Mezi námi žijí i Jiní, vyvolená kasta stoupenců sil Světla a Tmy, kteří magickou sílu těží z lidské energie. Její používání upravuje Dohoda, kontrolovaná Inkvizicí. V souladu s ní každé dobro musí být vyváženo zlem. Síly Tmy brání právo na neomezenou svobodu lidských činů a pravdu o kruté realitě, síly Světla neustále zvažují, zda svými skutky nevyvolají stupňování nežádoucích následků. Aby se nevymkly zavedenému řádu, vydávají i licence upírům, sajícím lidskou krev. Svou misi realizují Hlídky Světla a Tmy rafinovanou kombinací zásahů a v konstelacích, které připomínají souboje práva se zločinem či rejdy rozvědek. Nerozhodné výsledky jejich permanentní konfrontace pak připomínají situaci světa s jeho neutuchajícími konflikty a nejistotami, zmatením mravních hodnot. Atraktivní způsob zpracování oslovuje zejména mladé hlediště. (oficiální text distributora)

mikulíšek

Vzhledem k velkým očekáváním trochu zklamání, na druhou stranu film, který i přes lehce zmatečný děj a zjevnou neoriginalitu námětu nabízí překvapivě výživnou atmosféru. Před koncem film trochu zvolňuje, ale do té doby si udržel plnou mou pozornost a opravdu jsem se bavil tím co mi nabízel a dychtivě jsem očekával co přijde. ()

Šakalík

Ne, no prostě ne. Ať se snažím sebevíc, tak nemůžu tomuhle docela uznávanému filmu přijít na chuť. A to jsem ho zkoušel už ve třech jazycích (rusky, anglicky, česky) – a pořád nic. Celý ten příběh mi přijde takový nijaký, zmatečný a nedotažený. Z filmařského hlediska se ve filmu ale několik pěkných věcí najde (třeba to sledování pádu uvolněného šroubku z letadla, to je moc pěkně udělané). Ale jinak mě to prostě nijak neoslovuje. Ještě jsem neměl odvahu podívat se na druhý díl – a popravdě na to ani nijak nespěchám... ()

Yeosol

Efekty na ruský poměry skvělý, ale jinak co se týče dějový stránky, tak jsem to tolik nepobíral. Je to škoda, protože to určitě v jádru není špatný film ba naopak, hlavně ta myšlenka, ale za mě zatím jen tři hvězdičky, protože to na mě bylo až moc složitý. Budu si to asi muset někdy zopáknout. Takhle to pro mě byl jen neuvěřitelný dějový guláš. :-D ()

Red Meat

Jen povedená vizuální stránka dobrý film neudělá... A zvlášť ne, pokud jsme většinu "nápadů" viděli jinde. Režisér se natolik nechal unést trikovými možnostmi součastnosti, že se z jeho snímku nadobro vytratila jakákoli myšlenka. Příběh samotný je chatrný až běda a co je nejhorší, veškeré to očím lahodící pozlátko začne velmi brzy nudit a divákovi tak nezbude nic, co by jej udrželo v pozornosti. Vlastně zbude - může se bavit počítaním hrnečků Nescafé... ()

misstake

Už když jsem se na film díval, tak jsem věděl, že na něj budou hóódně rozporuplná hodnocení. Já jsem se na film hodně těšil a kupodivu splnil moje očekávání. Ale filmy, které se mi líbí hodně, obvykle mají rozporuplná hodnocení veřejnosti. Noční hlídka má obrovský potenciál k tomu, aby byla kultovní. Na to, aby byla komerčně úspěšná a oblíbená u "mainstreamových filmových diváků" je ale hodně složitá. Ale když si ruského filmu všimli ti velcí američtí distributoři a to dokonce tak, že mají zájem podílet se na jeho pokračování... Pro mě jeden z nej filmů roku, který stojí za shlédnutí pro originální vizuální stránku, slovansko-ruský pohled smíchaný s postmoderními tentononc, úchvatný příběh, nedefinovanou hranici dobra a zla a proto, že vás přiměje přemýšlet. Film, který hravě strčí do kapsy většinu amerických popkornových bijáků, u kterých není třeba mozek zapnout, ale naopak raději vypnout. ()

PALINO

Ruská kinematografia vpustila na filmové plátna pre tieto končiny netypický film, ktorý určite má svoje kvality, ale zároveň si myslím, že ten obrovský úspech, ktorý NOČNÁ HLIADKA slávila hlavne v Rusku, celkom nezodpovedá konečnému výsledku. Timur Bekmambetov natočil svoj film v štýle hollywoodského blockbusteru, za čo si vzhľadom na skromný rozpočet zaslúži uznanie, no jeho štýl réžie mi príliš nesadol, nehovoriac o tom, že po rozprávačskej stránke nevyužil potenciál tohto (inak veľmi zaujímavého) príbehu na plných 100%. Podľa toho, čo som mal možnosť vidieť v upútavkách, som sa najviac tešil na fantasy prvky, ale tie sa nakoniec v plnej paráde predvedú len v úvode filmu, po ktorom pretrvávajú skôr temné prvky v štýle Bladea, či Matrixu, takže predovšetkým fanúšikovia týchto a im podobných filmov by mali byť z NOČNEJ HLIADKY najviac nadšený. Ja som po návšteve kina pociťoval skôr pocity sklamania. ()

blastboy

Celý film na mě působil dost rozporuplně. Z jedná strany mě něčím okouzlil a to okouzlení už nepolevio. Ale na druhou stranu je poměrně zmatečně natočený a chvíli mi trvalo než jsem se zorientoval. Ovšem vizuální forma je velmi působivá. Moskva působí velmi příjmeně. Dá se říci, že "tepleji" než kdyby se film natáčel ve spojených státech. Oči se mi rozzářili při pohledu na budovu opery či soupravu ruského metra. Celkově jsem byl filmem potěšen. ()

chmíří

Je to zvláštní - jako bych se díval na pohodový americký film, ale zárověn nedíval. Kamera a režie je v klidu, moskevské panorama taky neurazí, ale celkově to prostě není uplně ono, na druhou stranu je to určitě nejlepší ruský film nové vlny (a evropský taky), a nedovedu si představit jak by to dopadlo kdyby takový film měl vzniknout v česku (za stejné peníze!) určitě otřesně! Takže za film 3* a za to že to není typický hollywoodský produkt * navíc. Bavte se! ()

BlackTom

Komplikované, miestami pôsobivé, ale pre mňa celkom pozerateľné. Ako prvý kontakt s ruským filmom veľmi dobré. Antonovi tie slnečné okuliare fakt seknú =) ()

Finskej

Zásadní informace v jedné větě zní: napřed si přečtěte ty knihy (Sergej Vasiljevič Lukjaněnko - Noční hlídka, Denní hlídka atd.), jinak v tom budete mít hokej. ()

BluT

Plakát Noční hlídky jsem měl asi 5 let na dveřích pokoje (dokud jsme se neodstěhovali). Ani ne proto, že by byl tak skvělej, ani proto, že by mě film nějak extra zaujal, ale dveře byly průhledný a onen plakát byl dostatečně velkej, aby sklo zakryl. Z tohoto důvodu znám prakticky každý jeho detail (je to ten s rozpadlým obličejem a ptáky) a asi až do konce života mi bude tento film připadat jako něco důvěrně známýho, i když jsem ho viděl jenom jednou a moc jsem ho nepobral. Life's weird. ()

hEmy_

Tento film mi naprosto znechutil jeho knižní předlohu, kterou mám rád. Říkám si: „Kde udělali soudruzi chybu?“ Snad by bylo lepší ptát se: „Kde ji neudělali?“. Celé zpracování „Jiných“ působí vtipně. Rozhodně jsem si nepředstavoval jejich kouzla jako blikání baterkou! A když si zpětně představím Antona (hlavní postavu knih) jako toho herce z filmu, tak mi naskakuje husí kůže. Vrcholem ovšem bylo "magické" auto v podobě 50 let staré dodávky s nitrem. Možná jsem moc velký idealista, ale toto fakt ne... ()

ElizabethBay

Když jsem to viděla "tehdy" tak jsem tím nebyla ani trochu nadšená a nelíbilo se mi to. Tak se sešel nějaký ten rok s rokem a já zjistila po dalším zkouknutí, že film je neobyčejně originální, geniálně natočený, ale i tak absolutně nezáživný a nudný. Nevím proč, prostě jsem se začala natěšeně koukat a posledních dvacet minut už jsem zase pokoutně surfovala po netu doufajíc, že film už brzo skončí. Nevím, kde je chyba (v dabingu asi těžko, viděla jsem to se stejným efektem v originálu u česky), ale i tak je to filmařský počin, který by měl každý alespoň jednou vidět. ()

Lukoboss

Vizuálně velice zajímavej film, scény jsou s pomocí digitálu vymyšlený dobře, působí to hodně temně a upírskýmu prostředí to sluší. Je vcelku překvapivý, že to přišlo z ruské produkce, ale proč ne, nemusí být všechno Made in USA. Děj je vcelku komplikovanej a chvílema jsem si nebyl jistej, jestli je to myšlený vážně nebo je to schválně parodicky natočený. Ten nápad jako takovej není špatnej, ale místy jsem se fakt nebavil, takže nemůžu jinak. P.S.: Pokud jste upírem v Rusku, nepijete jenom krev, ale i vodku. ()

CSSML

Pěkná akční oddechovka po ruském způsobu. Trocha dualismu, trocha Matrixu a silný protipotratový akcent, řadící tento snímek mezi tu hrstku vzdorující současné marxistické antropologické revoluci. Bavil nás s manželkou, přestože jej viděla již po čtvrté, od začátku do konce i přes pozdní noční hodinu. Pro děti ovšem vhodný není. ()

iXtr3m3

Ty vole, dáš Rusovi trochu dolárov a chce urobiť veľkolepý film aj keď na to nemá. Nemyslím teraz len režiséra, ktorý odvtedy už prešiel kus cesty, ale všeobecne. ()

Zagros

Tentokrát jsem předlohou nebyl zatížen a film si mohl užít. Bohužel se tak nestalo, film bez přečtení knih moc nefunguje, alespoň u mě ne. Příběh byl neoriginální, zápletka překombinovaná, postavy si mě nedokázaly získat a snaha o velkolepé triky mě nechala chladným. Dokonce mě film ani nenalákal na přečtení knih a to už je co říct. Dvě hvězdy a na Denní hlídku už raději nenastoupím. ()

Kapybara

"Zahubit v sobě světlo je snadnější než rozptýlit temnotu." Snad za tenhle citát ty tři *. Jinak mně z tý slátaniny prakticky nic neutkvělo v paměti. Má to sice celkem zvláštní atmosféru, ale krapítek moc přeplácaný. A nudaaa.............................. ()

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Timur Bekmambetov v Hollywoodu