Benny má sestru Joon, která trpí duševní chorobou. Věnuje jí veškerý svůj čas a na sebe zapomíná. Vše se ale změní, když do jejich životů jednoho dne vstoupí Sam, výstřední mladík, jehož bláznivým kouskům nelze odolat. Samova společnost ovlivní Bennyho i Joon tak, jak si nikdy nedovedli představit… (oficiální text distributora)

demovka

Je to krásný film... svojí myšlenkou: jeden se snaží žít určitým způsobem, aby ten druhý mohl mít jednodušší život. Bratr se snaží udržet duševně nemocnou sestru doma a tak se neoženil a nemá děti. Jednoho dne se objeví zvláštní mladík, který je sice normální (Johny Depp), ale k nemocné sestře zná cestu. Rozumí si s ní. Zůstane a je jí nablízku. Snaží se, aby žila normálnější život. Její onemocnění je ale vážnější než si myslel. Všichni tři herci byli perfektní. Ač to téma bylo neznámé, opravdu bylo podané citlivě s lehkostí bez zbytečného patosu . A to hlavně díky J. Deppovi, byl hravý a přitom laskavý. Role mu byla šitá na tělo. ()

Royaldell

Such an iconic movie! Ať už na mě udělala dojem hudba,nádhernej úleťák Depp,modrooký Aidan Quinn nebo bláznivá avšak milá Masterson,tenhle film je prostě skvělej. ()

nikhaj

Mlady johhny si zahraje aj na kuzelnika, vsetcko nakoniec dobre dopadne, pekny film, trochu pripomina chaplinovske casy ()

Turtle

Velmi teplý a lidský film o lásce postižené dívky a výstředního podivína ztvárněného dokonalým Johnnym Deppem ()

Eres

Pěkný film,na pěkný večer.Je fajn sledovat lásku dvou lidí,jejich radosti i strasti.Aby to nevypadalo křečovitě,komické vystupy Deppa jsou super a filmu dodávají tak trochu melancholickou barvu.Není to ani tak o kamře,nebo o režii.Tady je to o dobrý náladě,která Vás po shlednutí filmu prostě zahltí.Když to tak vezmu je to celkem obyčejné téma,ale v dnešní době,kdy už se točí pouze mega trháky,je tohle výborná klasika.Takový přijemně bláznivý film pro každého;) ()

BigBen87CZ

Poněkud sušší kousek, kde ovšem - jak jinak - exceluje Johnny Depp (zvláště jeho malá škola vaření je super). Škoda jen že Joon i Benny jsou v podstatě trošku ploší, nedotažení a vcelku nudní. ()

Astu.

Co si budeme povídat, celý film táhne jenom Depp a když není na scéně, celé to spíš nudí. Nenáročná romantická komedie, na kterou se stojí podívat jenom kvůli Deppovi. ()

mysz

Film, který mě doslova přinutil k dobré náladě. Zdánlivě nenápadný příběh (a dozajista ne zcela do puntíku dotažený scénář) táhnou o několik pater výš herecké výkony hlavních představitelů, v čele s J. Deppem, který je v rolích podobných „roztomilých podivínů“ nepřekonatelný. Překvapila mě ovšem i Mary Stuart Masterson, která nic z role nepřehrává, jak by se snadno dalo. Scéna s „tančícími bagetami“ je už sice mírně profláklá, ale smát se u ní musíte snad i posté. Film trochu ve stylu jiného „deppovského“ skvostu – Co žere Gilberta Grapea – žádné speciální efekty, samoúčelné vizuální experimenty nebo snaha vměstnat do děje maximum čehokoli. Zkrátka velmi příjemný film. Na mizernou náladu dokonce jeden z těch nejlepších, co znám. ()

Unn

Zcela průměrný "relax film". Autor nijak moc neřeší charaktery postav ani důvody jejich jednání a tím se stává velice povrchním. Je to takové milé pokoukání na párek podivínů. ()

Brain32

Depp dokázal svojí přirozenou dokonalost a kouzlo osobnosti. Tak málo toho namluví a i přesto z něj nejdou spustit oči :-) BRAVO! ()

Fixa

To co tam mělo být asi vtipný, mě přišlo trapný, jak klaun v cirkuse. Co tam mělo být dramatický, nijak na mně nezapůsobilo. Depp je dobrej herec, ale že by táhl celej film? To už byla zajímavější role Bennyho. Sam byl jenom takovej doplněk, kterej u mě zkrátka nezabral. Film průměrnej po všech stránkách. Jako videoklip, ale skvělý - vlastně kvůli němu jsem to chtěl vidět :-) The Proclaimers - I'm Gonna Be (500 Miles) ()

Bassko

Hmm... nemám rád síce romantické filmy, ale toto je veľmi milý film... Po celý čas jeho sledovania som mal na tvári úsmev.... síce tam nie sú scény pri ktorých sa smiechom váľate po zemi ale i tak to je dobrá komédia na oddych.... a pesnička na začiatku je vážne super.... **** ()

wooblood

Velmi vydařený film, jak obsazením a hereckými výkony, tak obsahem a citlivým zpracováním. Johnn Depp dal filmu zcela jiný rozměr, nevím o herci, který by dokázal svěřenou roli takto zahrát. Jednoduše film, který se věnuje ožehavému tématu, ale jak už jsem se zmíni, velmi citlivě, chvílemi úsměvně.... komedie, s prvky drama a romantiky... ()

Filooos

prvních 20 minut jsem si říkal...safra proč taková hodnocení...potom nastoupil Depp a pochopil jsem. Komedie, která si na nic nehraje - jen na život sám. Stojí za to - opravdu! ()

danny79

Prijemny nenarocny filmecek stojici pouze na solidnich hereckych vykonech - J.Depp obzvlast a rozumne stopazi (mit o pul hodiny vice, uz bych z neho tak pohodovy pocit nemel). ()

Kat_u_lik

Tak ted jsem to dokoukala a musím říct, že jsem plná emocí. Joon, ano, je psychicky narušená, ale když tam nastoupí Johnny Depp, myslíte si to o něm taky. Ale pak pochopíte, že on si užívá jen života. Ode dneška díky němu peču tousty žehličkou... :) ()

Controlor

Když si pustím film, očekávám zábavu. Dostalo se mně obří nudy, jistého pana Deppa a děje, z kterého zpětně nevím ani zblo. Nebo to byl patrně zblblo film. ()