Lazy87

Bacha na to, něco na tom bude :) Pěkná komedy o úpadku lidstva, protože přemýšlení bolí a jednodušší je přece dělat jednoduché věci. Proč si teda neotevřít to pivo, nerozdělat ty brambůrky, nevyvalit se na postel a nepustit třeba Idiocracy. ()

CharlieSC

Líbí se mi myšlenka jako taková. Nikdo neví, jestli se budeme teleportovat, kam budeme chtít. Nebo jestli budeme v kině koukat 90 minut v kuse na holej zadek. Jinak si myslím, že v rámci možností scénář docela obstál. Nebyl to zázrak, ani propadák. 55% ()

Avrilka2112

Skvělá komedie o představě života v roce 2505. Film byl velice důvěryhodný, jen se obávám, že ta doba nastane dřív, než si myslíme. ()

Minas

Co se stane až dosáhneme nejvyššího bodu po kterém naše lidská evoluce kráčí ? Hádáte dobře půjde dolů tak rychle jako naše šla nahoru. Tehdy jen vojenský experiment, ale nějak se na něj zapomnělo a lidé v něm zúčastnění se probudí o 500 let později. Všude negramotné stvoření a co ted? Na to že film byl točen skoro před 10 lety tak je to sakra pravdivý ()

in flames

Geniálne dielo, ktoré nastavuje zrkadlo dnešnej spoločnosti a pojmu inteligencia celkovo, komu príde film trapný má strach sám zo seba a z toho ako by bol vnímaný niekým ultra inteligentným. Narozdiel od romantických komédií tento film mi aj niečo o svete povedal. Justin Long v krátkej scénke ako vysmiaty doktor ma veľmi pobavil. Tak a teraz ma nevyrušujte idem sa nechať vy.... ()

afrikovsky

Taková metafora jak to asi bude vypadat v budoucnu .... a možná už brzo pokud se budou čist AHA a BLESK či sledovat TV NOVA a jiné televize plné našich velkými prsy obohacených krásek, ale vážně škoda scénáře mohl být bohatější a rafinovanější a film je spíše šitý na samotné Američany a jejich hodně chytrou populaci ve které se množí hlavně Hispánci a Černoši. Takže jím to může nastat už hodně brzy. ()

Humanusdratus

Proč až 4 hvězdičky za tupou americkou komedii ? Jednoduše proto, že z mého pohledu je to zatím nejrealističtější sci-fi zachycení vzdálenější budoucnosti. A to jsem viděl naprostou většinu post-apo, katastrofických, sci-fi a všeho. V jednoduchosti je síla. Jsem přesvědčen, že i kdyby si tvůrcové dělali z výchozí myšlenky degenerace civilizace srandu sami, obávám se, že trefili do černého. Ne, že by ve filmu vše fungovalo nějak představitelně realisticky, ale rozhodně je tam mnoho aspektů až tak moc povědomých, že z toho mrazí. Právě takové filmy by měly televize vysílat častěji. ()

wwwFINKcz

Jednoduchá recenze: Ten film není karikaturou budoucnosti. On je hyperreálným obrazem současnosti !!! A proto říkám, jo. 5 hvězd, ikdyž to není žádná scénáristická hyperperla, sedí to jak anál na produktu z telemarketingu. ()

Drslw

Výborná antiutópia! Výborní herci, dobré ftípky, skvelá dĺžka. Tiež tak aj kulisy, kostýmy a triková grafika. A pravdepodobne najlepšie zobrazenie amerického prezidenta v hollywoodskej histórii! :D ()

davidb

povodne som tomu dal 3 hviezdy, ale tento film sa z komedie každym rokom stava viac realnou predpoveďou buducnosti, takže zvyšujem na 5. to na čom som sa 5 rokov dozadu smial, je stále reálnejšie...a 8.11.2016 urobila amerika veľký krok vpred k tomu aby sme "Idiocracy" považovali za dokument. ()

paja. odpad!

Dejme tomu, že se někdo chtěl pokusit ukázat svět za 500 let, kdy lidstvo totálně zdegeneruje tak, že není ani schopno si zavázat tkaničku od boty, ale je schopno dál řídit média aniž by se něco vysralo proto, že nějaký retard si nevzpomene kam který kabel patří. Vždyť je to totálně postavené na hlavu a všechno kolem by už dávno nemohlo fungovat. Přesto všechno šlape bez údržby? Něco mi na tom nesedí. Za předlohu bych dal klidně 3*, ale vzhledem k hereckým výkonům některých degenů nedám. zahrát retarda neumí každý. Kdyby to hráli retardi od přírody, asi by to bylo lepší. ()

Jarsey

U takového filmu může člověk sedět na gauči, popíjet a jíst brambůrky. Neskutečná vypatlatina! Ale v dobrém slova smyslu! První polovina filmu parádní, politici jak se patří, originální nápad na útěk z vězení a jeden větší blb vedle druhého. Druhá půlka o dost slabší, ale ten průměr si zaslouží. Kdyby byl dotažený i zbytek filmu, dávám 4*, ale bohužel... ()

mfanta

60% - Komedie, která vlastně komedií ve skutečnosti není. Na pár místech jsem se uchechtl, ale nejednalo se v žádném případě o kanonádu neodolatelných vtípků. Nicméně, když se mi film rozležel v hlavě, tak se mi spíš zřadil do kategorie katastrofický. A mrazí z toho, jak pravděpodobné je naplnění vize ve filmu zobrazené. ()

JaHo

Z mého pohledu kultovní snímek. Viděl jsem jej mnohokrát. Budu-li optimista, tak jsem přesvědčen, že snímek je věrným obrazem lidské společnosti v blízké budoucnosti - do 100 let. V tom horším případě dojde na Einsteinova slova - klacky a kameny. Ačkoliv se jedná o typický formát 3* filmu, režisér v tomto případě uhodil hřebík na hlavičku. 90% ()

pantokrator

Půl bodu za odvahu říct nekorektně a naplno, že ti nejméně užiteční debilové se nejúspěšněji množí. Druhá půlka bodu za prorockou vizi negroidního prezidenta USA pár let před Obamou. Mám však neodbytný pocit, že tento živý dokument o světě debilů natočili rovněž debilové pro debily. ()

Bobby_Fisch

Podívejte, mě bohužel tento film velmi pravděpodobně vykreslil blízkou budoucnost lidstva. Rok 2505 je dle mého spíše scifi, osobně bych řekl, že bude stačit 200 až 300 let. Inteligentní a svéprávní lidé budou dávno ukrytí, případně dobrovolně opustí planetu. Pokud nahlédnout, navíc vtipným způsobem, který občas hořkne, neváhejte. Ztráta času to dle mého není. ()