Broučci (TV seriál)

Předloha:

Jan Karafiát (kniha)

Anna Jurásková

Jan Hartl

Takový jiný večerníček...snad jediný u kterého jsem brečela, snad nejvíc, když zemřela Janinka, depresivní...(8.9.2014)

Dobrý Večerníček hlavně díky skvělé knize Jana Karafiáta, jež mě provázela spoustou dětských let.(11.1.2008)

Pěkná knížka to jo, a bez nějakých větších pochyb. Naprostá Karafiátova klasika to také. Povinná četba mých rodičů před mým spaním, jó to muselo vždy bejt. Ale tento večerníček v tomto podání a s tímto vypravěčem (nic proti panu Hartlovi, určitě je to jinak skvělý herec) mě bohužel nikdy nedostal a neoslovil. Nicméně animace celkem ušla. Stále jsme v ní na mezinárodní špici. A za mnohé vděčíme právě panu Trnkovi, který byl jeden z prvních a v jeho šlépějích teď pokračují jiní, daleko mladší generace nadějných animátorů, mezi které patří i paní Pospíšilová. Nikdy ale nezapomenu na magnetofonovou kazetu kdy se z jejího pásku každý večer před mým usínáním, linul nezaměnitelný vypravěčský um v podání mistra Karla Högera či Františka Smolíka.. Teď už přesně nevím kdo, ale natom už dnes nesejde..A ještě jedna věc, broučky chtěla a původně jej zamýšlela natočit i Hermína Týrová ale měla tu smůlu že žila a pracovala v jiné době, tedy v době kdy vadilo že jej napsal evangelický farář a že se broučci modlí k pánu bohu. Je to škoda, protože to právě mohl být ten největší režisérčin majstrštik, i když by o tom mnozí polemizovali.(14.12.2006)

• IllIlIlIIl

Večerníčková loutková pohádka.(29.11.2008)

• Sašenka165

Broučci mi vždycky tak strašně vadili! To si ani neumíte představit.(8.1.2008)

• - První vydání stejnojmenné knihy, která byla seriálu inspirací, se datuje do roku 1876. (Prochy38)

• - Kniha oproti seriálu končí kapitolou, kdy Brouček s Beruškou a jejich dětmi nepřežijí krutou zimu. (Prochy38)