Fotografka Rafi (Uma Thurman) je velmi atraktivní 37-letá žena. Po rozvodu řeší zklamání z mužů se zkušenou terapeutkou Lisou (Meryl Streep). Ta jí poradí, aby si našla takového muže, který jí zase vrátí chuť do života. A tak se Rafi seznámí s okouzlujícím a přitažlivým Davidem (Bryan Greenberg). Fantastický milenec je o 14 let mladší. Na pravidelných setkáních s terapeutkou Lisou září Rafi štěstím a při konverzaci zabíhá až do těch nejintimnějších detailů mileneckého vztahu, včetně pikantností. Lisa je spokojená s pozitivním vývojem své klientky. Její klid ale vezme velmi rychle za své v okamžiku, kdy zjistí, že oním ideálním mužem je její vlastní syn! Je vůbec možné se s takovou situací vypořádat? Snadné to asi nebude, když už i tak zkušená terapeutka potřebuje terapii... (oficiální text distributora)

ypres.bass

Kdo chce vidět něco originálního tak tady moc neuspěje - kdo však chce vidět něco co se točí neustále dokola v různých obměnách, ale tentokráte dobře zpracované, s dobrými herci, šmahem a šmrncem ... tak právě pro toho je tento film. A to že není židovka v jeho věku, snad až tak nevadí... --- 80% ()

Jenda.SG-1

Upřímně řečeno, přistupoval jsem k filmu zpočátku s despektem, protože romantické filmy zkousnu (občas i přetrpím, obzvláště pokud je pod předlohou podpis nějaké Pilchnerové, který to má v hlavě slušně vypité), ale nevyhledávám je každý den, u tohoto filmu jsem se ale bavil a v závěru se přistihl, že hlavním hrdinům přeji konec "Happily ever after" (jindy si naopak říkám "tak už žblunkni, ať je od tebe DiCaprio konečně pokoj"). Jak film dopadne neprozradím, co ale můžu říct je, že si film občas i s chutí pustím a to moje sbírka filmů zrovna moc romantických slaďáků neobsahuje. ()

adriane9

Hodně dobrá myšlenka, skvělí herci a krkolomný konec.. Každopádně jsem se fakt nasmála, viz čepička..Duo Uma a Meryl bylo neskutečný jejich rozhovory mě děsně bavily a vlastně celý ten příběh byl příjemnej, což v komedii zažívám málokdy.. ()

Viperine

Chřipka, tělesná teplota něco málo přes 38°C, mozek lehce out-of-order... 'Co já si pustim, abych si ho nedovařila...' --- Optimální volba pro horečnaté stavy. ;) ()

Everyone

Sladká a křehká Uma Thurman před kamerou sublimuje ve své přirozené jemnosti, že by člověk zaprodal duši ďáblu, jen aby si alespoň mohl vískat v jejích zlatavých pramínkách vlasů. ()

zelda82

Po prvnim shlednuti za plny pocet. Pribeh Rafi a Davida me naprosto uchvatil a pristihl sem se, ze ustredni dvojici vazne drzim palce, aby jim to vyslo! A to se mi uz opravdu dlouho nestalo:) Pribeh je ze zivota, dobre plyne a nejsou v nem hlucha mista. Konec nastesti neni zadny tuctovy happyend a prinuti vas k zamysleni nad laskou a zivotem vubec. Mozna, ze po opetovnem podivani budu mit chut hodnoceni o jednu hvezdicku srazit, ale ted mi nezbyva nez vykriknout: Bravo! ()

Puol

Skoro komédia pre odrastenejších, ktorá sa na život pozerá príjemne, ale aj realisticky. Takmer všetký postavy vo filme majú ľudský rozmer a sú tak sympatické. Meryl Streep si si svojou postavou "keď už aj slúsená terapeutka potrebuje terapeutku pre seba" poradila bravúrne. ()

Chino

Ne. Prime není ani náhodou romantickou komedií. Popravdě - kolik jste viděli takových romantických komedií, na jejichž konci jste se sami sebe nevěřícně ptali: "Sakra, tak zdálo se mi to, anebo tam nebyla ani jedna trapná scéna?" Já teda osobně ani jednu. Tam, kde romantická komedie působí stejně umělohmotně jako poprsí Illony Csákové, tam naopak Prime působí lidsky. Tam, kde vás romantická komedie svou bezmeznou trapností přinutí rvát si sevřenou pěst do úst, tam vás Prime pobaví decentním, inteligentním humorem, při kterém se nemusíte stydět. Tam kde romantická komedie vyzařuje stejnou nerealističnost jako Paroubkův slib dohodnout se, tam si vás Prime získá svou věrohodností. Pokud hledáte zajímavý, spíše psychologický a přece jenom intelektuálně náročnější, realistický a navíc oběma hlavními představiteli excelentně zahraný příběh, Prime vřele doporučuju. Pokud máte raději romantické komedie, jež charakterizují výše zmíněné přívlastky doplněné o předponu ne-, jistě nějaký najdete i bez mého doporučení..:-) ()

xavierr13

Prime je typická romantická komédia, akých sú tucty. Má celkom zaujímavý námet a príbeh, pekné scénky, vtipné dialógy. Takých komédií sú však desiatky. To čo dostáva Prime nad priemer sú herecký predstavitelia. Uma Thurman hrá Rafi. No čo už, nie nadarmo je Uma v mojom rebríčku 10 najtalentovanejších herečiek Hollywoodu. Jednoducho, aj keď nepodáva dokonalý výkon, je jednoducho skvelá. Jej partner, Bryan Greenberg, ma nejako nezaujal, možno zaujme skôr diváčky, tie by sa mohli vyjadriť kvalifikovanejšie. V rebríčku, ktorý je spomenutý vyššie figuruje aj tretia do partie, Meryl Streep, Lisa Mezger. Merryl je určite z danej trojky najvýraznejšia a jej výkon graduje v tých najsprávnejších momentoch, vid. keď musí so zúfalým pohľadom počúvať o mileneckých eskapádach svojho syna. Prime je pohodový filmík. Taká tuctová klasická romantická komédia, neoslní, neurazí, jednoducho sem tam zabaví. Sú síce na trhu aj lepšie, ale aj táto stojí za pozretie. Jednoducho taký milý nadpriemer. ()

merigieren

příjemné postavičky matka, syn, a pacientka se tak nějak propletou a jejich spojení je vtipné. Jenže pak zas dospějí do bodu zvaného ponaučení, kde se musejí rozejít, sejít promluvit si, řešit život a co je nejhorší, došel vtip. Z 5* to klesalo a klesalo minimálně ke 3*. ()

Karala

CHtěla tomu zvláštní shoda příhod, ale vidět v jeden týden Sexy 40 a Prime mi s mým přibývajícím věkem trochu nasadila brouky do hlavy. Podobné téma, výsledek ale přesto zcela odlišný (i konce). V tomto případě vyhrává Prime. Meryl s Umou nejsou jen ploché tlachající charaktery o klišé "starší žena, nežidovka" na pátou, role doslova na tělo (Umě teda na nadpozemské tělo) a Bryan má to kouzlo uvěřit všem komplikacím, kolem kterých se hlavní linie obtáčí. Navíc jsem se skutečně celou dobu bavila, i slabší chvilka byla. Tematicky, PRIME roku. ()

Rockerman

No co k tomu říct? Film celkem zábavný a pohodový.Pěkná zápletka,která se trochu brzo rozplete,ale pak se neví,co s tím dál.Uma Thurman je tu velmi hezká a přesvědčivá.Naopak Meryl Streep mi přišla poněkud slabší,taková mdlá.Takže můj verdikt zní: Slušná komedie na jedno shlédnutí a pryč od toho. ()

bagetka007

Řeknu vám - nebýt tam "Jake" z One Tree Hill, který na mě ve 2., resp. 3. řadě docela zapůsobil (no, jasně, teenagerský zodpovědný otec miminka,no :D), nedám tomu filmu ani šanci. Uma mi totiž vůbec nesedí. PS: Další náboženská demagogie? Další omílání židovské historie a kultury? Really? ()

mala_kea

Ve svém žánru překvapivě povedený kousek, který ne úplně právem zapadnul. Jako jeden z mála romantických filmů se neutápí v klišé a příjemně překvapil i konec. Postavy jsou vcelku dobře napsané a chemie mezi herci taky funguje. Co víc od romantického filmu chtít. ()

matkoulko

Nie je to zlý film. Akurát mne akosi nesadol, a to som ho videl už dva krát. Nápad je dobrý, ale ja by som s ním pracoval trochu inak. Musím uznať pár originálnych a vtipných momentov. Nesedelo mi obsadenie, aj keď Meryl i Uma sú skvelé herečky, to bez debaty, ale mne sa do romantických komedií až tak nehodia. Inak doporučujem zhliadnuť, aj keď sám som sa miestami trošičku nudil... ()

animario

Sympaticky civilní romanťárna s prvky komedie, krásně všední a uvěřitelná, bez patosu a srdceryvných tentononc.3,5*. ()