Nick Keller (Til Schweiger) nemá v životě na růžích ustláno. O práci přichází jak na běžícím páse a jeho rodina, především jeho nevlastní otec Heinrich (Michael Mendl) a jeho bratr Viktor (Steffen Wink), ho považuje za úplného budižkničemu. Jen jeho matka (Nadja Tiller) ho ještě nezatratila. Jako poslední šanci mu na úřadu práce dohodí místo uklízeče na psychiatrické klinice, kde díky jeho nepozornosti jeden z pacientů vypije půl láhve čistícího prostředku a kde se mu také podaří na poslední chvíli zabránit tomu, aby si mladá Leila (Johanna Wokalek) vzala život. Ani jedna z těchto události nezůstane bez následků. Nick dostane padáka a je úplně na dně. Leila pak svého zachránce potají sleduje a večer stojí před jeho dveřmi, v noční košili a bosá. Nick se své pronásledovatelky snaží zbavit, ale marně. Leila se rozhodla, že už s ním zůstane navždy. Nick, který ve svém životě ještě nebyl za nikoho zodpovědný, a Leila, která vidí svět užaslýma dětskýma očima, se vydají na cestu k Nickově rodině, Nickův bratr Viktor se totiž žení. Během této cesty se tento neslučitelný pár musí společně prát se životem, což je čím dál více sbližuje (lenuse)

Skip

Trochu romantická komedie a trochu drama. Obě složky filmu docela fungují, a přesto se mi to celé jevilo hodně prvoplánové. Pro mě je to spíš průměrný film, ale věřím, že si své spokojené diváky najde a přeju mu to. ()

Frenegonda

Romantika až za hrob. Německý filmy jsou mi z nějakýho důvodu velice blízký. Že by se na mě podepsalo 6let teroru učitelky Valentové? hehe. ()

Sheldra

Schweiger chtěl natočit silné drama o vztahu bezelstný dívčiny z cvokhausu a sobeckýho losera, kterej podělá, co může, ale její naivita ho přiměje se změnit, jenže mu do toho pořád nějak kecá tendence vypomáhat si klišovitostí, přeslazeností a humorem hodným situační komedie s Benem Stillerem. Je to škoda, protože Johanna Wokalek je fantastická - jestli mě něco dojalo, byla to ona. ()

BitlDjus

Tento film není dokonalý, má však v sobě tolik pozitivních a krásných věcí, které ve vás prostě zachovají spokojenost z dobrého filmu. Další skvělý film z Německa, který si společně s Klepáním na nebeskou bránu a Lola běží o život, drží první příčku nejlepších německých snímků. Til Schweiger je talent. "Ty nikdy nenosíš boty?" "Ne, nechci mít nohy ve vězení." ()

Martin741

Til Schweiger /Klepani na nebeskou Branu, Bastard 1997/ opat potvrdil, ze je schopny herec. Tu v tomto filme strieda zamestnania, rodina ho povazuje za budizknicemu. Najde si vsak pracu ako upratovac /a evidentne aj hajzldedek/ na akejsi psychiatrickej klinike. No, aspon nepride do styku s pacientami, lebo co poznam psychologov a psychiatrov /ta pani zo psychiatrie je uz na dochodku/ tak maju velke psychicke problemy, lebo sa zacnu pozorovat a ako sa hovori : psycholog/psychiater si sam nepomoze. S5 k filmu. Til v praci zachrani zivot mladej Leile, a taxa tato dvojka pretlka zivotom spolu. Pochopitelne, po mnohych peripetiach a potom, ako ho ona neprestava prenasledovat. Sympaticky film, Schweiger pred aj za kamerou dokonca : 100 % ()

BUD-SFIS

Perfektně napsany scenar s neobvyklym dejem. Orignalit je tady mnoho. Pritom film se neodhrava jen v dramatickem pojeti, coz dodava snimku krasu a lehkost, kterou podtrhuji herecke vykony obou hlavnim predstavitelu (Schweiger, Wokalek) ()

Radiq

Ti Němci jsou taky pěkní kreténi (hlavně to jde vidět na té svatbě) a každá Němka je stejnej typ, a to škaredej. Prostě typická Němka. Z toho plyne, že hlavní představitelka se mi nelíbila, ani to její hraní - vůbec jsem jí to nevěřil, že je jak malý děcko. A že se chová tak blbě a všechno ju překvapuje a blablabla... Ale ono to možná bylo taky scénářem nebo řežií. Til Schweiger nebyl zas tak špatnej, ale mám takovej dojem, že zakořenil ve filmech, který se odehrávají v ústavech. Myslím, že to ještě byly filmy Klepání na nebeskou bránu (mnohem lepší než tohle) a Bastard, kterej mi tohle fakt hodně připmíná (i když zas AŽ TAK moc podobný to není). ()

AdaMM

moc originální to není, ale til schweiger mě hodně příjemně překvapil. není to kýčovité, protože je to opravdu vtipné :) ()

Courtemanche

Patří mezi ty nejzajímavější z Německa za poslední dobu, Schweigerovo asi nejlepší období, ale dalo by se z toho vytáhnout i více. 3/5 ()

hans500

Velmi nadprůměrný film, dobré herecké výkony, skvělý scénář, slušná režie, výtečná kamera, pěkná hudba hudba. Pár nedostatků se ale najde, za 4*. ()

Skuby47

Mimořádný film se zajímavým příběhem, příjemnou doprovodnou hudbou, zvláštními tlumenými barvami a působivým hereckým výkonem bosonohé Johanny Wokalek. Námět možná nebyl originální a film skončil podle předpokladu optimisticky, ale v jednu chvíli jsem měla obavy, že tuto nevšední komedii převálcuje drama. I tak mne snímek upoutal natolik, že ani pozdní noční hodina mě nepřiměla ho přerušit a dodívala jsem se. Snad mohl být o něco kratší. Nelze hodnotit, nakolik chování nemocné dívky odpovídalo jejímu traumatu. Těžko odhadnout chování člověka, který strávil řadu let v uzavřeném prostoru. O tom by mohly podat svědectví jen vězněné děti Josefa Fritzela a jemu podobných zrůd. ()

LordSnape

Příjemný film. Rozesmál mě, dojal mě a ani mi při něm nevadila ta zhovadilá němčina. Byl jsem na něm dvakrát v kině a to se mi stává maximálně jednou do roka! ()

ecceHOMMO

Nečakane skvelý film o neobyčajne obyčajných veciach s jednoduchým, ale zato príjemne plynúcim dejom. Okorenený vtipom i romantikou. Proste skvelý pohodový film, pre potešenie duše a srdiečka, na odreagovanie a zlepšenie nálady. ()

Javad

Taká nenáročná Nemecká prostoduchá romantika. NABOSO nie je komédia kde sa budete šúlať od smiechu, no nie je ani trápna - veľké plus. Til ako debutujúci režisér (prvý film ktorý sám režiroval) odviedol slušnú prácu. ()