Nut

Musím se přiznat, že na mě tenhle film působil opačným dojmem než nejspíš tvůrci zamýšleli. Zřejmě ujetá komedie pro mě znamenala další katastrofickou vizi budoucnosti. Kam se hrabe 1984, tohle ve mě zanechalo mnohem větší stopu děsu a ještě teď se mi ježí vlasy na hlavě. Asi to zapříčinilo právě to, že se film snaží působit komediálně. Když si však uvědomím, že i dnes lidé točí filmy, kde jde pouze o to, někoho nakopat do zadku, a že se smějí přiblblým televizním show, tak se nemůžu ubránit dojmu, že by se měl Absurdistán připojit k řadě filmů, které nás mají hlavně VAROVAT! Kdybych se já ocitla v takovém světě, tak si snad hodim mašli, děs, fujjj.... Btw snímek je sice dobře natočený a rozhodně to nebyl promarněný čas, ale pochybuji, že se na něj ještě někdy podívám. ()

wray

Príjemná oddychová komédia. Je to aj scifi, a autor vytvoril okrem iného aj Beavisa a Buttheada, takže pre mňa ďalšie dva plusy. Dokonca mám pocit, že aj nápad je originálny - nespomínam si na niečo podobné. No a napokon - nie je to vôbec zle spracované. (ono je tá budúcnosť je tam zobrazená celkom "uveriteľne" :) Inak však priemer - herci, hudba, dialógy - proste pozrieť si, pobaviť sa, ďalší... ()

Tempest

Docela nepovedená komedie. Kterak se průměrný Američan nedobrovolně přesunul časem do daleké budoucnosti, která patří blbcům. Naše budoucnost je podle tohoto filmu velmi nehezká, průměrné IQ populace kleslo někam k bodu mrazu a všude jsou hlavně hory odpadků. Zhruba takové je i mé hodnocení, moc jsem se nezasmál a těch blbců bylo na mě trochu moc. ()

Logout

Líbí se mi ten nápad, líbí se mi i to zpracování. Je pravda, že americká pitomost a naše pitomost jsou neporovnatelné, ale trendy budou asi všude stejné :-) ()

Lefiath

Necítím se zrovna jako prďola, ale jediné momenty, které mě pobavily, bylo jméno Not Sure a scény, kdy Luka Wilsona sprejují pepřákem - ty jsem si opravdu užil a doufal jsem, že jich bude ještě daleko víc, ideálně i s účastí scénáristy. Jestli jste příznivcem "puns", tedy zoufalých vtípků, po kterých se nikdo nesměje, je to film pro vás. Film nemá děj, nemá napětí, nemá atmosféru, nemá hudbu (tedy má, ale strašnou, skoro jsem čekal, že tam pustí Cotton Eye Joe, ale ani to by to nezachránilo), není vtipný (všechny náznaky vtipu jsou udušeny debilitou, jako třeba film Prdel - proč to musejí rozmazávat, když to není vtipné?) a co je nejhorší, v některých věcech jsem ho musel srovnávat se Sexmisí, což je podle mě naprosto úžasný film. A tohle, to je jen nevtipná kravina s opravdu, opravdu nudným hlavním hrdinou, který je nesympatický až na půdu a u kterého jsem absolutně ztratil jakýkoliv zájem o to, co se mu stane (kromě zmíněného pepřování), nepochopitelným vypravěčem (jsme u večerníčku?) a úrovní pro diváky se stejným iq, jako průměrný obyvatel Země v roce 2505. Blbosti zdar. ()

StrixCZ

Pro mě jedna z nejlepších komedií, co jsem v poslední době viděl! :o) Mnohokrát mě opravdu nahlas rozesmála a několikrát navíc zamrazila při pomyšlení, že podobný stupeň degenerace lidstva (bohužel) není nijak daleko - obzvláště v naší "moderní" západní/americké kultuře... Zdejší hodnocení nechápu - jedině snad, že by se v něm hodně lidí už částečně poznávalo... ;o) Pod zdánlivou jednoduchostí tohoto snímku se totiž skrývá genialita spočívající v precizním uchopení čiré esence dnešní doby - sex a násilí jako hlavní zdroj zábavy, povrchnost konzumní společnosti, bezmyšlenkovité přejímání čehokoli, co se lidem dostatečněkrát zopakuje; to, jak se z nás postupně stávají roboti a dobrovolně se podřizujeme stále absurdnějším pravidlům a zákonům... Myslím, že si brzo konečně přečtu Orwellovo 1984 - doba téměř uzrála. Za mě 77%. ()

blekekeke

Půl napůl, takže 50 dobrý :o) Jinak dobrý téma, horší zpracování. No a pro Emeričany, je tenhle film taková menší noční můra :o) ()

JackieBliz

Nápad originální, ale zpracování pokulhává jako postřelený kůň. Ten kůň se postřelil sám, protože na něm jel Luke Wilson. Nesestřelil ho, střelil sebe, ale i tak běžel dál. Dalo se, ale znovu ne. Už ne. Luke mi jako herec prostě v sedle nesedí. ()

tyzmrde

Film kde se člověk směje každou scénu jako u Kameňáku ale pravý filmoví fanoušci furt chtěji komedie která má inteligentní vtipy a scénář který není přeplácaný a proto má film tak nízké hodnocení a na imbd má 6.4 :D Prostě hodnocením se neřídit protože to má ještě větší počet bodu ve skutečnosti ()

Fojtasd

Smutné, jak se z tak brilantně geniálního námětu daří vykřesat tak málo solidních vtipů, na prstech jedné ruky spočítatelných. Absurdní. ()

Maiken Algren

Zďaleka nie tak hlúpy film ako sa na prvý pohľad môže zdať. A hlavne, scéna s vysvetľovaním prečo Brawndo funguje na rastliny ma úplne odzbrojila. 18 ministrov eurozóny sa predsa nemôže mýliť. To musím dať aspoň za 4*. ()

Kxxx

Tohle prostě žeru... kdo neviděl, jako by nežil. Ale musím uznat, že to není pro každého. Kdo nedokáže přijmout komediální Sci-Fi poněkud drsnějšího rázu s obžalobou američanů, tomu tohle neradím :-) ()

DexMASTER094

Na komedie mám normálně větší nároky, ovšem tahle komedie z budoucnosti je takový horší střed mého vkusu. Za normálních okolností bych dal hvězdčiky dvě, ale prostředí zasazené do budoucnosti mě velmi pobavilo. Proto si tento film zaslouží hvězdičky hned tři. Bylo tam i hodně nevyužitých příležitostí, které ovšem ve smích nebyly bohužel proměněny. Nejvíce mě pobavila scéna, kdy se hlavní hrdina podívá z okna nemocnice a uvidí dva mrakodrapy k sobě navzájem přivázané lanem :D . U této scény jsem se dost pobavil, zbytek filmu byl humorně průměrný a poměrně nezáživný. ()

Esinti

Tento film je zde hodně podhodnocen skupinou rádoby znalců kteří nasázejí 5* několikahodinové psychologické nudě kterou taktak ustojí a potom dají odpad všem bláznivým komediím. Absurdistán sice není zrovna nejlepší film na světě ale je to srdcovka která se zapsala neuvěřitelnou spoustou hlášek. Taky je třeba upozornit na super soundtrack a na to že ten námět je opravdu originální. Navíc Luke Wilson všemu dává tečku svým charismatem :-) ()

bezprezdivky

Od doby, kdy byl film natočen, se reálný svět o dost přiblížil tomu filmovému, spousta věcí ve filmu prezentovaných jako parodie bude zanedlouho realitou, takže film lze hodnotit jak po stránce vtipnosti, tak po stránce vizionářské ..... ()