Appleseed

• Japonsko Appleseed (více)

Je rok 2131, konec 3. světové války, země je na pokraji zániku. Do města Olympos, ovládaného genovou manipulací vyvinutými Bioroidy, přijede legendární mladý bojovník Deunan Knute a jeho dřívější společník Briareos, který za války utrpěl osudná zranění a proto byl operací změněn na cyborga. Bioroidům je určen mnohem kratší život, než lidem, protože genovou manipulací byl u nich potlačen bod rozmnožování. Většina lidí se Bioroidů bojí a proto, když je teroristickým útokem zničeno centrum pracující na prodloužení jejich životního cyklu, nastane válka. Deunan a Briareos se přidají k mírovým vojskům Olymposu a postaví se proti hrozbám Bioroidů. V tom okamžiku se objeví legendární „Appleseed kód“. (Mirax)

merigieren

Grafika hezká, Hitomi hezká, většina akčních scén hezká, myšlenka příběhu zajímavá, ale připadlo mi to trochu jako hodně efektní podívaná. Divák se nažral a autor zůstal celej. Vlastně strhávám hvězdičku jen za tu závěrečnou destruktoidní akci, já prostě na velký bitvy (pro efekt se zničením města) nejsem. Vlastně pod tím zničením se schovalo i mnoho z chování hlavních postav a vysvětlení zamotané pointy o tom, že lidi se budou vždycky chtít zničit tak je zničíme za ně, čímž se dostáváme do sporu s tím že biodroid nezabije, vlastně rada starších sou lidi, takže zabít mohou čímž umožní vznik nové rasy založené na smrti, rasy vytvořené lidskými predátory a vlastně každá rasa s prioritami jsou predátoři (biodroidi jsou zastoupeni v armádě a mohou zabíjet protivníky), čímž se dostáváme k jádru jaderníku, že vlastně ani biodroidi by nemuseli být tak skvělí... Jinak řečeno, já sem tomu principu prostě neuvěřil, i když to popisuju dost zmateně i na mě... ()

Puol

Ohúrila ma najmä vizuálna výtvarná stránka, v podstate po technickej stránke filmu niet čo vyčítať. Film obsahuje všetko čo má riadne sci-fi/anime obsahovať. Toľko ku kladom. Aby som len nechválil tak, príbeh nepatrí medzi najoriginálnejšie a nejak mám pocit, že aj tú hudbu som už niekde počul resp. je pri tomto žánri vždy rovnaká. ()

Rami

Ach bože, něco tak povrchního jsem dlouho neviděl. Dialogy opravdu jendoduché a bez potřebných informací, charakterová hloupka postav nulová (což má při mém hodnocení animy katastrofální důsledky). Pěkně naanimované interiery a exteriery to nemůžou zachránit. Nikde nedostanete vysvětlení toho, co se ve filmu odehrává (to, co nám postavy v průběhu děje řeknou, nepovažuji za vysvětlení ale za prachsprosté plkání o trivialitách). Z mé strany to bylo velké zklamání a proto dávám 1 hvězdičku (30%), ačkoli by si tento film zasloužil nejspíš 2. ()

Radek.SCH

Těžce mainstreamová záležitost, která nemá vůbec nic společné s filozofujícími anime. Jen se jim snaží podobat. Pokud jste vyrůstali na Pokémonech a jim podobných ptákovinách (a ještě dnes na ně s láskou vzpomínáte), tak si myslím, že se vám to bude líbit, a to hodně. Jinak... ()

Five By Five

Zaujímavé vizuálne spracovanie - nejde nespomenúť hlavne pôsobivú prácu so svetlom, ktorá však na rozdiel od prostredia, postavám bohužiaľ ale vôbec nepristala (nepomohla)... A čo sa týka príbehu... obdivujem (či ľutujem?) každého, kto to dokázal dopozerať bez toho, aby zaspal alebo aspoň (ako v mojom prípade) väčšinu filmu prezíval... Ja som to vydržal do niečo vyše polovici - trápiť sa až do konca, musel by som dať asi odpad... Na druhej strane, ak hľadáte čisto akčnú záležitosť - toto je veľmi dobrá voľba.... ()

Hapretor

Animovaný snímek od Japonců, který mohl, podle mě, být animovaný lépe a dějově mi přišel spíše nudný. Jak říkám/píši: Čím víc se Asiaté snaží o velkolepé dílo, tím víc pak tomu dílu něco schází. Tady třeba chybí pořádný spád děje a pořádné bitky. ()

strikeman

Po druhém shlédnutí už nejsem tak kritický. Celkově je vizuál moc pěkný a prostředí takřka dokonalé. Dějově uspokojivé, i když žádný zázrak. 75% s přehledem... ()

MJ

Zpracování mě opravdu nadchlo. Tenhle film je skoro dokonalý, alespoň podle mých měřítek. Je propracovaný po vizuální stránce opravdu perfektně a příběh o moc nezaostává. Málokdy vidím u animovaných filmů takové detaily. Dlouho sem se rozhodoval kolik hvězd filmu udělit a až ho skouknu podruhé, možná ještě jednu přidám. ;-) ()

Candyman

Tak tohle je vizuální nářez. Od začátku až do konce filmu jsem vykuleně čučel, jak jeptiška na porno. Bylo sice vidět, že postavy, i když měly skvělé pohyby, byly někdy divně nasvícené a byly na nich semtam špatné odlesky, ale to už asi moc kutím, protože jsem grafik. Příběh se mi taky zamlouval, ale ta vizuální stránka mě dostala nejvíc. A někdy téměř až matrixovské záběry byly naprosto úchvatné. Pro mě zatím druhé nejlepší CGI anime, které jsem viděl. První je Final Fantasy, u kterého sice postavy neměly tak dokonalé pohyby, jako u Appleseed, ale modely postav byly téměř realistické. ()

kokes

4 hvězdičky hlavně za vizuální zpracování. Na to se dá fakt dívat!:-) Ovšem příběh mne ničím neohromil. Takže s odřenejma ušima... ()

Respex

Filmové orgie. Neodtrhnete se. Jsou tam momenty tak kouzelné, kdy hudba dokresluje dokonalost jednotlivých okamžiků. Neuvěřitelné mistrovské dílo. Gemini má naprostou pravdu, že vidět to na velkém plátně, tak bych možná už z kina nikdy nevyšel. Povznesl bych se do jiné úrovně bytí. Nemůžu dát jinak než za 5* ()

selier

Velice pekný anime, který rozhodně není pro děti, ale spíše pro ty starší. Velmi zajímavý a zapeklitý příbeh s velice propracovanou vizuální stránkou. Hudba průměrná. 80% :) ()

Dampfer

Po několika shlédnutích zakotvím ve vodách tříhvězdičkových, ačkoliv tenhle snímek se nedá hodnotit zrovna lehce, protože dokonalá vizuální stránka s bezchybnými mlátičkami, které snad umí jen japončtí animátoři, podtržená hudbou, která k tomuto filmu padne skvěle, dostává na frak od slabšího příběhu, který zakopává o vlastní nohy, snaží se tvářit strašně chytře a poučně, k tomu nesympatie k hlavním hrdinům, trošku suchým "charakterům", což je ale můj pohled.No, 3 jsou myslím trefné, kdyby se hodnotila stránka vizuální, tak není co řešit, ale na příběhu a vztahu k postavám záleží dost. ()

HarqAlAda

Jednoduchý príbeh zahalený do pseudozaujímavého hávu, ktorým zo seba spraví pseudofilozofický blábol. No akcia jedna z tých fajnovejších a lepších. Animácia na môj vkus trochu umelohmotná avšak pôsobí tak milo neskutočne a celkom sa k tomuto anime hodí. Hudba vyslovene mdlá, ale napriek tomu sa to dá jedenkrát pozrieť. Nič extra až na animáciu by som od tohto nečakal. ()

2scha

Teda čekal jsem hodně, ale takovou vizuální BOMBU ne. Vynikající. Jeto trochu zamotané. Druhé zhlédnutí chutná ještě líp! ()

pekas

Nádhera. Transformers se můžou jít zahrabat. Nejen lepší akce, ale i děj. Vcelku spletitý a s poselstvím : )). Animace naprosto senzační, líbí se mi mnohem víc, než rádoby náhrada živých herců ala Final Fantasy 4. Jsem moc rád, že jsem to na stánku stihnul. ()