zdepapepa

Ironicky stejně jako ústřední průměrný hrdina, i tenhle film beru jako takový průměr v komediích. Určitě se u toho u některých scén pobavíte, pokud se rádi smějete chytrým a/nebo hloupým lidem, budete se bavit ještě více. Občas film nabízí geniálně satirické nápady "co by kdyby" (rozuměj: restaurace Zdeňka Pohlreicha v 5* hotelu) a občas spadá do humoru typu závodní jídelna 4. cenové skupiny. Což je dvousečný meč - na jednu stranu si to člověk 100% neužije, na druhou stranu je to film skoro pro každého. Výprava přijatelná, budoucnost to byla skutečně dystopická. Vysvětlení událostí se mi líbilo, hlavně aby si to někdo nevyložil jako příručku "jak by to mělo být". Škoda, že v ČR Costco nemáme, takže tato část lidem unikne (nejblíže by asi bylo Makro, případně Tesco), což ale není výtka, můžeme to brát jako výzvu československým filmařům natočit Aburdistánskou Republiku. Potitulková scéna s Upgrayeddem mi přišla naprosto zbytečná. Závěrečné WTF ale patří překladatelům, protože Idiocracy (druh vlády) přeložit jako Absurdistán (druh autonomního území) a Návrat z doby ľadovej (druh klimatického období) chce extra formu nadbytečné kreativity. ()

ivishka

Tak jsem si celý film říkala proč na to vůbec koukám ,když to nemá žádnou inteligentní myšlenku atd.. Ale někdy za čas je lepší se podívat na nějákou blbinu a vyčistit si tím hlavu a tenhle film Idiocracy mi otevřel oči v tom smyslu, že už si nepřipadám, že jsem ve světě plném hlupáků...No každopádně se to dalo i lépe vymyslet.... ()

Ridick

velim podarena komedia o tuposti ludi, specialne o sucasnej situacii americkej spolocnosti - su to proste z 3/4 hlupe buranske hlavy. napriek smiesnym trikom (necudo, ved rozpocet musel byt pod 10 mil.) som sa smial v kuse, hoci nie na plne usta, ale predsa a to sa v dnesnej dobe priblblych fekalnych komedii ceni. a konecne sa nasla nejaka podarena role aj pre l. wilsona, kt. je taky slaby odvar owena. no a nakoniec by ma zaujimalo, preco sa tento snimok nedostal do kin? zeby sa amici bali pozret ako to s nimi je? ()

Siegmund

Sice to je strašná blbost, ale ne úplně padlá na hlavu. Velmi se mi líbil námět filmu. Myslím si však, že děj mohl být mnohem zajímavější. Mohlo se ukázat zlepšení více věcí, než jen zalévání rostlin vodou. Film má docela dost nicneříkajících scén, které tvoří jen vatu, kterou bylo nutno délku filmu natáhnout. Ale jak už jsem se zmínil – námět je skvělý! ()

kaylin

No, přiznám se, že jak komedie mě tohle vůbec nebavilo a myslím si, že ty postavy zde nejsou nijak skvělé. Co je ale druhá věc, to je skutečnost, o čem vlastně tenhle snímek je. "Absurdistán" je skvělou společenskou kritikou. Není to nutně společnost budoucnosti, která bude vypadat takto děsivě. Ona to může být i metafora současné společnosti. A myslím, že je to metafora docela trefná. Už jen ten úvod vás donutí trochu přemýšlet. Právě za tohle bych dal komedii nadprůměrné hodnocení, má co říct. Za nic moc jiného si to nezaslouží. ()

Alementina

Zakladni myšlenka je nosná a je velká škoda toho zpracování, protože to bylo chvílema ještě horší než by člověk čekal. Ale ten začátek popisujicí, jak se to vlastně stalo, je perfektní, ze ten 3* ()

slunicko2

Hloupý film o světě hlupáků. 1) Skvělý námět na thriller nebo drama. Udělat ze světa plného hlupáků komedii mi přišlo odvážně neobvyklé, ale proč ne? Bohužel jediné, co na filmu bylo zajímavé, byla očekávání, která ve mně před shlédnutím vzbudil._____ 2) Autoři podlehli dojmu, že nevýrazného průměrného vojáka zahraje nejlépe nevýrazný průměrný herec. Stejně tak k zobrazení světa debilů je zřejmě třeba debilní scénář, debilní dialogy, debilní hlášky (až na vyjímky). Zvláštní představa. Podobnému omylu podléhají i tvůrci pornofilmů, když si myslí, že zobrazení toho, co při sexu přináší největší požitek, dá největší požitek i divákům._____ 3) Po deseti minutách jsem to chtěl vypnout. Nějakým řízením osudu jsem vydržel, protože jsem chtěl vidět onen svět polovičky třetího tisíciletí. To jsem si teda dal. Ale jakési zvrácené potěšení jsem v tomo filmu přece jen nalezl. Za ně budiž jedna hvězdička. ()

Maq

Jak bude vypadat svět za 500 let, až inteligentní a vzdělaní lidé vymřou a zůstanou jen blbci? Tento film to ukazuje. --- Film je svižný a humorný. „A vítězem se stává… Co? To si děláte prdel!“ Vítězem se stává pop-kultura. Autoři zvolili milosrdný přístup, tedy nadsázku. Nechali blbce tvářit se opravdu blbě, takže divákům dovolí si myslet, že oni sami jsou ti kulturnější. Ale upřímně, pijete Svalotvor? Má elektrolyty! Ne? Vy nekupujete výrobky s antioxidanty, koenzymem Q10, kapslemi stříbra, DNA kódem mládí, kašmírovým proteinem, makrobiotickou stravu s řízeným uvolňováním energie? Jakou reklamu máte napsanou na tričku? Kterou celebritu obdivujete? Nesledujete sitcom „Au, moje koule?“ --- Máme nakročeno, si nedělám prdel! --- K závěrečné poznámce mě inspirovaly mnohé zdejší komentáře: Člověk se instinktivně brání vysmívat se sám sobě. To "oni" jsou blbci, ne já! A tak tedy, vážení, tenhle film je určitě jen o tzv. Američanech; my Češi, Slováci, ev. ostatní Evropani jsme přece kultůrní jako prase! ()

Desperado

Tak ako znie názov filmu, je aj táto komédia idiotská. Skvelý nápad nevedeli tvorcovia s nízkym rozpočtom, slaboduchým scenárom a priemernými až podpriemernými hercami zúžitkovať do aspoň priemerného celku. Hanebne premárnená príležitosť. No na druhej strane treba uznať, že film pre inteligentného diváka zrejme nebude, nakoľko forma podania tejto neradostnej budúcnosti je určená práve pre tých, ktorí mozgovými závitmi hýbať veľmi nechcú. A pre tých bude to poslolstvo, podporené dementným humorom možno varovaním. ()

decouble

Geniální námět "Idiocracy" by dovolil tvůrcům rozehrát mnohem vtipnější a satiričtější komedii než jaká byla ve výsledku natočena, ale když se podívám na procentuální průměr na csfd, mám dojem, že si přece jenom zaslouží vyšší hodnocení. Protože v "Idiocracy" je dostatek vydařených vtípků a i když byste některé mohli označit za hloupé, při troše přemýšlení dojdete k závěru, že...radši popřemýšlejte sami, aby to tu v budoucnu nevypadalo jako v téhle zábavné komedii;-D ()

MATADOR

Já se na to skutečně těšil, chtěl jsem se i pořádně zasmát, ale bohužel ona natěšenost po chvilce přešla na "co to sakra?". On ani Luke hrát pořádně ani nemusel - on vlastně ani nehrál a ukazoval to co naši čeští herci v českých televizních seriálech. Ale co se tak trochu jediné povedlo, je obsazení. Pár známých tváří potěší a jako třešnička na dortu Vám bude Maya Rudolph a její "dobrá"role ;-) ()

Easykk

Absurdně opravdové - takže jestli lidstvo čeká vůbec nějaká růžová budoucnost, pak je to tahle - tupá, blbá, pitomá, ulítlá, plná životodárných elektrolytů a kdyby nebylo prezidenta Bensona ze Žhavých výstřelů, tak i s nejlepším prezidentem ve filmu :) A auťák ve tvaru obřího Pattinsona mě fakt dostal. ()

katuska138

No nejsou to moc pozitivní vyhlídky na vývoj lidstva. Nejlepší je podle mě první pětiminutovka, potom to docela upadá, ale i tak to má pár světlých momentů. A ono co byste chtěli od komedie o idiotech... ()

CageDepp

Nápad dobrej, ale nebylo se moc čemu smát. Z toho šlo vytěžit daleko víc. Hlášky žádný, slabá komedie. Z těch demetních lidí si šlo dělat srandu a to mi tam docela taky chybělo. A na ten jejich IQ test bych si troufnul. ()

togaf

Pochmurná vize budoucnosti s nejuvěřitelným vtipem, Luke Wilson krčí čelo a snaží se zachraňovat svět. Nakonec nic nezachrání, ale vezme si svou "malířku" a plodí spokojeně nejinteligentnější děti světa. Idiocracy je vtipná, ale tak nějak ne dost. Je tam pár vtípků (nejlepší je Starbucks), ale celé to místy drhne. Tvůrci občas moc tlačí na pilu. Ale za vidění to rozhodně stojí. ()