Santa Claus

Santa Claus

Santa Clause

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 1994, 97 min

Pokud mi nějaký tlusťoch v červeném zaparkuje soby na střeše, tak ho nebudu rušit v jeho práci, abych místo něj nemusel prolézat všemi komíny světa. Pokud má však Santu smluvně zastoupit někdo jiný, tak mu budu škodolibě škábat mrkvičku a sledovat celkem příjemný vánoční film okořeněný tradiční rodinnou hodnotou.(25.12.2012)

[obsahuje spoilery] Za měsíc jsou Vánoce a tak nastává čas na jejich přípravu. Já místo uklízení a pečení cukroví jsem se rozhodl, že si pustím všechny tři díly Santy Clause v podání "kutila" Tima Allena. První díl jsem viděl v dětství, ale rozhodl jsem se, že si ho musím zopakovat. Je velmi povedený a bavil mě i dnes v mé dospělosti. Film zajímavě začíná. Na Timově domě přistane Santa a zanedlouho spadne ze střechy. Najednou zmizí a zůstane po něm jen jeho oblečení XXXL:-). Tim najde vzkaz, že si Santův kroj má obléci a plnit jeho úkoly, což je každoroční rozdávání dárků. Tim se nejprve zdráhá, ale podlehne doléhání jeho syna a stane se Santou. Během pár hodin se mění i jeho celková vizáž. Rychlý růst vousů a nabírání santovské váhy:-). Vtipných scének je sice poskrovnu, ale i tak se pobavíte. Např. proměny Tima Allena jsou povedené a když přišel do kanceláře na jakési jednání s velkým břichem, tak moje smíchová bránice se chvěje ještě dnes:-). Tuto komedii považuji za povedenou vánoční oddychovku a můžu ji každému doporučit. Doufám, že se bude vysílat i letos, aby ti, co ji ještě neviděli, se skvěle pobavili a naladili se na vánoční atmosféru. Hodnotím ji čtyřmi hvězdičkami. 2. díl Santy Clause sice už nedosahuje kvalit dílu prvního, ale pořád si drží nastavenou laťku poměrně vysoko. Děj je zajímavý. Tim je Santou už několik let a na Vánoce se připravuje na Severním póle, ale začne mu chybět jeho syn, který je v "říši" lidí. Najednou přijde seznam dobrých a zlých dětí. Timův syn je překvapivě uveden mezi zlými a Tim se tedy rozhodne, že musí za každou cenu syna dostat mezi hodné děti. Tim v tomto díle je pořád dokonalý a pobaví. Tomuto filmu dávám tři hvězdy. 3. díl je nejhorší, ale tak už to bývá. Tim zestárnul a snaží se zabránit Jackovi Frostovi jeho cíl, který je překazit Vánoce. Objevují se nové postavy, zejména Jack Frost v roli "mrazíka":-). Zajímavé je, že se tento díl odehrává převážně na Severním pólu. Myslím si, že tento snímek už se točit neměl, protože to tak trochu kazí dojem z předešlých dvou dílů, které se povedly. Dávám dvě hvězdy.(28.11.2008)

Tim Allen se mění v pěkně vypaseného Santu. S tím souvisí i trable v podobě nevěřících Tomášů :-) a především jeho vizuální změny. Jelikož na toto téma vznikla nespočetná řada filmů, je docela těžké se v nich vyznat, natož jeden od druhého rozeznat :-) I proto zvolím zlatou střední cestu, kterou si S.C.(Scott Calvin) :-) zaslouží... 50%(25.12.2008)

Na Vianoce je to rozhodne fajn a keď v telke dávajú zas to isté, tak nejaká staršia Vianočná klasika rozhodne poteší. Nie je to najlepšie, ale príbeh a Tim Allen dokážu zaujať. Je to predovšetkým rodinný film, takže si k tomu pripočítajte aj malého fagana, ktorý chce hento a tamto, jeho mamku, ktorá ho s vlastným fotrom nechce nikam pustiť a jej super priateľa, ktorý ma perfektný vkus na košele. Moc som sa nenarehotal a emócie sa na mňa s telky tiež nehrnuli, ale ako celkom je fajn. 65% - 3*(27.12.2013)

Existuje nebo ne? Dětem se přece nemá lhát a o existenci Santy se musí jednou říct, jak se věci mají. Kdo doručí dárky místo Santy? Rodinná komedie s Timem Allenem. ( Hodnocení: 6/10 )(13.3.2013)