Klaním se, měsíci (TV film)

Pohádka

Československo, 1989, 67 min

"Vy mladí, pořád někam pospícháte.."(30.8.2014)

Bratři Li a Janek (který z nich je v čínské pohádce divný?) se ne na ne oženit, ale zasáhne do toho kouzelný dědeček a chlapci chytnou raptus a k oltáři by se hnali. Jenže jejich nevěsty jsou poněkud chladné, chovat se takhle chlap, tak by se řeklo, že je to balvan. Ony jsou vlastně zakleté do kamenů, tak to je v pořádku. Kulisovka až trochu příliš kulisová, ale Měsíc Preiss, stříbrovousý Postránecký a rudolící čarodějnice Jirásková jsou nádherná mystická trojice, kostýmy z českých čínských či etnických pohádek jsou zdrojem mé fascinace od dětství a ty holky po odkletí byly taky luxusní, čtvrtá hvězda je za "výpravu".(26.5.2012)

Řádění Jiráskové ve filmu pro děti, ve kterém bez flašky nedá pokoj. Obrazově trochu příliš statické kompozice, ale na poměry televize výtvarně téměř pozoruhodný počin(30.8.2014)

prostě televizní pohádka, ale ještě v době, kdy jsme pohádky uměli točit. tedy skoro. tahle je tak napůl. nic úžasnýho, ale ani žádná dnešní hrůza.(30.1.2006)

Je to sice studiová pohádka, ale já ji mám moc ráda. Perfektní obsazení v čele s Viktorem Preissem a Václavem Postráneckým vytahlo nízkorozpočtový snímek hodně vysoko.(3.5.2011)