poster

Broučci (TV seriál)

Animovaný / Loutkový / Pohádka

Česko, 1995, 12x8 min

Předloha:

Jan Karafiát (kniha)

Hrají:

Jan Hartl
(další profese)
 • jajinka
  ****

  Jeden z oblíbených večerníčků...(17.4.2007)

 • T2
  ***

  Dej taký jednoduchší ale prostredie a bábky čarovné, pekne spravené. /60%/(29.3.2010)

 • Stegr
  ***

  55% - Bylo to hezké, ale já to moc nemusel...(8.2.2008)

 • Hellboy
  ****

  Broučci měli u mě mezi ostatními večerníčky speciální postavení a to z toho prostého důvodu, že se zde umírá... To na mě působilo dost smutně, celkově je toto takový pochmurný večerníček.(12.8.2008)

 • sportovec
  ****

  Protikladně přijímané, zčásti liberalizující, zčásti naopak až příliš nábožensky pojaté pojetí druhé filmové verze Karafiátových BROUČKŮ přes všechnu profesionalitu se v nejlepším případě jen blíží svému předchůdci z druhé poloviny šedesátých let. Jakkoliv Jan Hartl patří k silným stránkám této barevné verze, celkový dojem z pojetí seriálu zaostává nad rozrůzněnou hereckou obcí první verze. Mnoho proto udělal - pokud mne paměť neklame - Karel Höger, ale na úrovni byli tehdy i další protagonisté: František Filipovský, Libuše Havelková, Aťka Janoušková, Jiřina Bohdalová. Skromnější výprava tehdy znamenala o poznání hlubší divácký prožitek. Diskutabilní je i vypuštění nemilosrdného konce Broučkovy rodiny, kterému se autoři vyhnuli. Ve svém souhrnu však i toto ztvárnění přináší nevšední divácký zážitek, který se zdaleka neomezuje na dětskou část publika.(13.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace