Restaurace (TV film)

Československo, 1983, 67 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (17)

Výborná charakterizace hlavní postavy skrze architekturu scény a dutý zvuk velkých prázdných prostor. Syrový příběh dvou osamocených lidí, kterým jejich krátké setkání doslova změní život.(30.4.2006)

Dobře vystavěný příběh dvou osamělých již zralých lidí, kteří k sobě našli cestu a zdá se, že společné šťastné pouti životem již nic nezabrání . Bez přehnané romantiky typu červené knihovny. V hlavních rolích Z. Hadrbolcová (servírka v restauraci - odtud název) a J. Samek, drobnou úlohu jeho matky hraje N. Gollová. Scénář a režie: Vladimír Drha(27.9.2004)

Už druhý film tohoto režiséra v řadě (tím prvním byly Dotyky), který mě odzbrojil pravdivostí postav. Chyby se najdou (pomalé tempo, díky kterému se to zdá delší než to je/ řvaní na tetu a její hlasitý křaplavý hlas/ ženský v práci, jejichž úlohu jsem vůbec nepochopil), ale ona civilnost je natolik osvěžující, že rád přihodím hvězdu navíc. A hned spěchám stáhnout další Drhův film.(17.3.2014)

Hlavni dejova osa s dialogy hlavnich postav je vytecna, hlavni diky Hadrbolcove. Vse okolo (kolegyne z prace, teta...) je zbytecne a misty i trochu trapne.(14.2.2016)

Setkání dvou lidí, kteří od života už moc nečekají, přeroste ve velkou radost, že ještě není vše prohrané. On za ní chodí do restaurace na svíčkovou tak dlouho, až ji užene. Jenže nikdy není tak dobře, aby nemohlo být hůř...80%(15.3.2013)

• Rodriguez

Hodně nudné drama. A upřímně, kdyby tam nehrála výtečná Zdena Hadrbolcová, tak buď usnu nebo přepnu jinam. 15%(30.12.2012)

Velmi civilni, a to mam rad. Libilo se mi to. A ten konec je fakt hustej...Hadrbolcova skvela a Samek taky fajn (celej ja). Co tam ale delala Gollova, to jsem nepochopil...to bylo smutny. P.S.: nevim proc, ale trosku mi to pripomnelo slavne Nadrazi pro dva.(2.3.2013)

Ze života, snad jen zbytečné scény řvaní na hluchou tetičku....ten konec ufff(3.4.2016)

"To víš, Pražskej výběr to není." Nesentimentální, skoro syrový, zároveň však velice lidský příběh z doby, kdy jídlo v restauraci stálo 24,20 Kčs, vypráví o tom, že ženy mají mnohem větší bolesti, než jsou ty při nichž pláčou, vznikl v brněnském studiu Československé televize, podle vlastního scénáře režisera Vladimíra Drhy a bohužel byl natočen na velmi nekvalitní materiál, tolik typický pro televizní studio Brno.(15.9.2015)

Na začátku mě úplně pohltila ta Františkova melancholická osamělost... Díkybohu za humor, který následoval. Humor dvou lidí, kteří se ani nehledali, přesto našli a dali dohromady. Jejich námluvy - to byla roztomilost sama... "Třeba, že bysme šli do kina. - Nooo, nebo do biografu!" A pak najednou konec. Zmizela radost, hravost i melancholie. Zůstal jen smutek...(27.4.2016)

Paráda ! Jeden z najlepších TV filmov polovice 80. rokov.(14.2.2006)

Neučesaný, citlivě pojatý příběh o setkání dvou outsiderů.(28.8.2007)

Kdysi jsem viděl a i po dvaceti letech si na to pamatuju. Což je pozoruhodné ve všech směrech.(11.7.2008)

Mám za to, že je nějaký předpis, kolik procent času musí vysílat státní rozvid z regionálních studií. Asi proto jsou noci brněnské. Nahrávám si ty inscenace a jsou často výborné, třeba jako tahle. Zdůrazněně civilní a přitom vřelé pojetí, originální náměty, nepředvídatelné záplatky. A většinou výborní herci, kteří nejsou tolik okoukaní.(18.3.2012)

• jolly.rose

Hodně nudné drama. Brala bych to hlavně jako dokument socialistické gastronomie, přístup číšníků k hostům (přestože jedli, museli uprostřed jídla zaplatit, když byl člověk v "lepší restauraci", tak tam stále byla slyšet kasa atd.). Nebýt Zdeny Hadrbolcové, tak bych utekla za půl hodiny. I tak jedna hodina byla až až.(6.10.2014)

Veskrze lidský příběh, který dokáže napsat jen sám život.(9.11.2013)

Slováci majú Reštavráciu a Češi Restauraci. :o)(21.4.2015)