Království prstenu

(TV film)
  • Česko Prsten Nibelungů (více)

Bombastické televízne spracovanie najslávnejšej germánskej legendy. Fantasy príbeh nakrútený podľa ságy o Nibelungoch, ktorá inšpirovala J.R.R. Tolkiena pre jeho románove bestsellery, ale aj Richarda Wagnera, jedného z najfenomenálnejších svetových skladateľov. Príbeh plný mágie, vášne a dobrodružstva sa odohráva v dávnoveku, v čase prechodu zo starého sveta bohov do nového veku. Tento svet bol ovládaný mágiou a kúzlami a bohovia sa prechádzali spolu s ľuďmi po rovnakých cestách. Spomedzi ľudí je jeden vyvolený, aby skoncoval s kliatbou démonov a raz a navždy oslobodil svet ľudí od nekonečného krvipreliatia. Tento udatný muž, kováč Siegfried však musí zdolať mnohé prekážky a čeliť mnohým intrigám, ktoré chcú jeho úmyslom zabrániť... (oficiální text distributora)

Rodriguez

Miluji takovéto filmy s legendami. Napětí a dobrodružství mě drželo až do samého konce. Hudba skvěle vyplňuje hluchá televizní místa a člověk se i parádně zasměje - 80%. ()

pakobylka

Kterak lze za málo peněz pořídit poměrně slušnou porci muziky ... a převyprávět prastarou legendu, která by (s trochou nadsázky) mohla být matkou všech fantastických pohádek. Je vážnější, dospělejší než většina z nich, protože už poznala, že skutečný příběh obyčejně nekončí spolu s překonáním jedné překážky (dokonce ani pokud se jedná o problematickou, obtížně zdolatelnou bariéru velikosti průměrně vzrostlého draka), že život přináší nekonečnou řadu nejrůznějších zkoušek - a zdánlivě triviální obcházení vlastních zásad se může vrátit jako bumerang ... a přivodit velké zlo. Přitom není rozhodující, zda vám někdo nenápadně podstrčí kouzelný lektvar, abyste se měli nač vymlouvat. A poučení ? Nepodceňujte prokletí - a nepřeceňujte své síly, berte v potaz upřímně míněná varování a nespoléhejte na to, že jste dítětem štěstěny ... protože nikdy nevíte, co vám přinese zítřek ... protože přehnané sebevědomí hraničí s pýchou - a pýcha, jak známo, předchází pád ... 3,5* ... P.S.: Nějak jsem nepobrala, 1) proč bylo záhodno zabít draka probuzeného - tedy draka pozorně bdícího, a nikoli draka sladce spícího; 2) jak a kdy náš hrdina zjistil, v čem spočívá jeho vlastní slabina. ()

Juto

Legenda o Siegfriedovi a Brunhilde, voľne založená na postavách zo nórskych ság a predkresťanských germánskych hrdinských motívoch načrtnutých v Nibelungensage. Sága o Siegfriedovi je určite jednou z najkrajších fantázií vôbec. Príbeh je pútavý, rozvíjaný v perfektnom tempe a využíva slušné špeciálne efekty.Je to skvelá rodinná zábava. 6/10 ()

hans500

Velmi dobré zpracování německé legendy. Herci bylí dobří (především seversky chladná valkýra Kristanna Loken [Brunnhilda], lovec draků Benno Fürmann [Siegfried] a kovář Max von Sydow [Eyvind]), nadprůměrná režie, výborný příběh a scénář, skvělá atmosféra, dobrá hudba, slušné efekty (drak byl povedený, souboje také). První část je akčnější, druhá má lepší scénář, celkově jsou obě části na stejné úrovni. Závěr je naprosto perfektní. Maximální hodnocení nedám jen proto, že Nibelungové z roku 1924 jsou lepší. ()

filmmovier

Z dětství jsem si pamatoval, že to bylo dobré. Po letech jsem chtěl zjistit, jestli si to pamatuju dobře. A vlastně docela jo. Minimálně tuhle verzi bych k Pánovi prstenů opravdu nepřirovnal. ale vzhledem k tomu, že je to televizní, laciné a převážně německé je to fakt dobré, i co se obsazení týče (Terminátorka. Max von Sydow, Batinson). První část je pak v rámci možností vyloženě výborná, dějově fakt zajímavá a i ta akce byla příjemná. Druhá část už byla rozvláčnější, převážně vztahová a celkově tedy o něco slabší. Ale jako celek je to fakt nadprůměr. ani na vteřinu jsem neuvažoval nad tím, že bych udělil menší hodnocení. Takže tak. Kdo se chce seznámit s legendou o Nibelunzích je tohle docela fajn (ačkoliv alternativy tu jsou) a docela to obstojí i v rámci žánru, ale nic výjimečného, k čemu se chcete vracet, to nejspíš není. Ale dobré je to dost. 70%. ()

Kamkon

Sice trochu zmatené, dialogy někdy nedotažené, ale všechny postavy krásné a přesné a celé dílo velkolepé a výpravné a na druhý pohled lépe vychutnatelné ()

st.verka

Pěkně zpracované bez přehnaných efektů s dobrou hudbou. Hlavní hrdina je přitažlivý, i když nijak oslnivý. Pro nenáročného diváka příjemná podívaná. Takových 50%. ()

Lachtaan

Určitě jsem nebyl jediný, kdo před oněmi 10 lety skupoval DVDčka z trafik poněkud ve velkém bez starosti, za jaký film jsme to vlastně utratili kapesné. V té době jsem vyhledával zejména dobrodružné filmy všeho druhu i všech kvalit a Království prstenu mě svého času nijak neurazilo. ()

marvan

Pokud v tomto průměrném televizním zpracování severské Písně o Nibelunzích stojí něci za řeč, je to bezesporu postava Brunhildy v podání Kristanny Loken. Božská Kristanna jakoby sem zabloudila ze zcela jiného filmu. Očekával jsem příchod anorektické krásky nemotorně mávající mečem a místo toho se dostavila plnokrevná severská barbarka, která vládne zbraní jako chlap a když miluje, roztál by z ní i ten islandský ledovec. Takové byly naše animy, než začaly na vyholených přirozeních nosit vložky s křidélky a číst Cosmopolitan. ()

TKKMR

Na túto adaptáciu hrdinského niebelungovského príbehu o Siegfriedovi a Brunhilde mám jednoducho slabosť napriek jej trochu slabšej trikovej stránke, vyplývajúcej z toho, že sa jedná o TV produkciu. Vždy keď to dávajú v telke, čo je pomerne často, neodolám... ()

giovanni3

Na to, že to je TV film tak mohu jen a pouze smeknout. Tuto sevrkou legendu jsem neznal, ale skrze tento film ji mám stále v živé paměti a nejedna scéna mi zůstala v hlavě. Jsou zde kvalitní herci (halvně Kristanna Loken byla výborná) a příběh je též poutavý. Jak vidno kvalitní fantasy lze udělat za pár peněz jako TV film ono ruku na srdce kolik TV filmů za něco stálo ať to již byly fantasy nebo cokoliv? Celkově dávám 4z5 a po dalším (odhadem 3. nebo 4.) shlédnutí možná dám i 5* kdo ví a rozšířím tento komentář. ()

misstake

První díl - jednoduchoučká až stupidní pohádka, druhý díl - emotivní nervydrásající thriller. Oba balancující chvíli nad, chvíli pod hranicí průměru. Závěr ve stylu, který naprosto nemůžu vystát, film zaparkoval někam pod tu hranici průměru. Ale asi to bylo podle legendy... Takže váhám mezi dvěma a třema hvězdičkama. ()

LEATHERFAC

Nu pěkný příběh, zabitý tv vizuálem, ne zrovna nejlepším obsazením a celkovou kýčovitostí a béčkovostí zpracování. Ucházející je jen hudba - tedy krom písní do titulků, ze kterých mi bylo poněkud na zvracení. Možná je problém v tom, že jako cílená pohádka ala Rudá Sonia či Nekonečný příběh by to mohlo dopadnout mnohem líp. Snaha vyrovnat se Pánovi prstenů nebo Conanovi ovšem vychází převážně směšně. Velká škoda. Mimochodem první část za tři, druhá bohužel tak za jedna - výrazně slabší... ()

dopita

Předlouhá fantasy, na kterej je vidět, že rozpočet byl mizivej. Což je u takovýho filmu docela problém. Např. drak byl gumovej až hanba. Ale film by byl bídnej, i kdyby měl adekvátní rozpočet. Kristiana Lokenová vypadá k světu, takže jestli se na něco dalo dívat, tak na ni. Což je hodně malej důvod koukat na tříhodinovej film. ()

jasiska

Do tohto filmu som išla s už vopred vytvoreným názorom a ten ani zďaleka nebol pozitívny. Nemecko-taliansky koprodukčný televízny film... to sa ani náhodou nemôže skončiť dobre. Na moje veľké prekvapenie to ale až taká blamáž zďaleka nebola. Severská mytológia je zaujímava a vo filme bola slušne spracovaná. Na hlavnú hrdinku som sa celý čas pozerala a dumala odkiaľže ju poznám:-) Celkovo však film dobre vyzeral, scenár nebol vôbec blbý ako by mohol byť a aj keď to nebol filmový počin tisícročia, dosť slušne sa to pozeralo. ()