Scott Calvin je otcem desetiletého syna Charlieho. Neustále má málo času, skoro nikdy nedokáže vyzvednout syna včas od bývalé manželky. Celý jeho život se změní v okamžiku, kdy za něj nečekaná událost vyřeší otázku, jestli má Charliemu říct, že Santa Claus neexistuje. Když se synem vyběhne před dům, uvidí na zemi ležet Santa Clause, který právě spadl ze střechy. Ten má u sebe kartičku, podle níž ho má nálezce zastoupit. A než se překvapená dvojice vzpamatuje, Santa zmizí. Zůstane jen jeho kostým, kouzelné sáně se sobím spřežením a nerozdané dárky. Scott a Charlie do nich nastoupí a zbylé dárky rozvezou. Najednou se na krátký čas ocitnou na severním pólu v Santově sídle. Tam jim Bernard, který má na starosti přípravu a rozdělování dárků, vysvětlí, že ten, kdo si obleče kostým skutečného Santa Clause, musí převzít i jeho povinnosti. A pak jsou tu zase Vánoce a před Scottovým domem zastaví Bernard s kouzelnými saněmi. (TV Nova)

Ukázka z filmu 1

Le_Chuck

Další so série vianočných prekvapení spoza veľkej mláky. Každoročne tam vznikne jeden vianočný film, aby maly domáce paničky pri pečení koblih z kuchyňe čo pozerať. Santa má trochu smolu, že prichádza po Sám Doma a kvalít jednotky, ani dvojky zďaleka nedosahuje. Ja viem že to je iný film, ale ja veškerú holywoodsku vianočná produkciu (väčšinou zúženú na jeden film ročne) hádžem do jedného pytla. Neurazí, nezaujme. ()

Ryuuhei

Čekal jsem něco mnohem horšího, nikoliv pohodový, velice příjemný vánoční film. Neoplývá hloubkou, ani dechberoucími nápady, ale když člověk na chvíli potlačí své cynické já a opět nechá fantazii plynout, nezklame se. Musím pochválit hlavně masky a efekty (plně animatroničtí sobi zblízka a zdálky CGI - efektivní!). 75% ()

Fiftis

Film o vzťahu otca a syna, o vianočných snoch, o samote, o nečakaných radostiach. Pre Američanov s ich Santovskými tradíciami to musela byť ďaleko viac srdcová záležitosť. Škoda miestami nevyrovnaného scenára, ktorý osamelý kutil Tim sám predsa len neutiahne. Ale je veľmi pekné sledovať ako Tim Allen priberá, mení sa na Santu proti svojej vôli. Tradičný vianočný film, ktorý by na Štedrý deň nemal chýbať v televízii. Rozprávkový Santa Claus sa nevyhne nečakanému maléru a tak musí byť zastúpený "obyčajným" oteckom. V obleku Santa Clausa sa Scott Calvin spolu so synčekom Charliem vydáva na cestu, aby splnil všetky vianočné povinnosti. Dobrodružstvá, ktoré spoločne zažívajú sú zábavou pre celú rodinu. Povedal by som, že hlavne pre deti, ale iste poteší aj nejedno oko dospelého diváka. Určite odporúčam pre celú rodinu. ()

Jaro.Krafcik

Film ktorý by si mal pozrieť na vianočné sviatky každý alebo ho už aj videl. Skvelá rodinná zábava určená predovšetkým mladšiej generácie. Ale určite osloví aj starších. Premena na santa clausa je dobrý nápad a príbeh aj humorný takže pobaví. Jediné čo na filme prekážalo sú až prehanané policajné zákroky kvôli chlapcovi ktorého uniesol jeho vlastný otec Santa. 4* ()

Marrianna

Tloustnoucí Tim Allen, který si říká - no tohle přece nemůže být pravda. Nevěřícně mžourající na elfíky, kteří v plné polní finišují, okouzlený pohled Charlieho, který tak zvláštním způsobem najde cestu ke svému tátovi. Napravená víra Charlieho maminky, že Vánoce opravdu plní přání. Je to kouzelné, možná nelogické, ale je to Vánoční - a já Vánoce a vše co je s tím spojeno naprosto zbužňuji. ()

• Natáčení filmu začalo 26. dubna 1994 a skončilo 9. července téhož roku. Natáčelo se v kanadské provincii Ontario, a to konkrétně v Oakville, Torontu a v torontské městské části Scarborough. (henrycruel)
  • V scéne, kde Scott (Tim Allen) a Charlie (Eric Lloyd) idú na saniach po ceste vedľa kamiónu, je jeho vodič Jimmy Labriola. S Timom Allenom spoločne účinkovali v seriáli Majster Tim (od r. 1991). (m.a.t.o.)

Tim Allen opäť Santom

Tim Allen opäť Santom

16.09.2005

Rodinná komédia Santa Clause, v ktorej sa Tim Allen nedobrovoľne stal Santom, aby objavil a pochopil "ducha Vianoc" a našiel si cestičku k svojmu synovi, sa dočká ďalšieho pokračovania. Predstaviteľ… (více)

Časové pásmo bylo změněno