Mezi námi žijí i Jiní, vyvolená kasta stoupenců sil Světla a Tmy, kteří magickou sílu těží z lidské energie. Její používání upravuje Dohoda, kontrolovaná Inkvizicí. V souladu s ní každé dobro musí být vyváženo zlem. Síly Tmy brání právo na neomezenou svobodu lidských činů a pravdu o kruté realitě, síly Světla neustále zvažují, zda svými skutky nevyvolají stupňování nežádoucích následků. Aby se nevymkly zavedenému řádu, vydávají i licence upírům, sajícím lidskou krev. Svou misi realizují Hlídky Světla a Tmy rafinovanou kombinací zásahů a v konstelacích, které připomínají souboje práva se zločinem či rejdy rozvědek. Nerozhodné výsledky jejich permanentní konfrontace pak připomínají situaci světa s jeho neutuchajícími konflikty a nejistotami, zmatením mravních hodnot. Atraktivní způsob zpracování oslovuje zejména mladé hlediště. (oficiální text distributora)

ScarPoul

Tento film je jasným dôkazom že sa to dá. Rusi , ktorých filmy su skôr raritou a o ich kvalite radšej pomlčím, česť vínimkám, je nočná hliadka ako taká malá lastovička. Musím sa priznať knihu som nečítal, ale ruské fantasy som si musel pozreť a vôbec nie som sklamaný, samozrejme je tu pár nezrovnalostí a hlúpostí, ktoré miestami kazia film ALE epickosť a výpravnosť tohto diela je taká uchvatná, že mi je to viete kde. Je tu využitých veľa filtrov a efektov, ktoré aj napriek horšej kvalite nie sú do oči bijúce a skvelo dotvárajú atmosféru ponurnej temnej Moskvy. Anton ako hlavný hrdina je skvelý a charizmatický a rozhodne je to najpozoruhodnejší hrdina akého som videl a dvaja bossovia su mrdne v pohode, len ma zamrzi ze nemaju viacej priestoru. Rozhodne stojí za pozretie ()

Lacike

Pred rokmi ma tento film nadchol to inakosťou. Aj keď sa Bekmambetov inšpiroval americkými produkciami, tak z toho cítiť špinavú ruskú atmosféru, ktorá aj po rokoch pridáva filmu na originalite. Dej je takou upírsko-magickou variáciou na Matrix a zápletku o vyvolenom. Ale namiesto sexy týpka Reevesa tu je nejaký tuctový zbitý ruský ksicht. Aj všetci vysoko postavení, jak na strane Svetla tak aj Tmy nepôsobia jak riaditelia firmy, ale skôr nejakí údržbári. Aj keď je celá tá mytológia celkom prepracovaná, tak už ma nebrala jak kedysi. Až príliš mi pripomína fantasy žáner, čo už fakt nemusím. Našťastie ma stále bavili postavy natoľko, aby som bol zvedavý jak dopadnú. Plus Rusky sú fakt sexi. Sklamaním je minimum akčných scén a aj tých pár, ktoré tu sú ničím neohromia. Najviac prekvapí a poteší temný záver v ktorom sa ukáže, že išlo o niečo viac ako sa na prvý pohľad zdalo. Takže celkovo to je za mierne nadpriemerných 6/10. ()

PROROK14

Túto somarinu som ledva dopozeral. Ešte že nie je príliš dlhá a nemám k tomu ani čo napísať v podstate. Iba to že ma to nudilo a podľa mňa je to dosť biedy film. ()

BoPo

Problémom filmu je, že vychrlí priveľa informácií za sebou. Človek sa stráca a často len háda. Možno pri druhom pozrení to bude lepšie. Inak po vizuálnej stránke veľmi podarené. ()

Terva

Noční hlídka je první částí trilogie ( panteologie ) natočené podle hororové fantasy Sergeje Lukjaněnka, která vyšla pod názvy - Noční hlídka, Denní hlídka a Šerá hlídka, respektive Temná hlídka a Poslední hlídka. Můžu říci, že jsem četl všechny a jsou naprosto úžasné, skoro jako filmové zpracování. Scénář : Timur Bekmambetov a Sergej Lukjaněnko. Kamera : Sergej Trofimov. Hudba : Yuri Poteyenko. ...........Od samého počátku lidstva byli mezi námi Jiní. Jsou to lidé, ale mají nadpřirozené schopnosti. Čarodějnice, kouzelníci a také lidé schopni proměnit se ve zvíře. Jiní jsou nejrůznějšího druhu jako hvězdy na nebi. Jiní jsou vojáci v nekonečné válce,... v boji mezi Temnotou a Světlem. ()

villon17

Dobře, úplně nesmyslné to nebylo, ale kravina to byla. A snad nejvíce mě odradil hned začátek. Změť nepochopitelných prostřihů, které vyhnaly rodiče z obýváku. Pak už jsem si jakž takž zvykla, ale lepší hodnocení dát nemůžu, protože 3* ode mě dostávají daleko lepší filmy. ()

Marek1991

Poviem vám, že nerád pozerám filmy o upíroch, akosi mi to nič nedáva, sú to pre mňa len lacné zábavky, len filmy o ničom. Takéto filmy sa však vyznačujú rôznymi filmárskymi technikami, filmári sa na nich často vybláznia a potom často už overené techniky využijú vo filmoch, ktoré potom schytajú významné ocenenia, dostávajú sa k širokému publiku a sú považované za prelomové. No tie zlomy však často nastávajú aj v totálnych hlúpostiach. Tento film si vyžaduje, aby ste v ňom dávali pozor, niečo si domysleli, no neprezrádza vám často ani to, čo by mal, čo je chyba. Ide si svoje bez ohľadu na diváka, čo je zle, lebo film by mal byť určený divákovi, nemal by byť len zhlukom odkazov, tajomstiev a techník, ktoré nie sú v súzvuku, ale je to len chaotické vybláznenie sa za účelom akéhosi umenia, ktoré ani umením nie je. Katastrofa to nebola, no prišlo mi to ako lacný pseudomoderný film z Východu. ()

prsvl

Slátanina, hodně zbytečně nepochopitelnejch věcí, všechno (jak postavy, tak celkový děj) probráno jen povrchně. Žádné vyvinutí postav. Divnej, nedořešenej konec. Nic mi to nedalo. Kdybych na tom nebyl s holkou, odešel bych už v polovině, takhle mě bavila alespoň ona. Dvě hvězdičky jsou za efekty. ()

corpsy

Hollywoodsky nehollywoodska action fantasy. Od tohto filmu by si mali hlavne slovenský filmári brať príklad, že ak máte dosť peňazí, talentovaných tvorcov a hercov, dá sa nakrútiť film ( aj keď nie originálny, ale veď máločo je dnes originálne ), ktorý prerazí aj na západe. A nie točiť skvosty ako JÁNOŠÍK či LEGENDA O LIETAJÚCOM CYPRIÁNOVI a vkladať stovky miliónov do trápnych televíznych seriálov a show typu ORDINÁCIA V RUŽOVEJ ZÁHRADE a LET´S DANCE. ()

Lama.Lama

Nejdřív musím říct, že knížky jsem nečetla. To bude asi nejzásadnější věc v mém hodnocení. Nakonec jsem udělila čtyři hvězdy. Důvod? Tak ze všeho nejdřív musím pochválit režiséra - přesně tenhle styl se k příběhu hodil. Mělo to rychlý spád, který sice neumožnil moc nad tím příběhem přemýšlet, ale zaručeně nenudil. Další věcí na plusovém seznamu - hlavní postavy. Žádní frajírci, namakaní narcisi. Ne. Obyčejně vypadající, přesto výjimeční. To se mi HODNĚ líbí. Mínusem ale je chaos. Začátek je pro mě nepochopitelný. Pravděpodobně proto, že jsem nečetla knížky. Nevím tedy o co jde. Vysvětlení se mi dostává opravdu po málu a teoreticky až skoro na konci mě ujistí v mých předpokladech. Se vším všudy to ale ve mně zanechalo dost dobrý dojem. Btw - moje nová noční můra - panenka Mashenka.. Fuj, fuj, fuj! ()

Krt.Ek

Temný fantasy film. Fantasy film odehrávající se v devadesátých letech v Rusku, kde nad sebou bdí dvě skupiny Jiných. Jiní jsou lidé se zvláštními schopnostmi. Jedni jsou dobří, druzí zlí. Jejich síly jsou vyrovnané a proto tentokrát vládne relativní mír. Už brzo, ale přijde vyvolený, který rozhodne o celkovém vítězí tohoto prastarého boje. Tento námět dělá z NH jeden z nejzajímavějších filmů ve svém žánru. Škoda jen zbytečné zmatenosti děje. Přiznávám, že jsem se v některých momentech ztrácel. 75% ()

Adman

Velice zájímavě zpracovaná akční podivnost, která se mi nakonec, ač se tomu sám dost divím, docela líbila. Občas mě štvalo šílené házení si kamerou od jednoho ke druhému a do toho pár obrázků normálního obrazu a zase švenky jako kráva :) Co se příběhu týče, tak ten je zajímavý a místy až moc, až se vymyká své vlastní kontrole. ()

Alqarin

Bekmambetov je tak trochu magor a to se mu v Noční hlídce zatraceně vyplácí. Skvěle kombinuje prvky hororu s totálním kýčem, používá křiklavé kontrasty a takřka nepřetržitě balancuje na tenké hranici vkusu a nevkusu. Sázka na přestylizované barvy, záběry, zpomalovačky a celé absurdně vygradované scény mu ale zatraceně vychází. Navíc má oporu v nečekaně zvládnutých tricích a z originálního ruského prostředí a nevábných moskevských kulis ždíme naprosté maximum. Proto je Noční hlídka neskutečně strhující a vizuálně působivou záležitostí, kterou si rád střihnu i opakovaně. ()

mustafa

pokud bych to měl shrnout jedním slovem, pak by to bylo slovo zajímavé. Střihač při stříhání musel zažívat orgie. Tak rychle a prudké scény už jsem dlouho neviděl, chvíli mi dělalo problém se vůbec zorientovat (ale to byl zřejmě záměr). No a po skončení filmu mě z toho celkem bolely oči. V příběhu mám mnoho nejasností, je až příliš vidět, že film je první z plánované triologie a mnoho (!) okamžiků a scén ve filmu bylo nepochopitelných, spíše nevysvětlených. Velký problém jsem taky viděl v přílišném počtu vedlejších postav, které příběh neposouvají dál a jsou zcela zbytečné. Pro nezasvěceného diváka by to mohl být velký problém. Dále je třeba podotknout, že film se zcela určitě zhlédl v mých oblíbených Revizorech a je mu celkem dost podobný (v celkovém součtu ale jednoznačně vítězí dokonalí Revizoři). Jak je vidět, snadno lze tento film odsoudit. Na druhé straně Bekmambetov dokázal filmu vtisknout vcelku dokonalou atmosféru. Některé scény jsou opravdu hezky natočeny a je příjemné vědět, že i v Evropě se můžeme setkat se snahou o moderní akční (?) film (tím ještě víc v Rusku). Jak už jsem psal, Noční hlídku je zajímavé zhlédnout a ještě víc zajímavější je o ní přemýšlet. Nedá se říct, že by se mi líbila, jenže se nedá říct ani opak. Ještě je třeba podotknout, že to není ani průměrný film. Já si asi ještě hodně dlouho budu lámat hlavu s tím, co vlastně pro mě Noční hlídka je... ()

mysiak

Natiahnutá sci-fi bomba z Ruska, kde sa rýchlo a nezrozumiteľne niečo deje, ale je to efektné a vizuálne skvelé... ()

JJ.Gibson

Ehm, cože?? Ze začátku drsně vyhlížející snímek, plný akce, napětí a velmi tajemné atmosféry se zhroutil na neuvěřitelné čekání na to co se stane. Kupodivu se nic nestalo... Což mě opravdu mrzí, pač jsem se na Noční hlídku hodně těšil. Bohužel žádný hezký zážitek jsem si neodnesl. Dávám 1,5* za Tygříka... ()

Popluh

Těžko říct, jak to působí na neznalého předlohy, ale já se i díky tomu, že jsem knihu četl, orientoval skvěle a Bekmambetovovi orgie se vychutnával naplno. Film byl ale bohužel přeplácaný až moc, navíc mě nepotěšilo ani výrazné zjednodušení a zploštění děje velice obsáhlé knihy, která by vydala i na tři filmy :) 80 % Update konce roku 2014: Ten film sice zas tak nestárne, ale já jo... 60 % ()

vorheese odpad!

Říkal jsem si, že s tak brilantní knižní předlohou by musel alespoň průměrný film natočit snad i Ed Wood. To jsem ale netušil, že existuje tenhle pan Bekmambetov. ()

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Timur Bekmambetov v Hollywoodu