Její případ

North Country

Jej prípad

USA, 2005, 123 min

• Morien

Největší síla filmu mi přijde v prostředí (My oh my, ta krajina vytváří perfektní pozadí pro příběh o zvrhlostech, jakých je lidstvo schopno, ale nijak se s tím nepracuje.) a ve faktech, ale režisérčina interpretace mi jde proti srsti. Je to spíš manipulativní a bolestínské. Chtěla bych to vidět nekompromisní a důrazné jako McQueenův Hlad.(30.9.2014)

Oscar 2 nominace: Herečka HR - Charlize Theron, Herečka VR - Frances McDormand(4.2.2006)

Ukázkové drama, přesně takhle to má podle mě vypadat. Charlize Theron opět potvrdila svou pověst vynikající herečky, ale i ostatní obsazení bylo vybráno na jedničku. Woodyho Harrelsona mám ráda už nějakou dobu a i Frances McDormand zazářila, i když jinak ji moc nemusím. Obdivuji silné ženy a že v tomto filmu bylo co obdivovat. Ve scéně, kdy Josie popisovala před soudem své znásilnění jsem měla slzy v očích. Tleskám!(31.10.2012)

Dobre natočené a Charlize to opäť skvele zahrala, škoda že na konci to nebolo také emocionálne ako jej Monster. Dal by som aj 4* lebo príbeh, spracovanie a herci sú na vysokej úrovni ale takýchto príbehov je habadej.(6.11.2006)

Nôž sa mi vo vrecku otváral, kypela mi žlč a červenalo pred očami až som myslel, že mi hlava od zlosti uletí!(19.11.2014)

• - Převážně se natáčelo v Novém Mexiku a Severní Minnesotě. (Terva)

• - Některých scén se zúčastnili skuteční horníci a při davových scénách byl docela problém je zvládnout. (Terva)

• - Postava Glory (Frances McDormand) je založená na skutočnej žene menom Pat Kosmach, rozvedenej matke 5 detí, ktorá v baniach pracovala kvôli tomu, aby uživila svoje deti. Zomrela na Lou Gehrigovu chorobu ešte pred súdnym ukončením prípadu. (misterz)