Království prstenu

(TV film)
  • Česko Prsten Nibelungů (více)

Bombastické televízne spracovanie najslávnejšej germánskej legendy. Fantasy príbeh nakrútený podľa ságy o Nibelungoch, ktorá inšpirovala J.R.R. Tolkiena pre jeho románove bestsellery, ale aj Richarda Wagnera, jedného z najfenomenálnejších svetových skladateľov. Príbeh plný mágie, vášne a dobrodružstva sa odohráva v dávnoveku, v čase prechodu zo starého sveta bohov do nového veku. Tento svet bol ovládaný mágiou a kúzlami a bohovia sa prechádzali spolu s ľuďmi po rovnakých cestách. Spomedzi ľudí je jeden vyvolený, aby skoncoval s kliatbou démonov a raz a navždy oslobodil svet ľudí od nekonečného krvipreliatia. Tento udatný muž, kováč Siegfried však musí zdolať mnohé prekážky a čeliť mnohým intrigám, ktoré chcú jeho úmyslom zabrániť... (oficiální text distributora)

Kamzicky

Když jsem jej viděl poprvé bylo to na prima coolu, kdy jsem jen neměl co dělat a přeladil na tento film.Zařadil bych ho do filmů B+ .Bojové scény překvapivé taktéž i výkony herců.I když je nejznámější jméno Robert Pattinson není zdaleka nejlepší.Kdo má rád historii severnější Evropy přijde si na své.Velice poutavý film doporučuji a ohledně hodnocení bych se těch 70% vůbec nebál :) ()

ezop1012

Film je TV produkcie, vidieť nízky rozpočet, a to je tak všetko, čo sa týka negatív. Naštiastie nie je to holywoodsky film, to by bolo o inom. Spoiler: aj keď začiatok je o boji a vyplienení rodiny vládcu, kde sa zachránil len ich chlapec, tak sa príbeh nesie v duchu pozitívneho prístupu k životu bezstarostného života mladého kováča, ktorý uvidí padajúcu hviezdu a tá mu určí jeho osud. V podstate je to klasická rozprávka, kým hlavný hrdina nebude zradený. Najsilnejší moment filmu, pri potoku... A potom to prišlo. Ďalší moment je filmová hudba a je naspieva na fakt veľmi dobre a stačí ju raz počuť, neskôr ju potom isto spoznáte. Ak by sa film točil štýlom pána prsteňov s presne rovnakým scenárom ako ten nemecký, tak by hodnotenie bolo za jasných 5 hviezdičiek, tak je to 9/2, ďalšie pozitíva sú neokukani herci, až na lok en a sydowa. Celkom nechápem názov toho filmu, ktorí určili distribútori. Prečo Kráľovstvo prsteňa? Prečo sa nemohol volať "Nibelungovia" alebo "Nibelungovia kliatba draka" je mi záhadou ()

MatyRock

Hlavní otázka dne byla, jestli je to doopravdy Robert Pattinson nebo jenom jeho LIDL kopie. No tedy Siegfried miluje Brunhildu, ale Kriemhilda miluje Siegfrieda. Proto dostane lektvar od nějakého dědka, který následně zemře. Jo a Siegfried zabil draka, díky kterému je nesmrtelný. Samozřejmě má na těle jedno jediné místo, kde ho může někdo zabít (při koupeli měl na sobě list). Jen se divím, že scénárista zapomněl zakomponovat prstem a poklad více do děje. Tyto předměty se objevily pouze a jen ve dvou scénách. Pohádka na dlouhé deštěm doprovázející večery. 4/10 ()