Hra s nevěrou

Vykoľajení

Vykoľajení - Hra s neverou

Thriller / Drama

USA / Velká Británie, 2005, 100 min

Jelikož jsem před pár lety četla knihu, více méně jsem zápletku i pointu znala, takže jsem byla dost ochuzená o překvapení (které ale není nijak šokující a zřejmě bych na něj přišla, i kdybych ho předem neznala). I tak se ale jedná o kvalitní thriller s dobrými herci. Clive Owen sice nepatří mezi mé oblíbence, ale herec je dobrý. Jennifer Aniston naopak patří mezi mé top herečky, takže se mi i zde velmi líbila. A co se týče Vincenta Cassela, svou roli ztvárnil skvěle, ale jako herec a chlap mi moc sympatický není. Za mě lepší průměr.(25.7.2011)

Nelze si nevšimnout té zdejší olympiády, jejíž náplní je soutěžení v tom, kdo originálněji, vtipněji a štiplavěji popíše, kterak mu všechno bylo jasné už při pohledu do televizního programu, a kterak všechny zvraty zabily jinak výborné zpracování. Cítím z toho pokrytectví a alibismus, když někdo napíše něco ve stylu "kdo nemá nakoukáno tolik, co já, tomu se to asi bude líbit." Nechci nikomu přehnaně křivdit, ale také bych dovedl sedět v křesle nad mísou buráků, slupky plivat pod gauč, usrkávat kolu a řvát na celý barák "jasně, to jsem čekal. No jo, to nemohlo bejt jinak. Há, já to věděl!" Asi jsem trochu podrážděný... Víte, já si plnými doušky užíval atmosféru, zpracování, které mě pohltilo, a v neposlední řadě skvěle různorodou hereckou sestavu, která dobře vypadala i hrála. Téma nevěry mi přineslo další návody, postřehy i varování, sto minut uběhlo jako voda v potoce a já nevidím sebemenší důvod, proč si výsledný pocit kazit vzpomínkami na to, co všechno jsem vítězoslavně uhádl a předpověděl. Pátá hvězdička je možná z trucu, ale na to jsou moji čtenáři již zvyklí... :-)(8.1.2012)

Ďalší návod na odplatu, alebo varovanie, že žiadna žena sa nezavesí na úspešného muža bez zámienky. Jennifer Aniston sa pre mňa prekvapujúco ocitla v nezvyčajnej úlohe, keď nehájila farby humoru, ale s plnou vážnosťou zápornej postavy zapadla do zamotaného príbehu. Dramatický dobré pôsobí hroziace zrútenie Charlesovho, rodinného života, ktorému však statočne a vytrvale odoláva a pod tlakom sa nie raz pohybuje na tenkom ľade. Nakoniec neunesie váhu vlastných chýb a konečne sa rozhýbe k akčnému zakončeniu. To, že Charles (Clive Owen) dostal možnosť chlapského vystupovania až v záver ma "okradlo" o lepší zážitok, takže 60%.(5.2.2013)

Rozpočet $22miliónovTržby USA $36,024,076Tržby Celosvetovo $57,479,076Tržby za predaj DVD v USA $27,611,908 //počet predaných kusov 1,519,736/85%/(25.3.2007)

• Renton

Scénář: Stuart Beattie .. Schématický stavěný thriller, který jen slušně, nikoli mistrně skládá dohromady několik známých momentů a dějových zvratů. Chutná atmosféra spolu s hlavním hereckým představitelem tvoří lehce stravitelnou a naštěstí velmi svižnou záležitost. Na(ne)štěstí vznikají i horší filmy a tento je přesně čistý průměr (jen) pro nenáročného (televizního) diváka. 50%.(13.4.2006)