back she would look away. Then I got to where I was gonna get off, and got off, the doors closed, and as the train was pulling away she looked right at me and gave me the most incredible smile. It was awful, I wanted to tear the doors open. And I went back every night, same time, for two weeks, but she never showed up. That was 30 years ago and I don't think that theres a day that goes by that I don't think about her, I don't want that to happen again." ()

Zagros

Neslušný návrh má především vynikající námět, tedy alespoň mě ta myšlenka přijde velmi zajímavá a dokáže ve mně vyvolat spoustu otázek. Opravdu by prodal člověk svoji manželku na jednu noc? Kolik je správná cena? A hlavně jakou cenu zaplatí sami sobě, ve svém vztahu a jak se s tím člověk vyrovná sám? Jasnou odpověď nedostanete, ale popřemýšlet si o tom můžete ve společnosti dobrého obsazení a ve vcelku povedeném romantickém dramatu. Bohužel samotný žánr romantiky mi k tomu nesedl. Přes zajímavou hlavní myšlenku se film ze svého žánru vymanit nedokázal a neustále sklouzával k průměrné romantické šabloně. Za to si odnese nakonec jen průměrné hodnocení, což je škoda, protože potenciál to mělo větší. ()

cab

Vubec nefungujici romanticky pokus a moralita, ze za penize zenu nepujcis ani na jedinou noc, s mnoha nestastne resenymi zapletkami a do oci bijicim trapnym koncem. Hvezdicky za hereckou snahu vsech zucastnenych krome (Demi Moore). Nebyt slusneho zacatku sel bych s hodnocenimi nize. 50% ()

eagle-eye odpad!

Klasické prznění kinematografie v americkém stylu. Tentokrát to bohužel odnesl vyčpělý Redford, Můrová a ke vší smůle i sympaťák Woody... Jak se do tak bezduchého filmu mohlo ještě vecpat tolik kvalitních herců, fákt nechápu...:-(((( (Thornton, Platt ad.) ()

wosho

Než romantické drama bych to označil za nepodařenou komedii. Toto a brát vážně?? Hahahaha... Směšný a banální film, jakých se natočilo za velkou louží stovky a stovky. Blbost na kvadrát a výplod šílence. Ano, kdyby to dostal do ruk nějaký filmový šílencec, jako je David Cronenberg, to by byla jiná polívčička:-) ()

Cement73

Tri hviezdy hlavne kvôli obsadeniu, ktoré bolo skutočne na úrovni. Dáva ale do myslenia. Ako by som sa asi zachoval ja? :) No asi by som nerobil zase až také scény. Jednak človek nikdy nevie... ()

mira007

Milionář Redford nabídne manželskému páru milion dolarů za to, že se s ním ona Demi Moore vyspí. Ústřední motiv, který tento film spolu s obsazením zapsal do historie , jinak by to byla zapomenutá romantická inteligentníí dráma. PS: Milion dolarů za noc s Redfordem ( při tehdejším kurzu 1:40 ), to bych si hodil korunou snad i já natož Demi ( pravda ikdyž vdaná ) a mám pocit, že v dobách slávy, by ženský platili spíš Redfordovi. ()

Oxymoron

Co na tom, že je to příběh jak z toho nejkýčovitějšího románu pro ženy. Režisérovi se povedl Neslušný návrh obsadit tak sympatickými herci, že film baví. A natočit milostný trojúhelník bez jediného záporáka je taky umění, nemyslíte? Sexy Demi Moore je pak už jen třešnička na dortu. ()

Kroupa

Až na pár hluchých míst, během nichž jsem večeřel, to celkem ušlo, ale přece jenom to bylo asi příliš dlouhé ()

starrrover

"Všetko je na predaj" Obľúbená fráza Johna Gaga na ktorej je postavená hlavná a jediná zápletka filmu. Ak budem parafrazovať Johna Gaga, tak reflexná odpoveď na otazku kvality tohoto filmu je "nie". Verím, že v roku 1993 ked tento film vznikol by, v našich končinách väčšina ľudí odpovedala na ponuku Johna Gaga záporne. Čistota duše sa však s rozvojom spotrebnej spoločnosti rýchlo vytráca a tak pri dostatočne vysokom konte a potencii by z "nás" spravil slušnú kopu milionárov :-). Rutina a bez väčšieho vzruchu takže za 3. Z nostalgie, vidieť zostarnutého Sundance Kida 3,5. ()

cherita

Já si prostě nemůžu pomoct. Woodyho herectví sice víc sluší vrazi a pornomagnáti a kvality Demi Mooreové (ať už herecké nebo jiné) jsem nikdy úplně nechápala. Ale když jsem se na to nedávno dívala podruhé, nahlodalo mě to tak, že jsem se rozhodla tu třetí hvězdu přihodit. Kvůli Redfordovi. Protože on sám (v kombinaci s milionem dolarů) je pětihvězdičkový. A není to jeho chyba, že se musí se svým charismatickým výkonem brodit nějakou harlequinskou 117minutovou břečkou. ()

Filomena.I.

Ďábelský návrh. Ďábel v hávu Roberta Redforda – jak neodolatelné. Krásně ukázáno, jak stačí jen malé naťuknutí a hnedle to začne v člověku hlodat. Stačí jen jedna obětovaná noc a oprostíme se od starostí, splní se nám sen, budeme šťastni(?). Ale kdy byli šťastni? PŘED přijetím návrhu se milovali, společně se radovali a prožívali chvilky štěstí byť v dluzích topící se… *** Muž čekající na svou ženu v zatemnělém pokoji symbolisujícím stav jeho duše. Hřích nemá rád světlo. Plíží se pochybnosti, nedůvěra a jejich vztah se začne pomaloučku rozkližovat. A ten ďáblík Redford jen postává, občas se někde objeví ve svém obleku šitém na míru. A čeká. Zavede ženu do krásného domu. To vše může být tvé a ještě více. („Položím ti k nohám všechny poklady světa, když se mi pokloníš.“ Říká pokušitel Ježíšovi na poušti.) A žena podlehne. Nastává zápas temnoty se světlem vrcholící lítostí a odpuštěním a oba se navrací k Lásce. Nový začátek. A tak je to i s námi. Podléháme a znovu a znovu začínáme, protože paprsek naděje může protnout i tu nejtemnější temnotu. Bohu díky. Robertu Redfordovi jedna hvězda navíc. Ďábel se mu vážně povedl. ()