Mezi námi žijí i Jiní, vyvolená kasta stoupenců sil Světla a Tmy, kteří magickou sílu těží z lidské energie. Její používání upravuje Dohoda, kontrolovaná Inkvizicí. V souladu s ní každé dobro musí být vyváženo zlem. Síly Tmy brání právo na neomezenou svobodu lidských činů a pravdu o kruté realitě, síly Světla neustále zvažují, zda svými skutky nevyvolají stupňování nežádoucích následků. Aby se nevymkly zavedenému řádu, vydávají i licence upírům, sajícím lidskou krev. Svou misi realizují Hlídky Světla a Tmy rafinovanou kombinací zásahů a v konstelacích, které připomínají souboje práva se zločinem či rejdy rozvědek. Nerozhodné výsledky jejich permanentní konfrontace pak připomínají situaci světa s jeho neutuchajícími konflikty a nejistotami, zmatením mravních hodnot. Atraktivní způsob zpracování oslovuje zejména mladé hlediště. (oficiální text distributora)

Wolodja

Mix Matrixu, Pana Prstenu, Bladea a ja nevim ceho jeste... Muze to vubec fungovat? Jo! Od ocekavani pokracovani me snad odrazuje jen ucast americkych koproducentu, ale nezbyva, nez byt optimistou.. ()

Tony.cs

Tento film měl ohromné předpoklady stát se hitem, ale tvůrci z námětu nějak nedokázali vyždímat všechno. Příběh je pěkný, i trikové sekvence ušly. Ale chyběla mi tam akce, bylo to pomalé a nemotorné. Nicméně zajímavé ()

blackrain

Na film jsem se koukla až po přečtění knih od Sergeje Lukjaněnka, které mě uchvátily. Měla jsem trošku problém s identifikací hlavních hrdinů. Film má spád a nuda nehrozí. Velmi se liší od své knižní předlohy. Rozhodně velké překvapení mezi filmy z východní produkce. ()

kaylin

Až trochu náročná mytologie celého příběhu, o níž si myslím, že je přece jen lépe rozpracována v knižním provedení. Před těmi deseti lety mě ale Timur Bekmambetov dostal a já jsem zvědavý na každý jeho další film a každý si vlastně docela užívám. Ten chlap nechce nic jiného než dobře vypadající akci, nebojí se příběhu a celkově je to prostě drsná zábava. Já jsem pro. Konečně si snad dám i tu "Denní hlídku". ()

RAiken

Neuvěřitelně chaotické, ale skvělé. Problém je v tom, že se tvůrci nemohli rozhodnout, který motiv z knihy mají přesně vykreslit a vznikl z toho dortík pejska a kočičky, který ale chutná výtečně a na závěr má pro vás opravdovou třešničku, díky které se budete těšit na další díl dortu. ()

movieband

Po pěti letech, kdy jsem Noční hlídku viděl poprvé, jsem se rozhodl, že jí zkusím dát druhou šanci. A dojem? O poznání lepší. Film má stabilní, hlavní dějovou myšlenku a diváka se relativně drží celý film. Co je problémem Noční hlídky je střih a samotný scénář. Místy si člověk připadá, jakoby ve filmu určité části chyběly. Lukjaněnkovu sérii jsem nečetl, ale dojem z nechutného okleštění oproti knížce mám i tak, protože dějová návaznost skřípe. Sice ne tak, aby divák v ději tápal, ale stačí to k tomu, aby tam ta zmatenost občas byla. Co se mi líbilo, tak byla velice dobrá atmosféra, kterou si film drží prakticky celou svou délku. Jen ke konci to trochu pozvolní a to je, vzhledem k závažnosti závěru vcelku škoda. Práci s mytologii Lukjaněnkova světa Bekmambentov dle mě zvládl solidně. Divák chápe pravidla světa Temný a Světlých a nechává se do něj vtáhnout. Jen ho občas vrátí do reality zbytečná komplikovanost. Uvidíme, co Denní hlídka. 67% ()

Aiax

Já myslím, že to rozhodopádně stojí za shlédnutí, bez ohledu na to, jestli to potom budete milovat nebo nenávidět. Po prvním shlédnutí si nejsem jistý, jestli je Noční hlídka dobrý, nebo špatný film, ale vím stoprocentně, že je zajímavý a žádný skutečný filmový fanda by si tuhle do jisté míry přelomovou záležitost neměl nechat ujít. Kdybych měl ale přece jen uvést nějaké hodnocení... Hm, velice nevyrovnané, některé pasáže jsou naprosto strhující (pár trikových scén svou nápaditostí a fantastickým vizuálním pojetím s přehledem strká do kapsy hollywoodskou velkorozpočtovou na vavřínech uslou konfekci), ale většinou je to dost nuda. Je to velice temné, má to takový nový, neokoukaný feel, ale řek bych, že scénář se moc nepoved a jakkoliv je Timur Bekmambetov nesporně talentovaný režisér se záblesky vizuální geniality (padající nýt, pohlcení kluka přítmím a hlavně ona černobílá animovaná scénka o prokleté panně - ta je brilantní), je dost nezkušený a neobratný, co se udržení tempa a vypravěčské konzistence týče. Ale mark my words - tenhle chlapík má velice slibný potenciál a pokud náležitě vyzraje, myslím, že o něm ještě hodně uslyšíme. Mimochodem, pro ty, kdo zvažují, jestli nejprve vidět film, nebo přečíst knížku, doporučuji raději nejdřív přečíst román. ()

beran-ek

Nechci tvrdit, že ty imperialistický amíci by tenhle námět ztvárnili líp (přesto si to myslim).. ale mělo to pro mě takovej socialistickej výraz.. I když někde se to hodilo. Celkově mi to přišlo jako takovej povedenej ruskej Matrix ()

dawe04

Obsahově zajímavé a nápaditě, leč nevyrovnané a místy nepřehledné zpracování mě příliš nenadchlo. Ano, spousta věcí tu má něco do sebe, už jen prostředí špinavé tváře Moskvy a pár fascinujících existencí, ale tempo je i přes zběsilý střih poměrně ospalé. ()

Brennos

Dal bych i 5*, ale to bych byl příliš subjektivní. Rusové jsou šílenci, alespoň podle tohoto dílka je to zřejmé víc než dost. Prostě "cool" film od začátku do konce, občas trochu zmatený, ale velmi originální, s výbornou vizuální stránkou... každopádně se těším na pokračování, rozjezd se povedl. (PS: Docela by mě zajímalo, zda neustálá přítomnost šálku Nescafé ve filmu je cílenou reklamou, či jen slabostí režiséra ;o)) ()

Skip

Tenhle film mě prakticky ničím nezaujal, až na pár vizuálních momentů. Jinak to ale byla taková divná spotvořenina, u které jsem se docela nudil. ()

fmash

Poezie smíchaná se syrovostí, to je podstatou tohoto snímku, kterou by v tomto podání americký filmový průmysl asi nebyl schopen servírovat. Nálada a prostředí postsovětského Ruska je něco, co patrně ocení (z jisté zvrácené nostalgie) spíše starší ročníky. Celkově bych řekl, že vysoko budou tento film hodnotit čtenáři ruské literatury, fajnšmekři a - nerad bych někoho vynechal - pokrytci. ()

dee-key

Já vím, že to nebyla žádná super třída, ale strašně se mi to líbilo. Celé je to takové nápadité. Chci říct, že to je takové neodbvyklé fantasy. Není to samozřejmě swords and magick, ale právě proto, že je to něco jiného, mě to dost zaujalo. Líbil se mi ten příběh a atmosféru ten film taky uměl udělat. Sem tam se odehrála i nějaká ta akce, takže rozhodně film, který se mi líbil. ()

dyfur

....toľko chválený film...bol som zvedavý a možno preto moje očakávania dopadli tak tvrdo na zem....tmavé...nejakí upíri.....temno-noc...deň.....vcelku strašne nudné...inak: také isté nič akých som videl už x z americkej produkcie ...skôr C-čkový film ako B ...o A kategórii nemôže byť ani reč. ()

raffspIn

Dost umělá snama napodobit americké trháky v ruských podmínkách, zpracování je sice co do vzhledu pěkné ale příběh je těžce oničem, napětí neexistuje a na tu délku se fakt nic neděje a když už se něco děje tak to postrádá smysl, jo akorát docela mě překvapila reklama na Nescafe (asi 5x). Finále s prostřihem na bojovou hru sem těžce nepochopil... mimo jiné. Prostě celý závěr jak 3 komixy náhodně smíchané dohromady. ()

Chen

Klasický boj Dobro VS Zlo v poutavém vizuálním kabátě často nadchne, stejně často zmate. Možná je to tím, že se Rusové pustili do "hollywoodského" spektáklu a malinko se jim to vymklo z rukou. Přesto jde o rozhodně zajímavou podívanou, která nás bombarduje množstvím jinde viděných, ale ne tak vypilovaných nápadů. ()

Morloth

Nemá to logiku, charaktery se chovají jak idioti, někteří herci mě nepřesvědčili a režisér by se měl naučit vyprávět. Přesto je to zajímavé odreagování, navíc dosti prosté amerických vlivů. ()

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Timur Bekmambetov v Hollywoodu