Appleseed

• Japonsko Appleseed (více)

Je rok 2131, konec 3. světové války, země je na pokraji zániku. Do města Olympos, ovládaného genovou manipulací vyvinutými Bioroidy, přijede legendární mladý bojovník Deunan Knute a jeho dřívější společník Briareos, který za války utrpěl osudná zranění a proto byl operací změněn na cyborga. Bioroidům je určen mnohem kratší život, než lidem, protože genovou manipulací byl u nich potlačen bod rozmnožování. Většina lidí se Bioroidů bojí a proto, když je teroristickým útokem zničeno centrum pracující na prodloužení jejich životního cyklu, nastane válka. Deunan a Briareos se přidají k mírovým vojskům Olymposu a postaví se proti hrozbám Bioroidů. V tom okamžiku se objeví legendární „Appleseed kód“. (Mirax)

JJ.Gibson

Mám z Appleseedu docela smíšené pocity. Na jednu stranu, jistě dobré dobré anime, pěkně nakreslené a vcelku akční, ale na druhé straně, příšerná hra na city, tebe nechci ztratit, já zase tebe a stále dokola, mělo to být o trochu více chlapácké, ikdyž hlavní roli ztvárnila holčina Deunan. A ještě jsem měl pocit, že už jsem podobný příběh viděl aspoň 100x. Takže originalita by taky neškodila... ()

rarak

Perfektní vizuální ztvárnění, avšak velmi slabý a nezajímavý obsah. Je to velká škoda, že příběh o dvou lolitkách a ušatém robotovi, kteří chtějí zachránit svět, nedokáže člověka zaujmout. Zhruba v polovině stopáže snímku jsem nad ním už zlomil hůl a až do konce pouze litoval, že autoři neutratili více peněz za kvalitnější scénáristy. Ta grafika je vážně skvělá! ()

Naslund

V poslední době si stále častěji říkám, jak málo by stačilo, aby byl film mohl bojovat s mými nejoblíbenějšími. V tomto případě je tu slabin poněkud víc, ale základna velice nadstandardní. Budoucnostní poměry mě bavily více než hlavní linie a sledování toho překrásně vytvořeného města více než jakákoli akce. Snad nikde není vidět, že by se na něčem šetřilo a tak metropole vypadá úžasně. Postavy příliš neladí s ostatní vizualizací, ale to by správným fandům animovaných filmů snad problémy dělat nemělo. Zato sáhodlouhé a pouze občas zajímavé dialogy by mohly být velkou přítěží. Grafikou GiTS podle mě překonává, ale na jeho hloubku a zajímavost stále ztrácí. ()

jajinka

Obyčejný akčňák s i když zajímavou myšlenkou, ale celkový dojem ze stříleček převážil nad vším ostatním.. Znovu a znovu: zlatý Miyazaki. ()

Mikita

Ani na chvilku jsem se nenudila. Děj je strhující a střídá jednu akci za druhou, ale překvapil mě i dojemnými okamžiky (je až neskutečné, že si můžete zamilovat tak podivné figurky-Briareose), sympatickými postavami a pár zajímavými nápady. Jediné, co mi trochu vadilo byl mix různých animačních technik. Jsem spíš na tu starou "klasiku". ()

Aiax

Japonci světu opět předvádějí, jak má vypadat pořádné scifíčko. Jenže tentokrát to ani se zavřenýma očima nelze hodnotit coby umělecké dílo jako v případě filmů Mamoru Oshiiho nebo Hayao Miyazakiho. Je to nabušená sci-fi akce se spletitým příběhem, neuvěřitelně sexy vizuální stránkou ne zcela bez hloubky, ale celkově to malinko působí dojmem fetiše pro milovníky bojových robotů. Mé hodnocení sráží i klopotně tuctová hudba, jejíž šedivost překvapuje obzvláště ve srovnání s úchvatnými doprovody Oshiiho a Myiazakiho filmů. 70 %. ()

Dexter1

Vizuálna stránka tohto diela sa mi veľmi páčila. Akčné sekvencie boli adrenalínovo riešené, len miestami mi pripomínali Matrix. Čo sa týka deja, tak to nie je nič nové pod slnkom a dačo daké sme videli už veľa krát. Taká jediná výtka by bola, že film sa niekedy dosť ťahal a pri tom nemusel. ()

fmash

Skvělá podívaná. Kdyby se celý film udržel v tempu a atmosféře úvodu, bylo by to jedno z nejlepších anime, co jsem viděl. Celkový dojem ale stoprocentní není. ()

Joe321

Akčně poutavý příběh s podctivými science fiction základy. Modernější hudba mi seděla. Vizuál je hlavně v exteriérech udělaný úžasně, ale animace pohybů hlav je celkem špatná a oči na ženských přímo hnus, který jsem z hlavy při koukání nevyhnal. I tak se líbilo. ()

MrPierc

Prsatá 18ka, která má sílu jako býk, ale zároveň je křehká a zamilovaná do robota. Vizuálně hodně propracované a o to přeci v anime jde :-). ()

Silverluv

Už kvůli technickému zpracování nelze nedat 5*. Příběh je tak trochu slabší, vše se vyřeší až moc rychle a jednoduše, ovšem i tak to je excelentní podívaná. ()

cubajz

po grafické stránce nemám co vytknout, příběh mě však nijak extrémně neoslovil (taková dětská verze Ghost In The Shell) - škoda, ze začátku to vypadalo hodně našláple. ()

Martrix

Bioroidi, vylepšení skorolidé, kteří byli stvořeni, aby stáli lidem po boku a pomohli jim nezničit sebe, ani svět ve kterém žijí. Lidé, kteří se odmítají přizpůsobit a považují Bioroidy za hrozbu. Umělá inteligence, kterou korigují mozky starších. Kód zvaný Appleseed, který může narůstající napětí mezi starým a novým druhem vyřešit... . I když je svět Utopie vcelku pěkně vykreslený a rýsují se zajímavé myšlenky, vyprávění o něm bylo často nezáživné a vztahy mezi postavami byly otravně naléhavé. Takže s výjimkou pár podařených scén a finále, jsem se nudil. Příběh úplně marný není, ale tvůrcům se ho nepodařilo prodat. Nebavilo mě to tak moc, že nemám chuť podívat se na další filmy, kterých jak vidím, bylo natočeno požehnaně. Škoda...když je to dokonce i nadabované a člověk si mohl naplno užít i ten fajn vizuál. Taky mi úplně nesedlo, že to celé bylo podzvučeno americkými písničkami a postavy byly pojmenované podle antických postav. S lépe zvolenou hudbou to mohlo mít lepší atmosféru. ()

Radiq

Akčňárna jak z Brna! Propracované detaily, úchvatná grafika, futuristično nadčasové (joj, jaký to pravdivý slovní obrat), hlavně mě braly ty stroječky a robůtci a mašiny a různí cyborgové a jak se pohybovali a skládali a rozbíjeli. Škoda, že lidi byli v kontrastu s pozadím zase zbytečně moc animovaní, byl to velkej kontrast. Ale příběh silnější než smrad z hemeroidu a kdyby se to točilo v US, tak jedině se skutečnejma hercema, s trapnejma počítačovejma trikama, rozpočet v milionech a Spielbrg by to určitě nějak posral... ()

bartias

Zajímavé spojení počítačové animace s klasickou podobou japonského anime je na akčním sci-fi Aplleseed asi tím nejlepším. Adaptace komiksové mangy doplácí na množství detailů i specificky pomalé tempo. V knize je obojí výhodou. Ve filmu, který se snaží smrsknout děj do snesitelné délky, ne. ()

Cedr

Nudný naprosto nezajímavý příběh s postavami tak nesympatickými až to bolí. Celé je to ale zabaleno do takových visuálních orgií, že Appleseed za pozornost docela i stojí. Tvůrci se rozhodně předváděli a s CGI se pořádně vyblbli. Možná až moc. Například v Innocence celou dobu jen zíráte s otevřenými ústy a nic nenamítáte. Při sledování Appleseed jsem si občas říkal, že všeho moc škodí a někdy (čti: dost často) by stálo za to ubrat těch všelijakých odlesků. Možná jsem ale už příliš kritický. Chtěl jsem původně dát tři, ale tohle prostě byl jen šíleně (v tom dobrém slova smyslu) vypadající podprůměr. ()

ivan_drago

Technické zpracování jistojasně vítězí nad obsahem... Příběh je rozhodně zajímavý, místy se lehce táhne a mírné seškrtání jistých scén by něškodilo.... Vizuální zpracování a detaily předkládané budoucnosti, robiti, zbraně, vehikly a další udělátka budoucnosti jsou dechberoucí... ()