Mladá pražská rodina Kadlecových se přestěhuje z Prahy do opuštěného šumavského mlýna, jenže úmysl vybudovat tam nový domov i příjemný penzion s výletní restaurací naráží na naprostou nezkušenost. Stejně nezkušená jako hrdinové se však zdá i být režisérka Magdalena Pivoňková, jejíž inscenační jistota občas pokulhává. (oficiální text distributora)

Rattlehead

Pěkný poetický snímek s parádní muzikou a lahůdkovou kamerou, nechybí ani trocha erotiky. Zde je vidět, že většina zdejších uživatelů nepochopí nic složitějšího než Hvězdné války, bohužel... ()

Pavel_Pan

Některé obrazy jsou skvělé, každopádně režisérka jedinečnou poetiku naroubovala na útvar, který není příběhem jdoucím odněkud někam. Co snese kniha nemusí vydržet film . Resp. musí nahradit epizodní písmenka - přidanou hodnotou scénáře anebo střihem. Jak rozpohybovat stromy? Posaďte diváka na houpačku. ()

Pitryx odpad!

Další pitomost. To měla být lyrika či co?? Nechci spoilerovat a tak jen stručně. Mít to co ti dva, tak dělám totéž. Za třicet minut filmu nebyli autoři schopni vypracovat jakoukoli zápletku. Pře s místními, jiný konflikt, prostě NĚCO. Aby mi to stálo za to koukat se až do konce. 201110183100/8019/8151 ()

curil

Ze všeho nejraději mám české (a slovenské) filmy. Málokdy ohodnotím český film takovou nízkou známkou jako v tomto případě. Snímek mě nezaujal, slabé jsou i herecké výkony hlavních představitelů a režie Magdaleny Pivoňkové. ()

Prubner

Paní režisérka Pivoňková se ve svém prvním (a naštěstí taky posledním) filmu věnuje více samoúčelným formálním exhibicím, tj. nefunkčním kamerovým hrátkám, než vyprávění příběhu (ostatně téměř neexistujícího) a vedení herců (za "výkon", jaký předvedla Ivana Vávrová, tato předchůdkyně Markéty Hrubešové, by se styděl i ochotník z Horní Dolní). Veškerý humor se točí kolem pádů z kola (do řeky apod.) a opentlované kozy. Chudák autor předlohy Jan Otčenášek se obrací v hrobě. ()

Lewaso

Problém tohoto filmu je, že jsem nejdřív četl knížku. To co mi utkvělo v hlavě z románu jsem tam nenašel. Ale romantika stále nových začátků tam byla... ()

Kria odpad!

Film nemá s knihou mnoho společného a závěrečná scéna jde naprosto proti smyslu knihy. To jsem se zas jednou rozčílila! ()

Peabody

Hrozný. O úrovni paní režižééérky není třeba míti iluze, stačí náhled, dva filmy f roce 87, pak 18 let nic a pak Ordinace a Ohnivé kuře - no na to to jistě stačí. Hvězdička je za hudbu pana Skoumala, kamera pana Sirotka sice není špatná, ale ono nasnímat koně atd ve sněhu zase není takové dřina a poetické to bude vždycky. Jádro problému je pochopitelně casting. Ivana Vavrová byla tragédka vždycky /vybavuji si ji v (tuším) Mladém víně, kde je její přehrávání hrozné a v Copak je to za vojáka, kde se sice snaží svést Langmajera, ale ... on tak spěchá. Taky prý hrála v seriálech Jiřího Adamce, ale ani to není zrovna signum laudis. Miloš Podhůrský je taky hrozný (nevím, jak umí loutky a obrázky na Karlově mostě, ale hraní je slabší). No a když chcete natočit film podle hezké předlohy o dvou mladých manželích a vyberete si dva příšerné herce, jak to asi může dopadnout - to okolo to zachránit nemůže. ()

hetta odpad!

Měla jsem ráda knížku která je předlohou tohoto "filmu". Když jsem se dozvěděla, že byla zfilmovaná, tak jsem se těšila. Ovšem tu hrůzu, co jsem viděla nejde komentovat jinak než jako odpad. Celkem sympatická hlavní hrdinka v knize se tady proměnila v bláznivé nesympatické stvoření. Děj filmu je prázdný a nudný, a ani okrajově nevystihuje  poetiku knihy. Přiznám se, že jsem neměla sílu dokoukat, takže jsem neviděla závěr, který je tu zmiňovaný jako opačný oproti knize. Spáchal filmový štáb na konci harakiri ? ()

Trucker odpad!

Naprosto nekoukatelná nudná hovadina, kde nešikovnost hlavní hrdinky je natolik otravná, až je to nesnesitelné. Kdyby to bylo líp zahrané, tak by to možná bylo vtipné ve stylu Pat a Mat, ale je to jen trapné. Ostatně "filmotéka" paní režisérky hovoří za vše... ()

Filumena

Repríza tohoto filmu v TV mě přiměla po létech zkouknout jestli neobjevím něco co by mne zaujalo. Nic, nerozsvítilo se. Kniha patří k mým oblíbeným ale film nemá kromě pár záběrů na přírodu žádného ducha. ()