Zmizení

Brendan Frye je spolužáky ze školy označován za podivného samotáře. Jen tak se ničeho nevyleká a má na věci svůj vlastní názor. Je také stále dost zamilován do své přítelkyně Emily, která se s ním před třemi měsíci rozešla a zmizela. Když se mu dívka konečně po telefonu ozve, má vyděšený hlas a žádá jej o pomoc. Brendan ani na okamžik nezaváhá, pomocníkem v pátrání po Emily mu je pouze kamarád Brain, jenž má o dění na škole dokonalý přehled. Oba studenti přitom tuší, že celá věc nejspíše "pořádně smrdí" a že s ní má něco společného některý z členů zločineckého gangu mladistvých ve městě.
Detektivně laděný příběh, odehrávající se v prostředí střední školy v jižní Kalifornii, natočil Rian Johnson, který si k němu napsal také scénář. Film svým dějem plným zvratů, určitým tajemstvím i dalšími prvky připomene tak zvanou americkou "drsnou školu". (oficiální text distributora)

silent cut

Noár? No a? Hudební reminiscence na tenkrát na západě i mazaného Filipa? Týpek s modřinou a rukama v kapsách? Hypervystajlované postavy? Všechno se to tváří strašně dospěle, ale někde za těmi filtry je to jen další z new school předělávek klasiky ve stylu Cruel Intentions... No jo... Jenže se na to během posledních 24hodin už podruhý... ()

Luksa

Hmm, nenápadná, levná, ale zajímavá detektivka, která se odehrává ve středoškolském prostředí, kde si studenti hrajou na detektivy a gangstery ze staré školy. A kupodivu to na mě zafungovalo, byť občas jsem se později v ději a jménech postav trochu ztrácel. Rian Johnson film ukočíroval hodně slušně, neznámí herci nevadili - hlavnímu pátrači jsem zarputilost docela věřil, zmínil bych ještě Noru Zehether, na kterou se dobře kouká a Lukas Haas alias kápo drogového podsvětí vypadá trochu směšně, ale něco mi říká, že to byl účel. Atmosféra a hudba taky na jedničku, takže pokud podobné filmy můžete, mohu doporučit. Mně to sedlo. ()

Styxos

7 let! 7 let! Proč mi to unikalo 7 let? Absolutně báječné a neuvěřitelné, jak může hard-boiled school fungovat na střední škole. Mimochodem - Levitt je úžasnej ()

vitekpe

Jako obdivovatel "noir" pristupu jsem tohle sezral i s navijakem...mam radost, ze i v dnesni "fantasy&comics&remake dobe" nekdo alespon zkusi natocit takovyhle film. (Samozrejme, ze je potreba urcity divacky nadhled, ale to k noirum obecne patri...) ()

Soweek

Připadá mi to jako jeden z nezávislých filmů a i kdyby nebyl, tady máte důkaz, že s malým rozpočtem se dají dělat velké věci. Skvěle promyšlená detektivka se sympatickým prostředím, která vás rozhodně nebude nudit. ()

Loki_Six

"Throw one at me if you want, hash head. I've got all five senses and I slept last night, that puts me six up on the lot of you." ()

cab

Kapku jsem si pripadal, jako bych se dival na amateresky spatne natoceny nizkorozpoctovy flak, ktery od zacatku se mi zprotivil, coz ve vysledku staci jen na 35% ()

dopita

Zmizení je teenagerská noir kriminálka – to je celkem originální prolnutí žánrů. Vzhledem k miniaturnímu rozpočtu, velice slušně vypadající film s nadprůměrnýma hereckýma výkonama. Ale taky povrchní film, kterej se tváří důležitě a dělá, že je lepší než je. Není, jen solidní průměr. ()

NeosinneR

[MFF Cinematik 2010, Piešťany] Musím pochváliť výber hlavného hrdinu, ktorý napriek tomu, že sa dokáže stratiť v dave, dokáže sa tiež postaviť hociakému grázlovi (aj keď nie vždy to dopadne v jeho prospech). Od začiatku si u mňa získal sympatie, ktoré si až do konca dokázal udržať. Atmosfére filmu tiež dopomohlo veľmi kvalitné publikum na Cinematiku, vďaka ktorému som si film užil ešte o trošku viac, ako keby to pozerám sám doma. ()

SpaceOdyseus

Netradicne odvypravena detiktivka v netradicnim prostredi, kterou pohani tradicni story. Ale skvele obsazeni a hlavne hutna atmosfera vysledek sponuji na 4 hvezdy. ()

Cassandra

Trošku nadhodnocené. Jediné, co mě zaujalo, je nápad dát mafiánské postavy, děj a dialogy do prostředí střední školy (taková dívčí femme fatale v extravagantním kostýmku a invalidní mlíčňák v kvádru coby šéf podsvětí jsou relativně originální), ovšem děj samotný je strašně provařený na téma hledám ztracenou lásku a přitom se zaplétám do nekalých kšeftů. ()

Piggsy

Další zbytečně nadhodnocený film.. Nechápu jak tomudle někdo může dát 5 hvězdiček. Mně teda zaujala akorát hudba a pár fíglů s kamerou.. A jinak? Zmatený děj a nuda. Nejvíc mi ale vadili špatní herci, kteří by se hodili spíš do Beverly Hills 902 10. Hrají bez jakýchkoliv emocí a mimiky. Dělají jen to co jim řekne režisér, ale nepřidávají do toho nic ze sebe. To platí zvlášt u "hlavního hrdiny", který vypadá jak přerostlý Harry Potter a svými nulovými hereckými výkony dokázal skurvit celý film.. ()

Daae

Nesrozumitelne dialogy, nesouvisla hudba bez ustredniho motivu, zanrove (film noir) avsak nezvladnute postavy. Dosud jsem nevidela film s tolika scenami natocenymi z nizkeho uhlu, jako je Brick. Avsak ono to nestaci k dosazeni umelecke kvality, naopak ty sceny pusobi podivne (a to ne ve smyslu "dutch angle"). Je az bolestive ocividne, ze filmari nemeli k dispozici zadne zajimave lokality, a tak se snazili ozvlastnit, co nasli. K plusu snad jen zajimavy napad a koukatelny Joseph Gordon-Levitt. Film pusobi jako jeden z tech domyslivych studentskych filmu, na ktere se "musite" podivat, protoze ho natocil vas kamarad. ()

sona123

Nuda. Nepomohl ani Joseph Gordon-Levitt v hlavní roli. Na začátku se dozvíme, že chybí Emily. A Brendan se ji rozhodne hledat. Ale - pak by se asi mělo rozjet pátrání, a to si představuji jako napínavou adrenalinovou záležitost. Tady je to vopruz - tak různě chodí, ptá se, sem tam se s někým dostane do konfliktu, mezitím jsou dlouhé záběry na krajinu, ulice, betonové zdi...A stupidní dialogy, kam se podíváš. Takhle prosím ne! ()

Mikino00

Parádní kombinace, spojení klasického noiru a moderního středoškolského prostředí, děj i dialogy jako ze 40. let zasazené do prostředí drog a drobným gangsterů z předměstí. Když člověk zavře na chvíli oči, zapomene kde se film odehrává, o to více pak ocení jak se propojení neslučitelného povedlo, zamrzí jen poměrně jasná zápletka. ()

Chřástal

Zručně natočené a načichlé twinpeaksovským ovzduším, ale co je to platné, když se mnou neustále cukal dojem nepravděpodobnosti a umělosti všeho dění včetně postav a jejich jednání – což je u kriminální zápletky problém. Zasadit americkou „drsnou školu“ na americkou střední školu zní dobře, ale obrýlení studenti, kteří vedou dialogy slangem soukromých oček napodobujících Phila Marlowa a tváří se důležitě, už tak dobře nevypadají. Naopak záměrně pocit toho, že (si) tu někdo (na) něco hraje, navozují i opakované hrdinovy návštěvy pokaždé jinak namaskované Kary (kterou bude za pár let balit Hank Moody v Californication) v divadelní šatně i jakýsi divadelní výstup na party. Zajímavou tváří pro mě byla Nora Zehetner a Gordon-Levitt je dobrý, zvlášť na to, že hraje dost nevěrohodnou postavu... Vítězství formy nad obsahem, zároveň iritující i pozoruhodné. Jeden z těch filmů, kde chápu velké rozdíly v hodnocení. ** a půl. ()

zelvicka.

Film mě velmi mile překvapil, byť zasazení na střední školu bylo občas velmi zvláštní, nerozptýlilo mě to od temného příběhu, drsňáctví Gordon-Levitta a skvělý kompozice některých scén. ()

Garch

Rian Johnson si napsal a zrežíroval film který se nepovedl. Ani jedna z postav nepůsobí věrohodně, takže klišoidní dialogy jen podtrhují nudu. Některé vážně míněné záběry působí trapně, jiné až směšně, jako "poprava" v tunelu, kdy vylekaní holubi vyletí minimálně po šesti (!!) vteřinách od výstřelu. ()

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

Poslední podfu(c)k

Poslední podfu(c)k

12.10.2006

Nováčik Rian Johnson, autor nízkorozpočtového high school noiru Brick, vymetače nejrůznějších filmových festivalů, se opět chystá vkročit do nezávislých vod, tentokrát však s oscarovým záchranným… (více)