Mezi námi žijí i Jiní, vyvolená kasta stoupenců sil Světla a Tmy, kteří magickou sílu těží z lidské energie. Její používání upravuje Dohoda, kontrolovaná Inkvizicí. V souladu s ní každé dobro musí být vyváženo zlem. Síly Tmy brání právo na neomezenou svobodu lidských činů a pravdu o kruté realitě, síly Světla neustále zvažují, zda svými skutky nevyvolají stupňování nežádoucích následků. Aby se nevymkly zavedenému řádu, vydávají i licence upírům, sajícím lidskou krev. Svou misi realizují Hlídky Světla a Tmy rafinovanou kombinací zásahů a v konstelacích, které připomínají souboje práva se zločinem či rejdy rozvědek. Nerozhodné výsledky jejich permanentní konfrontace pak připomínají situaci světa s jeho neutuchajícími konflikty a nejistotami, zmatením mravních hodnot. Atraktivní způsob zpracování oslovuje zejména mladé hlediště. (oficiální text distributora)

fars

No tak ja nevim, cekal jsem od Nocni hlidky trochu jiny kafe... Vizualni stranka filmu je fakt uchvatna, ale to je tak vse co me mile prekvapilo - zbytek byla celkem nuda. Kdyz jsem se jakz takz vzil do deje, film skoncil - ale aspon se ted muzu tesit na dalsi dily, ktere budou snad lepsi :-) ()

Šimpy

Zatím dávám také jenom tři hvězdičky. nepochybně se jedná o vizuálně úchvatnou podívanou plnou skvělých nových nápadů. Stále ovšem proti knižní předloze razantně pokulhává. Doporučuju vrátit se ke čtení. "knižní" Šimpy ()

Plangi

Wow! Co jsem to vlastně viděl? Uznávám, že jsem hodně nadšený až obluzující atmoškou. Ty moskevské exteriéry dělají celkem dost. Už hůře dopadl ten zbytek. Styl vyprávění byl tak nekonzistentní až to chvílemi vůbec nedávalo smysl. Do toho všeho ty postavy- postavičky, chovající se přesně jako ty videoherní na konzoli Pána Tmy. Na druhou stranu mi zase přišlo, že si tahle blbůstka, připomínající snad všechno akčno-tajemno posledních let z americké produkce, na nic nehrála jako tomu bylo u dvojky a trojky Matrixu a svůj účel splnila. Ovšem pochybuji, že se na Nočnoj Dozor ještě podívám. ()

campix

Noční Hlídka mě dost překvapila nečekal jsem tak kvalitní, nápadité a zajímavé Ruské Sci-fi. Když sem se poté podíval na tvůrce už mi bylo vše jasné. On totiž Timur Bekmambetov je pro mě sympatický režisér, který má prostě svou cestu a neohlíží se na standart a na jiné, prostě je originální a svůj. Trošku mě mrzela nepřehlednost děje, v kterém se těžko orientuje. Ale snad druhé shlédnutí by napomohlo. Prostě Ruské překvapení s neznámými, neohranými, ale kvalitními herci. ()

dr.fish

Bylo to překvapení...ale dnes jsem viděl znovu, je to naprosto zmatené, "rozprchlé" do všech směrů, naprosto netuším o co jde. Takový výkřik do tmy...nebo do světla? Zajímavý pokus, nic víc. Klasika z toho nebude. 60% ()

Flyer

Temnou atmosféru a vizuální stránku pokládám za vynikající. Tyto kvality ovšem rapidně shazuje zmatený a ne příliš zajímavý děj, téma souboje dobra se zlem bylo v mnoha jiných filmech zpracováno výrazně lépe - viz například série Star Wars. Co se herců týče, tak ani ti mě nedokázali úplně přesvědčit. Z filmu jako celku je mi spíše smutno, protože je znát, že do něj byla vložena spousta úsilí, přesto ve mně nezanechal nějaké hlubší dojmy. ()

Kecik odpad!

Jeden z mála filmov, ktoré som nedopozeral. Strašná sračka. Som v šoku, že to má také vysoké hodnotenie - veď príbeh je tak BLBÝ, SPROSTÝ a NUDNÝ. Režisér tohto filmu bol asi ožratý jak prasa ináč si neviem vysvetliť ako mohol vzniknúť tento film. Ako povedal istý dôchodca z Prievidze TOTO JE MARHA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Cedr

Kvalitní film na motiv skvělého ruského fantasy z prostředí současné Moskvy. Má však jednu drobnou, ale pro mnohé dost zasádní chybu - bez znalosti předlohy nemá na Noční hlídku skoro žádný smysl koukat. Timur Bekmambetov odvedl dobrou práci po stránce čistě režijní, ale příběh je (narozdíl od skvělé knihy) podán dost nejasně a neobratně, což dojem z filmu může srazit až někam do podprůměru. ()

Doudis19

V moskevských ulicích spolu soupeří nadpřirozené armády Světla a Tmy. Chvílemi jejich bitky připomenou slavný Matrix, někdy Bladea, jindy zas pobaví Komunistickými raliemi. Ale pozor, tohle vizuální obžérství plné upírů a čarodejnic má pořádně zamotaný děj. ()

LeoH

Hmm, tak mně to přišlo zmatené tak akorát, aby to bylo zajímavé, mám rád náznaky a nedořečené motivy. Konec vysloveně nadchl. Trochu míň fantasy patosu a snahy o Matrix, trochu víc Tarkovského a byl bych býval zcela unesen. — Po druhém zkouknutí v lepších podmínkách než na noťasu se sluchátky v autobuse ze Švýcar: Celou dobu jsem si říkal, že půjde puntík dolů za legrační snahu dohnat a předehnat imperialisty v akčnosti, vizuálních efektech a puberťácko-emařské nabubřelosti a za neorganické citování kdečeho včetně Toy Story, ale ten podvratný závěr zase vše pozvedl o úroveň výš. ()

plechulka

Na můj vkus trošku míň záběrů za vteřinu by neškodilo... Viděla jsem ale už horší filmy daného žánru, kde se na originalitu námětů příliš nehledí a recyklace motivů mi nevadí. Za tímhle je ale - alespoň pro mne - cítit snaha: MY VÁM PŘEDVEDEME, ŽE TO TAKY DOKÁŽEM! No tak fajn, dokážete a teď už prosím míň střihů a víc a delších podobných záběrů jako třeba ten skvěle temný vír krkavců (?) nad paneláky. Těším se na Denní hlídku. ()

Sfinkter

Bitva mezi silami Temnoty a Světla nemůže být nikdy ukončena. Nelze rozdělit dvě vzájemně spojené energie, ve Světle je vždy kousek temné síly, stejně jako světla v Temnotě. Musíme se pouze snažit, aby byly v co největší rovnováze. Je zde však malá past, nevidíme do budoucnosti a proto nelze ovlivnit vzestup zla žádnými činy, můžeme pouze bojovat s následky. Originální ruská jízda vás pohltí a bude vám připadat, jako by tyto boje opravdu probíhaly. ()

KObl힀k

Jelikož jsem dotčen dokonalostí Ljukaněnkovy knižní předlohy série hlídek, nedokázal jsem si kvalitu tohoto filmu dostatečně vychutnat. Určitě se jedná o zajimavý snímek, který ale ve srovnání s knihou absolutně nestíhá. A i když (a nebo právě proto) je to tak trochu srdcová záležitost nemůžu dát víc než 2*, kdybych knížky nečetl, byl bych asi schopen víc ocenit kouzlo filmu, takto je to jen další nepříliš povedené filmové zpracování skvělé knihy. ()

Honzíno

Koukat na tenhle film bych přirovnal k tomu, jako kdybyste měli z fleku běžet závod v orientačním běhu a i jednoduchá automapa by pro vás byla španělskou vesnicí. Místy nekoukatelné a nepochopitelné (nepochopené?). ()

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Timur Bekmambetov v Hollywoodu