Království prstenu

(TV film)
  • Česko Prsten Nibelungů (více)

Bombastické televízne spracovanie najslávnejšej germánskej legendy. Fantasy príbeh nakrútený podľa ságy o Nibelungoch, ktorá inšpirovala J.R.R. Tolkiena pre jeho románove bestsellery, ale aj Richarda Wagnera, jedného z najfenomenálnejších svetových skladateľov. Príbeh plný mágie, vášne a dobrodružstva sa odohráva v dávnoveku, v čase prechodu zo starého sveta bohov do nového veku. Tento svet bol ovládaný mágiou a kúzlami a bohovia sa prechádzali spolu s ľuďmi po rovnakých cestách. Spomedzi ľudí je jeden vyvolený, aby skoncoval s kliatbou démonov a raz a navždy oslobodil svet ľudí od nekonečného krvipreliatia. Tento udatný muž, kováč Siegfried však musí zdolať mnohé prekážky a čeliť mnohým intrigám, ktoré chcú jeho úmyslom zabrániť... (oficiální text distributora)

JohnCoffe

Tak tohle mě hodně mile překvapilo.Když si uvědomíme že se jedná o německou koprodukci tak je to až neuvěřitelné.A Kristanna Loken je tady pro mě nej sexy herečka jakou jsem kdy ve filmu viděl ()

smrtubohem

Hodně podařené zpracování se slavnými motivy germánské mytologie. Nic tu nechybí: souboje, kovářství, drak, mýty, krásné ženy(Loken je fakt kus, o té druhé ženštině už to tvrdit nemohu), zrada, tu a tam kousek vtipu...Jako Tv film vysoce nadstandardně zvládnuto, v mém žebříčku žánrově podobných věcí řadím do první desítky !! ()

migsee

Příšerný scénář. Ani jsem nedokoukala první část. Dobře, po několika dnech jsem se na to dodívala a zvedám hodnocení o hvězdičku. Bereme-li ale v úvahu, že je to televizní film, měla bych ještě jednu přidat. Pořád ale trvám na tom, že scénář je děs a hrůza a ten Sigfried taky nepodává excelentní výkon. V podstatě to táhne ten hlavní hajzlík a královna z Islandu. Jo, to je aspoň baba:) ()

Gadamf

Občas síce trochu začínalo nudiť, ale inak veľmi kvalitné spracovanie balady o Nibelungoch (na TV film určite). Neviem prečo sa v českom a slovenskom preklade názvu báli použiť tých Nibelungov. ()

bosquete

Středověký epos, co dodat?! Hvězdičky dolů dávám za délku a odchýlení od původní legendy Píseň o Nibelunzích. ()

Gig

I když je to televiyní film, i když tam nejsou skřeti apd, nevím proč mám tento film radši než Pána prstenů. Má něco do sebe. Je to subjektivní, jako každé hodnocení ale tenhle epos o Niebelunzích převedený do filmové podoby se mi prostě líbí. ()

ZeldaZ

Jo, moc pěkné zpracování. Osobně mám ráději televizní zpracování než komerční, je to záruka, že děj nebude na úkor vizuální efektnosti. Jen taková rýpavá poznámka, proč má ta severská kráska na hlavě historicky nesmyslné copánky "cornrow" ? To bude asi ten důvod proč se uvádí jako spolutvůrce s Německém Jižní afrika (-: ()

kachnacekk

Režie: Uli Edel, Hudba: Ilan Eshkeri Pěkně zpravovaná legenda, která je mimo jiné jedním z nejstarších dochovaných literárních děl v psané podobě. Jedinou mě známou tváří byla Královna Isladnu Brumhilda (Kristanna Loken) terminátorka ze Vzpoury strojů. Slušné herecké výkony, pěkný soundtrack. Dávám za 3 ()

aannemer

S nejlepšími fantasy vzniklými v Hollywoodu se to srovnávat nedá, navíc je to Evropská produkce. O efekty, které nejsou nejsilnější stránkou většiny evropských filmů zde ale tolik nešlo, ale o příběh. A ten je podle mého názoru hodně dobrej. Tváře neokoukané a jakkoliv může někomu připadat Kristanna Loken chladná, tak já si to nemyslím. Mimochodem, všimli jste si jejích svatebních šatů? Jsou ve filmu vidět sotva pět vteřin, ale je to skvost nad všechny skvosty! ()

Amaranta

Nedávno jsem se dívala na Princeznu a bojovníka a říkala jsem si, odkud toho chlápka znám? A bum! Siegfried! Takové transformaci jen pomocí podelších vlasů bych nevěřila (spíš to bude tím heroiským výrazem). Zatímco v P+b má Fürmann pěkně propracovanou postavu, tady na něj vyšel lehce nafouklý a lehkomyslně chladný modroočko. Ten příběh je zamotaný a neveselý a děj se moc pozměnit nedá, ale většina postav mě jednáním i chováním vytáčela. ()

blekekeke

Šťastného konce jsem se nedočkal, však za sebe mohu říci, že i bez šťastného konce to byla velmi slušná fantasy podívaná ... ()

Merenre

Nečekejte žádný americký patos, natož happyend, ale hrdinský epos, byť ne za epické prachy, ale s těžištěm na vynikajícím a napínavém příběhu inspirovaném písní o nibelunzích a osobně musím říct, že některé prvky se mi jevily vyřešené i lépe a nápaditěj než v původní básni nebo Wagnerově opeře (pravda že některé zase hůř). Dokonce ani pěkně šťedrá stopáž mě nedovolila se nudit, ale udržela mě v zájmu - ačkoli jsem už tak ňák zhruba tušil, jak to dopadne a byl sem rád, že v tomhle se autoři drželi podstaty námětu (byť to vyřešili poněkud odlišně, ale za to mnohem rychleji). Furmann navíc do role skvěle padl. Na druhou stranu to kazila Lokenová s jejím hollywoodským výlohovým ksichtem jak z Xeny, postrádajícím jakoukoli jiskru, sexappeal nebo cokoli zajímavého. Wittová naopak docela sedla. Vyzvednout je však nutné zejména vynikající Eshkeriho hudbu. Když to tak nějak sečtu, tak těch 5 si to s přimhouřeným okem celkem zaslouží. ()

Ironhead

Televizní zpracování legendy legend, ze které během časů čerpalo spousta autorů včetně i třeba J.R.R. Tolkiena. Pro mě pecka s drsně krásnou a skvěle obsazenou Kristannou Loken. Většina dnešních tzv. AAA filmových "fantasy" se stokrát vyššími rozpočty a produkcí tomuhle TV projektu nesahá zpravidla ani po kotníky. V čele s veškerými těmi Percy Jacksony, Eragorny, novodobými vyzyvateli titánů a nebo i (ne)posledními Hobity. ()