Všechno co Josey Aimes (Charlize Theron) chce, je slušná práce, která jí umožní postarat se o své děti. Místo toho zažívá strach, urážky, obtěžování, ponížení, útoky a sprosté nadávky. „Ber to jako bys byla chlap!“ – to je rada od jejího šéfa. Ona se k problému postaví jako člověk a začne rány vracet zpátky. Tím odstartuje první případ žaloby za sexuální obtěžování. V emotivním příběhu o boji proti předsudkům dále uvidíte Frances McDormand, Sissy Spacek, Woody Harrelsona a Seana Beana. (oficiální text distributora)

Alojs

Jeden z mála filmů, kde se můj oblíbenec Sean Bean dožije konce, a zároveň veliké váhání mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Její případ je herecky nabušený až na strop, scénář v sobě nezapře přímý tah za zlatými plešouny a Niki Caro je dobrá - ne že ne... Proč tedy ta mírná pachuť po skoneční filmu? Proč to váhání? Možná právě proto, nakolik je výsledná story pohollywoodštěná... Zejména závěr v soudní síni. Takřka již klasicky pocukrovaný a ždímovačný. ()

BrianStorker

Herecký koncert Charlize Theron, navíc natočený podle skutečné události v USA v roce 1975! Ano, v roce 1975, tedy jen necelých dvacet let poté, kdy se z televizí a z rádií ozývala slova, že Elvis Presley musí být zakázán, neboť zpívá "negrskou" hudbu a svými tanečními kreacemi podněcuje sexuální agresivitu. Je neuvěřitelné, že tohle všechno se dělo ve druhé polovině dvacátého stolení a navíc v zemi, která se nyní samozvaně pasovala do role policie Země. Kolik ponižování, zklamání a bolesti musí člověk prožít a protrpět, než je vyslyšena spravedlnost? Kolik lidí dokáže mlčet a nečinně přihlížet k bezpráví a ponižování druhých, jen aby se nedostali sami do problémů? Skutečný soudní proces, ze kterého film čerpá, byl uzavřen až v roce 1998, více než dvacet let poté, co se objevilo obtěžování Josey! ()

TommyDiamond

Práce v dole, aneb vrchol ženského feminismu… Skvělá herecká práce Charlize Theron a Woodyho Harrelsona. Celý příběh byl dobře koncipovaný. Kdy příběh samotný probíhal v soudní síni a retrospektivně se vracel do minulosti a přiblížil nám život Josey (Ch.Theron). Líbil se mi pohled režiséra na americkou dělnickou třídu (práce v dole, život lidí, volný čas,atd.) v 80.letech... Celkově musím dát filmu čtyři hvězdy a to proto, že si je zaslouží.... ()

sWONDER

Dosť silný príbeh, ktorý ma ale nijak extra neiritoval, aj keď by asi mal. Nikdy by ma totiž nenapadlo, že to niekedy bolo až takto drsné a prišlo mi to nemysliteľné. A možno iba v baniach a kameňolomoch pracovali takto primitívni "sedliaci",alebo to bolo obdobym? Celkovo je však film výborne zvládnutý, od "rodinnej" atmosféry, skvelého výkonu hercov, hlavne Charliez bola naozaj presvedčivá, až po požadované emocionálne finále. Woody, Frances a Sean potešili. Dej však nemá vyvážene tempo a niektoré pasáže som sa nudil, iné som naopak hltal. Medzi 3 a 4. ()

Jakub

Tyto filmy o obyčejných lidech mám moc rád a když jsou podle skutečnosti tak tím více. Josey se moc fandil a sem moc rád že spravedlnost vyšla najevo. Jeden z nejsilnějších filmů co sem viděl. ()

Gertruda.W

Ano, působivý případ to je. Je důležité bojovat za práva, za spravedlnost a pravdu. Fandím tomu, přeji si, aby to dobře dopadlo. Ovšem v tomto filmu je to šablonovité, vykonstruované, nevěrohodné, nesympatické. Škoda. Řekla bych spíš promarněný případ. ()

Oudee33

Možná by si toto drama zasloužilo svižnější tempo, ale jinak jde o silnější a hlavně lidský emotivní příběh... Tedy film o něčem. A to já rád. 75% ()

hazdrova

Prekvapivo celkom dobrá dráma, celkom ma prekvapilo, že na konci, keď sa všetci stavali mala som slzičku v oku, mohlo byť viac scén zo súdu, lebo tie časti mimo neho boli celkom nudné. 3,5* ()

Shitonit

Vcelku povedený retro o těžkým životě žen mezi horníky. Tak to je snad jasný, ale hovno víme jaká ta doba tehdy byla, a co ty kočky donutilo makat v takovým vcelku asi pro ženu nevhodným prostředí.. Ale tak to je, nehodnotím tady dobu ani děj, celková promakanost díla je v poho, takže dobrý, koukatelný, usnul jsem jen na chvilku.. ()

Mat32

Velmi emotivní zážitek, nenechá snad nikoho chladným. Obzvláště postava otce (Richard Jenkins ) je velmi dobře napsaná i skvěle zahraná. Skvělá Charlize Theron. Příběh i poselství však ztrácí, jelikož působí až příliš černobíle. Na konci dochází dech i scénáři a neubrání se kýčovitým scénám jako je ta u soudu. Taky problematika sexuálního obtěžování žen je dnes v USA trochu jinde a snad tento film má i připomenout co opravdu ženy chtěli. ()

reygadas

Skutočný príbeh jednej obdivuhodnej a silnej ženy. Dokázala čeliť osudu so všetkým čo jej pripravil a nevzdať sa boja za svoje vlastné ľudské práva a rovnoprávnosť žien v zamestnaní. Nádherný ľudský príbeh o veľkosti a sile nielen tejto, ale žien vôbec. Mimo to aj vynikajúci soundtrack s klasickými folkovými pesničkami, ktoré ešte umocňoval samotný príbeh. ()

Miss_Jones

Jak se zdá, lidé, kteří se rozhodnou vystoupit z davu a bojovat za nějakou věc, se obvykle dočkají pouze nepochopení okolí. Ale někdy se pak mohou dočkat i toho, že se o nich natočí film. A to je dobře. Již kvůli tématu za 4* ()

Tuco

...hlavní hrdinka je na zabití nezachrání jí ani obsazení Charlize...celý mi to přišlo jako parodie..soudní scéna ke konci, kdy se k hrdince přidávají další ženy už vyloženě k popukání... ()

angel.CZ

Jedno z nejlepších dramat za poslední dobu ze soudní sýně.Skvělá režie a výkony herců.Jen mi konec přišel trošku uspěchaný ()

Kuzmik

Film něco jako ve stylu Erin Brockovich. Režie a střih na jedničku. Jeden z nejsilnějších příběhu co jsem kdy viděl a jestě podle skutečné události, tato věta vás donutí přemýšlet - toto se opravdu stalo? jak to ? je to vůbec možné? Charlie Theron a Woody Harrelson skvělý herecký výkon. Film mě zkrátka dostal. ***** ()

gicous

Film má silný příběh a dobré herce, kteří dokreslují drsný kolorit a podmínky života v Minesotě. Theronová je v roli matky dvou dětí přesvědčivá stejně tak jako v roli dělnice v dole, kde byli podmínky pro ženy neunosné. Co se mi na filmu nelíbilo byl soudní proces, kde se film zlomil do šedého průměru standartních hollywoodských dramat plného přehnaného patosu a přehrávání. Podle mně tady film nejvíce kulhá. Naopak nejsilnější je při scénách v barech, dole či domovech hrdinů filmu. Tam je každodenní těžký život lidí zachycen velmi věrně a je podpořen dobrými dialogy. Sumasumárům mi z toho vychází 3+. Čtyři hvězdičky nedávám kvůli soudnímu procesu. Chápu ale že vzhledem k tomu, že film je natočen podle skutečné události, ve filmu být musel. ()

Murphy123

Tento film bravurně poukazuje na rozdíl mezi odvahou jedince, jeho vnitřním přesvědčením bojovat za to co je správné a tím jak nekonečná dokáže být lidská hloupost a malost. O tom jak si lidé vždy hledají ta nejednodušší vysvětlení, přitom v životě nikdy nejsou věci černobílé. O tom jak nepřemýšlí nad následky svých činů. O tom jak jsou lidé slabí ovládáni svými vlastními démony a že i když ví, že toto a toto je špatně nedokážou se postavit a říct Ne!. O to více je tento příběh působivý neb tím kdo říká NE je žena. Žena jež bojuje bitvu kterou nezačala ale bitvu před kterou neutekla. Její velikost spočívala nikoliv v tom, že všichni ti špatní jí ubližovali a ona se bránila a bojovala,... její velikost spočívala v tom, že i přes to co se jí dělo si ona zachovala svou tvář a svou důstojnost. Ani na chvilku se nesnížila na úroveň oněch slabých. Bojovala proti všem a všemu. Skutečnost že film je dle reálné předlohy z něho úplně srší....Herci se do filmu hodili. Všechny mám velice rád, speciálně potom Charlize. Asi nebyl film ve kterém by se mi nelíbila, ale zde si mě asi získala nejvíce. Film jsem viděl moc krát. ()

N3O

Působivý příběh charakerově silné ženy. Poprvé jsem to viděl jen tak mimochodem v televizi a četl u toho kníhu.. musel jsem ji zavřít. ()

subic

Zajímavé obsazení, hezky zahrané. Akorát že tento film podle skutečné události je napsán celkem nezajímavou formou, což ho odsouvá do kategorie jednou vidět stačí. ()

RigorMortis

Už od začiatku som v tomto filme cítil ženskú režisérsku ruku. To sa proste nezaprie. Aj napriek môjmu odporu k 'murikánskym filmom podľa skutočného príbehu som si film užil. Obsadenie veľmi dobré, bez zbytočných hluchých miest, jedna z finálnych scén filmu v súdnej sieni bola pôsobivá a (asi to bude nejaká chyba v Matrixe, ale) SEAN BEAN TO PREŽIL. ()

18.01.2006

Charlize točí bez přestávky

Charlize točí bez přestávky

16.01.2006

Charlize Theron si rozhodně nemůže stěžovat na nedostatek pracovní vytíženosti. V North Country utekla z nepodařeného manželství k hornické práci a předpokládaný akční hit Aeon Flux selhal nejen u… (více)

14.12.2005