Cestující v dešti

• Francie Le Passager de la pluie (více)

Mellie nemá ani potuchy, že každý její krok sleduje záhadný cizinec, který ji napadne, hned jak její manžel odejde z domu. Celá věc ale bude mít pro oba nečekanou dohru. (Netflix)

Muf911

Velmi estetické. Krásná hlavní hrdinka, která se prostě nepřizná a nepřizná, i kdyby jí to mělo stát život. Chvílemi jsem nechápal její motivaci. Ale koukalo se na to dobře a i přes trochu pomalejší spád jsem se skoro celou dobu nenudil. ()

zigy

Inspirující je oslovovat svoji milou Love, Love, to se mi moc líbí:) Dobrý je taky Mrkvička se sladkou Sabinkou v dabingu.....a tím končí výčet pozitiv, následují nuda, nepochopení motivací postav, a pomalý děj.....thriller? chachá... ()

brasek

Kriminálny film, ktorý veľmi nezaujme a podľa mňa nemá ani nič viac čo ponúknuť... Marlene Jobert je na zjedenie, Charles Bronson nevýrazný, zápletka je priamočiara a príbeh jednoduchý. ()

Kozlowski8

Melii napadne v jejím domě cizí muž a znásilní ji. Ona však poté násilníka zastřelí a tělo hodí z útesu do moře. Následně se na scéně objevuje záhadný američan, který Melii podezřívá a slídí kolem ní...Pokud přivřu oči nad ne úplně uvěřitelným vývojem příběhu a jednáním jeho aktérů a zaměřím se spíše na kladné aspekty filmu, jako jsou - moje krásná dávná filmová láska Marlene Jobert, charismatický Charles Bronson, dobře zvolený typ padoucha, či dobře vystavěný závěr - vychází mi toto dílo jako solidní a zábavné pokoukání. 65%. ()

PTuranyi

Subtílny psychologický thriller s jemne artovými ambíciami, ktorý v pomalom tempe rozvíja príbeh hľadaného psychopata so sklonmi k sexuálnemu násiliu a balíkom peňazí. Hlavným hrdinom však nie je ostrieľaný plukovník Harry Dobbs, ktorý po ňom pátra ale jeho obeť Mellie. Dej možno nemá taký spád ako by sa od tohto žánru očakával, ale je to spôsobené tým, že na úkor akcie sa film sústreďuje na pocity hlavnej hrdinky a Hobbbsove psychologické triky, ktoré vyznievajú občas až mysteriózne. Hobbs tak vyzerá ako drsnejší agent Dale Cooper z Twin Peaks. Produkcia je kvalitná a snaží sa vytvoriť dusnú atmosféru čo sa vďaka výborným hercom čiastočne darí, pokiaľ ju nerozbijú niektoré scenáristické fígle a pre niekoho príliš pomalé tempo. 75% ()

Chlo0opek

Ze začátku to mělo slušný potenciál, ale vyklubala se z toho nemastná neslaná chujovina. Nic se zde nedělo a když už, tak docela nelogicky. Kdybych to sledoval večer, jistě bych u toho usnul. Nic, co bych musel vidět znovu. Ani hlavní představitelé mě nijak neuchvátili. Slabší 2*. ()

Ivuska71

Ořechy radši zkoušet nebudu, okna jsou dnes drahý. Stejně drahý a vzácný je úsměv u mistra Bronsona a ten jsem si v tomto filmu vychutnala - někdy jsem si říkala, že to snad ani není on! Marlene byla naprosto úchvatná. Jedinečný zážitek. ()

gizi

Film u mě patří mezi zlatou francouzskou klasiku. Celkem pomalé tempo není na škodu, resp. spíše naopak. Hudba krásně tempo doplňuje. 17.10.2012 za 80%. ()

Zaba

Nedavno mě mile překvapila TV a uváděla dobrý film. I přesto, že byl až do půlnoci ve všední den, tak jsem ho dokoukala a moc se mi líbil. Nevím proč, ale připomínal mi novou verzi Psycha od A.H. Nicméně jiná zápletka a celý průběh filmu byl jiný, ale prostě supr. Herecké obsazení, hudba, spád... prostě spokojenost. Pro lidi, co mají rádi starší kriminálky můžu jen doporučit. ()

JB001

Když jsem film viděl poprvé (nevím, jak dlouho po premiéře byl uveden v našich kinech), tak se mi hlavně líbila Marléne Jobert. Ted po skoro 50 lety vnímám film mnohem šířeji a dávám plný počet. Nejenom z nostalgie ze sedmdesátek. Taky máte takový pocit, že tehdy točily lepší filmy než dnes? ()

Podhorsky

Perfektní MJ a skvělý ChB. Odbočka v Paříži, žárlivý pilot, nikdo se nepřiznal. Díky ČT za uvedení v původní znění (15.10.12). ()

Peregrina

tohle se mi opravdu líbilo...narazila jsem na ten film náhodou, když jsem se už chystala spát a fakt mne to chytlo - Marlen (kuřátko neboli Love love) hraje par excellence a Bronson švihák!!! ()

PORTER44

Docela dobrá krimi o ženě která se chystá na svatbu se svým přítelem pilotem který má přiletět,mezi tím se ve městě objeví neznámí muž který ženu přepadne a znásilní a ta ho záhy odpráskne a těla se zbaví,pak se objeví Ch.Bronson v roli plukovníka který má všechno vyšetřit.Skvělé herecké výkony. ()

MrJoda

"Nezabila jsem ho." Parádní lež, které by divák skoro věřil, přestože vraždu sám na začátku viděl. Je to geniální. Dokonalá hudba, bezvadně budovaná atmosféra a tak akorát komplikované. Jobertová je skvělá a Bronson je fakt kocour. ()

Sicilius

Marlene Jobert tu hraje roztomile nebo spíš masochisticky a Charles Bronson jako samolibý vtěrka. Celkově nuda, žádný spád. ()