vitekpe

Zacatek je okopirovany (dobre s malickou obmenou) prvni dil Futuramy. A pak nasleduje nuda. Skoda, Luka mam docela rad. Hlavne za jeho genialni pocin v Aktech X. :))) ()

darwin

Zajímavý pohled do budoucna, jeden z těch reálnějších. Luke Wilson znovu dokazuje, že může hrát ve všech filmech, ale Idiokracii nezachránil. Má to sice být komedie, ale na můj vkus málo vtipná, i když těch vychytávek v budoucnosti je dost. Místy mi to přišlo až moc dramatické a málo vtipné. Celkový dojem z filmu mám tak velice matný a nevýrazný. Námět je hodně dobrý, ale šlo by z něj vytěžit mnohem více. Plus za krásnou Mayu Rudolph. ()

NICOX

Já byla tak šťastná, když sem viděla závěrečný titulky. Jedna z nejhorších komedií co sem v poslední době viděla. Za ty 2 povedený vtipy, ta 1*. 30 % ()

Han22

Výborná komedie, která si nehraje na nějaké laciné moralizování, ale snaží se jen pobavit a občas jemně šťouchnout do nějakého problému. Tvůrci mají nakoukáno a tak se ve světě budoucnosti budete hned cítit jako doma a bavit se nad černošským wrestlerským prezidentem, posedlostí lidí sexem, honícími kabinkami nebo nad oskarovým filmem Prdel :-) BTW: Chlápek z pořadu au moje koule nemá chybu! :-) ()

Lukoboss

Originální název Idiocracy je pěknej a vlastně vystihuje celou pointu a poselství filmu. Co se ale týká samotného snímku, jde spíš o průměrnou americkou komedii, ve které se sem tam objeví něco navíc, ale ne zase tak moc, aby to výrazně zvýšilo kvalitu a tudíž i závěrečný hodnocení. ()

see_sawandrew

Jedna hvězda dolů za iritující hlas vypravěče (ale no tak, vždyt by některé věci taky elegantně šly znázornit filmovými prostředky), druhá hvězda dolů za příliš patetický závěr. Pojetí tématu prostřednictvím komedie mi nevadilo - film nejpříměji znázornuje hloupost v nejobecnějším slova smyslu, a s touto mírou explicity nelze očekávat bůhvíjak dokonalou a promyšlenou satiru. Bavil jsem se dobře, obzvláště při Idiokratických televizních zprávách, které mi konečně daly představu, kam směřuje Fox News. Film Prdel, který vyhrál Oscara za scénář, také leccos napovídá (vzpomenme si na Gladiátora a jeho nominaci, hihi). 60% ()

KoRner

Skôr ako budúcnosť mi to pripomínalo prítomnosť US & A. Tragikomicky dvíha varovný prst nad nástrahami komercializácie všetkoého okolo nás. Hodnotil by som vyššie ale s humorom mohli ešte trochu popracovať. ()

odie

Mě prostě pobavil hned ten začátek. Na to jak je film pitomej, tak se až překvapivě podobá dnešku. Reklamy, stupidita, popkultura ovládla svět....ano i to se může stát. Kam pak emigrujem? ()

BlackTom

Nebyť stupídneho humoru (áno, doprdele, ja VIEM, že to malo byť o nímandoch, ktorí sa z nás môžu stať!), ktorý vážne uráža aj moju inteligenciu, mohlo by byť hodnotenie výrazne vyššie. Lenže potenciál látky je tak žalostne premrhaný, že mi to nedá. Zdementnelé pozostatky civilizácie sú možno krutou realitou, ktorá nás čaká, avšak... Avšak. *** za prezidenta Crewsa, honcujúci Starbucks (ktorý z duše neznášam), Buttfuckers a za Daxa bez kalhot. ()

matolas

Občas veľmi trefne vtipné, občas sa nevyhne klasickému nevkusnému humoru, ale to sa asi od filmu s podobným názvom čaká. Premisa je priam geniálna a dovolím si tvrdiť nadčasová. Najviac pobavili krátke vtipy ako napr. CNN, Chaplin ako Hitler, reklama a mozog a aj celá zápletka s vodou. Hlavná postava je trochu nemastná-neslaná, viem, je to najpriemernejší z najpriemernejších, ale aj taký môže mať charizmu. Celkovo však jednoznačne to lepšie v rámci komédii, čo sa spoza mláky za posledné storočie vyplavilo (ak nepočítam realitu). ()

baXter

Docela úsměvná komedie, zakládající si na faktu že lidstvo hloupne. Ono na tom asi něco bude, ale doufám že to nikdy nedospěje do takových konců. ()

lukasch

Luke Wilson se na roli nejprůměrnějšího Američana fakt hodil dokonale. Nevýrazný, nevtipný, to se dá ale vztahovat i na film, který má občas dobré nápady, ale nedotažené do konce. A vůbec, film plný idiotů mi lezl na nervy celých 90 minut. 30% s přimhouřeným okem za to, že se pokoušeli i o politickou satiru a nejen fekální humor. ()

eagle-eye

Film si od začátku nasadil vysokou laťku, kterou už jen snižoval a shazoval až ke konci sotva poskočil na místě. Škoda, vytěžit se z Idiocracy dalo více. Inspirace mojí oblíbenou knihou R.Granta (autora Č.trpaslíka) "Neschopnost" je zde evidentní, škoda, že se ji víc kvalitativně tvůrci nepřiblížili... ()

Rssa

Velice špatná komedie, velice špatný Wilson...jediné pozitivum na tomto filmu je tak trochu prezident USA. 30 % ()

cab

Dobry napad na komedii, ktera se zameruje na strmy pad procenta inteligentnich a schopnych lidi na planete a nasledny celkovy upadek a smer civilizace. Provedeni bylo dobre nasmerovano i zacatek se povedl, ale postupem casu se opakovani stejne veci dokola a dokola nejevi jako az tak dobry napad. Vice invence, protoze kuraze meli autori dost. 50% ()