Santa Claus

Santa Claus

Santa Clause

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 1994, 97 min

Tak mi připadá, že půlka hodnotících prostě jen nemá ráda Santu Clause a druhá polovina Tima Allena. Já ale žádné předsudky nemám a tenhle film odjakživa miluji. Vánoce si bez něj něj prostě neumím představit!(27.3.2011)

• kingik

Slabá komedie, která nefunguje ani v čase vánočním. Nějak rychle film po shlédnutí vyšumí a nenalezl jsem v něm žádnou výraznou scénu. Potenciál tady však byl jenže Tim Allen v roli Santa Clause nepůsobí dvakrát sympaticky, roli tak trochu odbyl a do toho chabý děj bez pořádně rozvinuté zápletky se kterou se nakládá dost lajdácky a neobratně. Postupně se nápady obehrály a v tom horším případě postupně docházely až se úplně vyčerpaly. Na podobné téma existuje celá řádka více či méně povedených filmů, ale tenhle řadím k těm nepovedeným. Dá se na něj podívat, ale nevyvolá nic, co by bylo zajímavé nebo nějak líbivé. Je to strojově čistá práce, která v ničem neohromí a za pět minut po filmu se na ni zapomene. Nelíbilo. 40%(5.12.2011)

Pohodová vánoční komedie, která má svižný nástup s vtipně jízlivým Timem Allenem, úsměvnou štědrovečerní návštěvou restaurace a neplánovanou noční "santovskou" šichtou. Potom však tempo zvolní, humoru ubude a všechno se to tlačí spíš k vánoční rodinné pohodičce. Naštěstí zabrzdí dřív než se nacpe až někam do vánočního kýče. Takže nakonec příjemná pohodovka, která vánočně naladí i pobaví a pokud by mi ji někdo za pár let během Vánoc zase nabídl, neodmítl bych.(26.12.2011)

Až v porovnaní s pokračovaniami vynikne, aký fakt skvelý film to je. Na rozdiel od nich sa to snaží prezentovať nejaké tie vianočné rodinné hodnoty a nie je to len disneylandovou prechádzkou farebnými kulisami. Navyše film je v niektorých momentoch fakt vtipný, najmä Tim Allen postupne meniaci sa na Santa Clausa.(26.12.2011)

Na pomezí mezi dětskou komedií a rodinným dramatem nerozhodně se potácející vánoční film. Je to až moc ode zdi ke zdi, než aby to komediální schopnosti Tima Allena dokázaly ukočírovat - a to většinu jeho vtipných scének uvidíte už v ukázkách.(2.6.2006)

• - Peter Boyle, který v tomto filmu hraje Calvinova šéfa, se ve filmech Santa Claus 2 (2002) a Santa Claus 3: Úniková klauzule (2006) objevil jako Otec Čas. (siky25_25)

• - V scéne, kde Scott (Tim Allen) a Charlie (Eric Lloyd) idú na saniach po ceste vedľa kamiónu, je jeho vodič Jimmy Labriola. S Timom Allenom spoločne účinkovali v seriáli Majster Tim (od r. 1991). (m.a.t.o.)

• - Jediný film zo série, v ktorom sa neobjaví žiaden darebák. (m.a.t.o.)