Mezi námi žijí i Jiní, vyvolená kasta stoupenců sil Světla a Tmy, kteří magickou sílu těží z lidské energie. Její používání upravuje Dohoda, kontrolovaná Inkvizicí. V souladu s ní každé dobro musí být vyváženo zlem. Síly Tmy brání právo na neomezenou svobodu lidských činů a pravdu o kruté realitě, síly Světla neustále zvažují, zda svými skutky nevyvolají stupňování nežádoucích následků. Aby se nevymkly zavedenému řádu, vydávají i licence upírům, sajícím lidskou krev. Svou misi realizují Hlídky Světla a Tmy rafinovanou kombinací zásahů a v konstelacích, které připomínají souboje práva se zločinem či rejdy rozvědek. Nerozhodné výsledky jejich permanentní konfrontace pak připomínají situaci světa s jeho neutuchajícími konflikty a nejistotami, zmatením mravních hodnot. Atraktivní způsob zpracování oslovuje zejména mladé hlediště. (oficiální text distributora)

TO

Podivný fantaskní výmysl s upíry a hromadou dalších ptákovin. Evropský styl moc nežeru a za velkofilm tento guláš nepovažuji. Mě to nebavilo, spíše nudilo. A vzhledem k tomu, že jde o trilogii to nemá ani pořádné ukončení. ()

Hádés

Noční hlídka je film, který mi vyvstane na mysli, když se řekne slovo "Styl"; a to s pořádně velkým "S". Noční hlídka je film, který většina lidí nepochopí umístěný v TOP10. Noční hlídka je totiž film mého srdce. Člověk může chápat jakýkoliv jeho nedostatky a béčkovosti, ale když vám při každém sledování plesá srdce, nedá se proti tomu nic dělat. ()

Raven0

Pro mě osobně veliké zklamání. Vizuálně našlapaný, akční nářez, který je ale absolutně prázdný. Depresivní kulisy špinavé Moskvy, chlast, bída, temnota... Prostě dokonalá atmosféra je zabitá nudným a plytkým dějem. Já raději pěkně promyšlené příběhy... A tady? V polovině filmu už mi bylo jasné jak vše dopadne. Žádná nečekaná pointa se nekoná. Bohužel. ()

MiCM

Já teda nevím, nemůžu si pomoc, ale takovou slátaninu nesouvislou jsem dlouho neviděl. Možná je třeba přečíst první kníhu, i když bych se dost divil, kdyby to člověk po přečtení knihy paradoxně neocenil ještě míň. ()

ywo666

Do riti. Taká dobrá kniha. Taký veľký potenciál. Nikdy som neveril, že to poviem, ale čakám na americký remake. Hlavný hrdina, vcelku zodpovedal mojim predstavám. Este atmosféra by ako tak zniesla prísnejšie kritéria, ale dialógy, scénar a ostatné herecké výkony, výber postáv, otrasné. Možno hodnotím príliš nízko, ale ako fanúšik Lukanenkových kníh ultimátne sklamanie. Nie je moc filmov kde by som volil také nízke hodnotenie. ()

lennyd

Tma a světlo. Oni a my. Nekonečný boj dobra a zla napříč stoletími. Hlídky světla hlídají tmavé, hlídky tmy hlídají světlo. A tato křehká rovnováha by měla být dle proroctví narušena... Je to pár let, kdy přišla Noční hlídka do našich kin, a všichni na ní pěli ódy. A kolem dokola pouštěli ukázky, které měly naznačit, že film má nejlepší efekty. Ale když se na to člověk podívá s odstupem, tak kromě oné tisíckrát opakované scény se saltem autobusu a jednoho efektního souboje nic moc. Příběh až přespříliš komplikovaný, že i po dvojím shlédnutí nevím ani hlavu ani patu. No nevím nevím - třeba Denní hlídka přinese některá vysvětlení ... ()

noriaki

Jsou filmy které se pokouší svou knižní předlohu převést na stříbrné plátno téměř doslova. Pak jsou takové, které se snaží o volnější adaptaci. A třetí přístup je kličkovat mezi oběma těmito variantami. Noční hlídka je příklad, když se tohle kličkování vymkne z rukou. Příběh je zmatený a i když obsahuje pasáže téměř doslova opsané z Lukjaněnkovy trilogie, tak je až příliš zjednodušený a chybí mu její hloubka. A nejen ta, ale skoro celá filosofie morálního a mocenského patu, do kterého se dostalo dobro a zlo během nekonečných bojů. Snímek Timura Bekmambetova obé jen lehce naznačil, a i to jsem si musel zčásti vydedukovat z jemných náznaků a z části téměř vycucat z prstu. Nebýt vynikajících a přitom civilních herců - tohle v žádném uhlazeném hollywoodském filmu nikdy neuvidíte, tak by byl můj dojem mnohem rozpačitější. Konstantin Chabenskij asi přišel přímo ze stránek knížky a když nedostal adekvátní text, odehrál si extratřídu i bez něho. ()

Antek

To, že natočím film efektivně, ještě neznamená, že jsem natočil dobrý film. Tahle podivnost má sice pár silných míst, ale ty okamžitě srazí nějaká scéna, která je natočena celá zpomaleně a tváří se děsně "cool", ale to co se v ní děje moc smyslu nedává. Ale protože to ještě není celé uzavřené, hodnotím: 3*. Z opatrnosti. ()

Aven

Knížky jsem nečetl a možná i proto byl tenhle film pro mě nuda, která místy přecházela do naprostého utrpení. ()

Mihail123

Nudná, nezáživná hovadina, celkom milé prekvapenie že sa sa niekto z Ruska rozhodol natočiť niečo väčšie, avšak v konečnom výsledku sa film vôbec nepodaril. Knižnú predlohu som nečítal, ale po zhliadnutí filmu ani po tom moc netúžim. ()

MishKonn

What the f*ck? Nevím, co jsem od tohohle filmu čekal, ale že se v něm budou střídat wtf momenty, pro mě naprosto nepochopitelný scény a víc wtf momenty, to asi ne. Nutno podotkout, že knihou jsem nezasažen, a příběh v tomto filmu (pokud tam nějaký byl) se mi vyhl velmi širokým obloukem. Hvězda za fajn řemeslné zpracování při nepochybně úsměvném rozpočtu. Nějaká ta atmosféra a stylovost se filmu taky upřít nedá. ()

H.Gordon

Je to dobře natočený film....bohužel má mnoho hluchých míst. Proto tři hvězdičky....už to místy začíná být nuda.škoda ()

JohnSmith

Přiznám se,že jsem nečetl předlohu a do kina jsem byl donucen jít. Další věc byla,že jsem asi v polovině filmu usnul,což se mi nestává. Neviděl jsem celý film,ale ta polovina mi bohatě stačila. ()

venalce

Casting dobrý, celkové ladění dobré, pár výborných nápadů (Zavulonova videohra, šroubek z letadla...), ale nějak jsem od toho čekala víc. Akce je zmatečná, šero odfláknuté (a vlastně by tam vůbec nemuselo být), příběh si sice bere dost z předlohy, ale některé motivy jsou tam nakombinovány tak podivně a násilně, že vůbec nedávají smysl (z Antona, který jde přes mrtvoly kvůli své holce, se stane Světlý? ale prosím vás...). Možná ten film pro lidi, co neznají předlohu, vyznívá lépe, ale takhle si až příliš dobře dokážu představit, o jak moc lepší to mohlo být. Doufejme, že se jednou dočkáme seriálu, který předlohu uchopí lépe. ()

Musak

Hrozně chaotický a přeplácaný. Nelíbil se mi tenhle díl, takže další budou už jenom horší? No tak to je na co se těšit. ()

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Timur Bekmambetov v Hollywoodu