Doktorka Susan Wheeler (Genevieve Bujold) sa po smrti svojho najlepšieho priateľa v bostonskej nemocnici, kde vykonáva prax, rozhodne dopátrať, čo bolo príčinou jeho smrti. Zistí, že až príliš veľa hospitalizovaných mladých a zdravých ľudí upadá do kómy, z ktorej sa už nikdy nepreberú. Pri svojej snahe zistiť, prečo k tomu dochádza, naráža na nepochopenie svojich nadriadených i milenca, kolegu Marka Bellowsa (Michael Douglas), ktorý by nerád ohrozil svoju sľubnú kariéru

V poradí len druhá kniha s názvom Kóma a už bestseller od Robina Cooka bola predlohou pre tento film. (Yoss)

corpsy

Síce tento snímok zostarol len minimálne, v snahe napnúť diváka ale v mnohých momentoch aj tak zaostáva. Nieje to vzhľadom na dobu vzniku žiadny šialene uháňajúci technothriller, ale len pozvoľne gradujúci mysteriózny film, ktorý zaujal zrejme viac vtedy, ako dnes. A to aj napriek stále aktuálnemu medicínskemu námetu. ()

classic

Michael Crichton je výborný spisovateľ,ešte k tomu sľubný režisér,kde v tomto prípade so skvostným ansámblom s dvoma hlavnými hereckými predstaviteľmi,kde zodpovednosť preberá na seba žena v podaní herečky Geneviève Bujold,kde jej postava Dr.Wheeler prichádza na divné praktiky nemocničného personálu,ktorí operujú pacientov na sále 8,len háčik je v tom,že pacient sa po operácii už nepreberie,totiž praktizujú hnusný biznis za pomoci orgánov pacientov,ktoré predávajú do sveta za mastné prachy,táto„ živnosť” nedá doktorke spávať,jej najlepšej priateľke sa to práve stalo,a tak sa púšťa do pátrania,ktoré jej ohrozí život... Sľubná herečka Geneviève sa správa tak,ako sa mne to páči,t.j je pekná,sexy,šarmantná,odvážna,ale chybička krásy spočíva v tom,že je na všetko sama,milenec s tvárou Michaela Douglasa je klasický „salámista”,nie je jej po ruke,ale jeho úloha bude potrebná a zlomová,uvedomí si niečo,čo mu prechádzalo pomedzi prsty... Okrem výbornej Geneviève,ktorá sa vo filme vyskytuje najdlhšie a má plné ruky práce,tak aj Michael je potrebný,ale nemá tu toľko priestoru,tak dôsledná je Jerryho hudba,ktorá dáva vyniknúť atmosfére,kde mne sa najviac páči scéna v Jefferson inštitúcii,v ktorom to má nádych sci-fi,kde ľudí v kóme je kvantum visiacich na drôtoch,čo mi naskakovala husia koža alebo scény v špitáli,kde sa ju snaží zlikvidovať najatý zabijak... Pri záverečných titulkov som sa zamyslel nad filmom,ktorého výpovedná hodnota je vysoká... Vytkol by som možno strih,ktorý niekedy pôsobí rušivo,inak sa jedná o napínavý thriller typický pre 70 roky... ()

Mylouch

Drama, založené na domyšleném tržním potenciálu sféry zdravotnictví a řízené péče, z onoho kouta světa, kde možné důsledky začali promýšlet o nemálo desetiletí před námi. FIlm, který zřejmě vzápětí našel evropskou obdobu v povedeném filmu Kandidáti života a smrti. ♫ Hudební dramatická Goldsmithova rozcvička. ()

Anderton

Výborný triler s geniálnou atmosférou. Jeffersonov inštitút je jedno z najstrašidelnejších a najodosobnenejších miest, aké som vo filme kedy videl. 70-roky a krájanie mozgov ako šunky v supermarkete, mrtvoly ako pomocné nástroje pri obrane, zaujímalo by ma, aký to malo rating. Otvorený záver sa mi páčil, nevieme, čo bolo potom, dnes by nabehla polícia a film by mal dovetok, že záporák dostal doživotie. Nepáčil sa mi ale slovenský dabing Widmarka. ()

Pepinec

Klasika: krásná, mladá, zvědavá, odvážná a nenapravitelná proti ošklivým, starým, chamtivým, úlisným a zkaženým. Pro jednou souhlasím se zdejším plénem, že děj na začátku navozuje stav kómatu. Druhá půlka má ovšem grády, jako by se k mančaftu přidal Jarda Jágr. Zvláštní cena poroty se pak uděluje výborně udělanému ústavu pro zavěšené spáče, kde to hutnou atmosférou jen dýchalo. P.S: Když doktorka Susan lezla v sukni po žebříku, mohl jsem si hlavu ukroutit... ()

• Pri lekárskej vizite v Jefferson Institute jasne vidno, že všetky pacientky majú odhalené prsia. Keď o pár minút neskôr prechádzajú cez miestnosť strážnici, pacientky majú prsia zahalené. V nasledujúcej scéne, keď strážnici hľadajú Susan Wheeler (Geneviève Bujold), ich majú opäť odhalené. (Jayem)