Zmizení

Brendan Frye je spolužáky ze školy označován za podivného samotáře. Jen tak se ničeho nevyleká a má na věci svůj vlastní názor. Je také stále dost zamilován do své přítelkyně Emily, která se s ním před třemi měsíci rozešla a zmizela. Když se mu dívka konečně po telefonu ozve, má vyděšený hlas a žádá jej o pomoc. Brendan ani na okamžik nezaváhá, pomocníkem v pátrání po Emily mu je pouze kamarád Brain, jenž má o dění na škole dokonalý přehled. Oba studenti přitom tuší, že celá věc nejspíše "pořádně smrdí" a že s ní má něco společného některý z členů zločineckého gangu mladistvých ve městě.
Detektivně laděný příběh, odehrávající se v prostředí střední školy v jižní Kalifornii, natočil Rian Johnson, který si k němu napsal také scénář. Film svým dějem plným zvratů, určitým tajemstvím i dalšími prvky připomene tak zvanou americkou "drsnou školu". (oficiální text distributora)

nula87

Noir detektivka naroubovaná na americkou střední školu, která sice má místy slušnou atmosféru, ale nepřináší vůbec nic mimořádně zajímavého či snad originálního. No a drogový boss a jeho Rambo - no comment. 45% ()

Efreeti

Úžasný noir snímek z rádoby studenského prostředí. Z prostředí, kde každá středoškolačka je proradná děvka a středoškolák je buď mazaný šprt, feťák nebo gangster. V těchto kulisách se neohroženě pohybuje ranař s vizáží Harryho Pottera, kterému nedělá problém schovat brýlky do pouzdra a s ledovým klidem rozmlátit hubu kapitánovi fotbalového týmu. To vše, aby odhalil tajemnou vraždu své bývalé dívky. Civilně pojatý snímek, který vás uvrtá do křesla, židle či sedačky a nepustí až do závěrečných titulků. I s omezeným počtem postav je příběh plný zvratů a odhalení a na konci, jak to má být, nečeká happy-end. Mě osobně okouzlill výkon Josepha Gordon-Levitta v roli cool hrdiny Brendana. Lukas Haas jako The Pin mi přiměl Malcolma McDowella v Kubrickově Clockwork Orange. Tenhle film je bez debat NEJVĚTŠÍ PŘEKVAPENÍ ROKU 2006...přestože je teprve červenec, neumím si představit co by ho mohlo překonat. ()

ShotgunED

Škoda , že se příběh odehrává na střední škole, jinak by mi to přišlo o mnoho věrohodnější, ale jinak velice dobrý film, co po stránce příběhu i po stránce zobrazení divákovi a **** jsou zasloužené. ()

ric

...k těm chválám tady ještě zmíním (podle mě) dost odvážný a až skoro agresivní střih a zajímavé dialogy v trošku hůře srozumitelné americké angličtině, které rozhodně nemají moc společného s běžnými americkými blockbustery. ()

MORION

Uz dlho som nevidel nieco tak neuveritelne. Cely cas som mal pocit, ze pozeram na deti hrajuce sa na nieco, co videli v telke.. ()

pali87

Nezvyklé spojenie noir prvkov a klasického tinejdžerského filmu z prostredia americkej strednej školy, ktoré vytvorilo veľmi zaujímavé filmové univerzum. ()

Trumper

Syrová atmosférická kriminálka ze střední školy. Nekompromisní prostředí studentského podsvětí bez naivních „emérických“ středoškolských mániček. Zajímavý koncept, výborný Levitt a solidně zamotaný příběh. Bohužel jsem se u toho ani chvíli nebavil /65% ()

generalmagor

Sjíždím si celou filmografii mého oblíbence Džouzího Gordona-Levitta a tak sem narazil na jeden z jeho starších snímků a musím říct, že slušný. Zápletka je navzdory mladému prostředí, kdy by člověk fakt nečekal, že dokážou být studentíci až takový vrahouni, sadisti a kriminálníci, velmi dobrá. Byl bych pro větší akci. Džouzí hraje skvěle. Hudba je supr, to piánko do toho mystického prostředí je boží. Opravdu jsem si vychutnával každou minutu a v posledních minutách je to bomba. To až budeš na konci filmu, tak budeš čumět. Proč má film 65% je asi kvůli tomu, že na to mrklo jenom 1846 uživatelů, očekávali tak trochu něco jiného a podobně. Ber na vědomí, že je to trocha i fantazy, jelikož taková mládež snad na tomto světě neexistuje, ale bůh ví, třeba jo, ale né v oblasti, kde se film odehrává. Co mě opravdu nebavilo bylo hodně pasáži, kdy bylo prostě ticho a jedly se křupky u mámi. Za mě 78%. ()

Sticks

High School Noir, alebo stredoškolský noir s Gordonom-Levittom. Prvotina režiséra, ktorý si s nedostatkom financii pohral výborně a Brick ostává výborným filmom. ()

pollstro

Rian Johnson ve svém debutujícím neo-noir filmu, který si vysloužil zvláštní cenu poroty za originální vizi filmařského umění. Tvrdá detektivka ze studentského prostředí kalifornského předměstí, respektující starou filmařskou školu. Z každého záběru patrný nízký rozpočet, využívající převážně jednoduché prostředí a snadno nasnímané scény. Silná zápletka, zajímavá charakterizace postav a skvělé dialogy. Režisérsky inovátorské, obdivuhodné, jdoucí tvrdě a nekompromisně za svým cílem, a fungující ve stylu klasických hollywoodských film-noir. Příběhové nejasné, tajemné a mysteriózní, s neustálým pocitem nejistoty o následujícím dění, s obrovským počtem dějových zvratů, které se neustále hromadí a postupně míří k finálnímu vyvrcholení. Jediným závažnějším nedostatkem je poněkud znatelná nevěrohodnost některých postav, přičemž v některých momentech bylo obtížné brát ohled na výsledek jistých událostí. Úvodní šok z rychlého příběhového nástupu pomalu a jistě upadá, a nabízí se možnost sledovat skutečně obdivuhodný, stylový a originální film, který může velmi silně překvapit. "There's a thesaurus in the library. Yeah is under "Y". Go ahead, I'll wait." ()

kedluben

nevěrohodné dialogy, trapné postavy (pin - hahaha), přepálená zápletka, dobrá hudba, hmatatelná atmosféra, pokus o jinakost............ zbytečný film. nic. ()

Vitex26

Podivná atmosféra, podivní lidé, podivný příběh = podivné pocity po zhlédnutí. Tohle mě moc nechytlo, možná příště. ()

halberdier

Příběh studenta, kterému jednou zavolá jeho bývalá přítelkyně, že je v potížích. Když mladík nalezne dívku mrtvou, začne pátrat do čeho byla zapletená...Dosti zvláštní snímek, jehož hlavní hrdinové jsou vesměs mladí lidé obsazení do rolí, které z podobných filmů známe spíše jako role obsazené dospělými herci. Hlavní představitel Joseph Gordon-Levit je dobrý, vizáží mně trochu připomíná Heath Ledgera. Příběh je docela banální, ale je zajímavě natočený, takže nenudí. Je těžké říct, co se mi vlastně na filmu líbilo, protože je opravdu dosti netradiční. ()

jopal

Jeden krat pozriet nestaci... Na moj vkus dost zlozito natocene, avsak za nezvycajny pristup k divakovi davam slabsie 4*. ()

xylobrno

Přiznávám, že mám velkou náklonnost k málomluvným drsným hrdinům, co si jdou za svým, děj se co děj, nedávají najevo své emoce a nejlépe, když na to vůbec nevypadají. Kdo má podobný vkus, ten v tomto snímku nalezne jistě zalíbení. Scénáři bych vytkla nerovnoměrné rozložení nákladu informací a v konečných pěti minutách do očí bijící berličky ve snaze vysvětlit divákovi, co se teda stalo. Přidala jsem jednu hvězdičku za Josepha Gordona-Levita a jeho skvělý herecký výkon (jak už je u něj dobrým zvykem), ale taky za výbornou hudbu, bez které bych se do děje snad ani nenechala vtáhnout tak intenzivně. Taky chválím postavu "Braina", nenápadná, ale velmi sympatická - i tou svojí nenápadností, scénu s černým mustangem na parkovišti, závěr ve sklepě a spoustu dalších momentek. ()

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

Poslední podfu(c)k

Poslední podfu(c)k

12.10.2006

Nováčik Rian Johnson, autor nízkorozpočtového high school noiru Brick, vymetače nejrůznějších filmových festivalů, se opět chystá vkročit do nezávislých vod, tentokrát však s oscarovým záchranným… (více)