Výkonný pracovník v reklamní agentuře Charles Schine (Clive Owen) je jen dalším člověkem z Chicaga, který každé ráno běží na vlak v 8:43, aby se dostal včas do práce. Když jej ale jednou nestihne a díky tomu se setká s Lucindou Harris (Jennifer Aniston), jeho život se nenávratně změní. Lucinda je šarmantní, krásná a svůdná. Přestože jsou oba v manželském svazku a mají děti, jejich vzájemná přitažlivost je neodolatelná. Společné obědy brzy přejdou v koktejly po práci a zanedlouho se už oba ocitají v hotelovém pokoji. Jejich zdánlivě bezchybný vztah se však radikálně změní v okamžiku, kdy do pokoje vtrhne brutální cizinec LaRoche a začne oba milence ohrožovat pistolí. Poměr se brzy změní v noční můru, která je mnohem nebezpečnější a násilnější, než si dokázali představit. Charlesův život začne být brzy plný podvodů, vydírání, násilí a zločinu. Vzhledem k nemožnosti svěřit se své ženě nebo kontaktovat policii se stává vězněm ve světě, který nepoznává, a v němž není po jeho předchozím životě ani památky. (oficiální text distributora)

toi-toi

Hm.. prvý film, kde Jennifer Aniston pôsobí príťažlivo. Škoda, že ide o film, ktorý je tak ťažké dopozerať pre jeho ťarbavú nudu. Našťastie sa ako Superman objaví Vincent Cassel a zachráni unudeného diváka. ()

Olaf7

První půlka filmu je ok, pak se ale nasedá na tobogán, kterej neúprosně směřuje do kategorie „totální béčkovina". ()

Silviaxx

Celá táto peripetia sa začína až úsmevne idylicky a nenápadne - zaplatením lístka vo vlaku. Avšak to, čo malo pre Jennifer a Clive-a predstavovať akýsi "útek" z ich nie príliš dokonalých životov, sa zvrtlo až v hmatateľne beznádejnú situáciu. Jedno jediné zlé rozhodnutie obrátilo ich relatívne bezstarostné životy v prechádzku peklom. Clive síce vyviazol s rozbitým ksichtom, ale Jennifer tento incident roztrieskal integritu jej osobnosti (teda aspoň by mal.....ale...). Úplne som prežívala tú nemožnosť niekomu sa zdôveriť a ponárenie sa stále hlbšie a hlbšie niekam, odkiaľ sa nedá až tak ľahko vrátiť späť, a hlavne, že sa tá bezmocnosť stále kopila a kopila, až sa zvalila ako lavína. A v tom momente to už nebola bezmocnosť - tu nastal celý zvrat v deji, ktorý ma úplne rozsekal! Za týmto už mohlo nastať iba krásne vyvrcholenie v hoteli, ktoré som si užívala plnými dúškami a mohol byť koniec. Škoda toho pokračovania vo väzení, ktorý mi trošku narušil môj celkový dojem a to preto, že prišiel vo chvíli, kedy som si už záver deja prežila a uzavrela ho. Na druhej strane je však vidieť, že sa z toho tvorcovia snažili vytrieskať maximum. Aj napriek tomu som ostala Derailed-om príjemne očarená. ()

pend

Thriller o jedné skoronevěře. C.Owen hraje přesně to, co má. Solidní film, škoda překombinovaného konce ve věznici. ()

modista

Výbornej thriller, když jsem si přečetl komentář Richie 666 tak nemám co dodat, přesně to samé bych napsal i já. ()

ashtangi

Čekal jsem drama o nevěře a ta zápletka s vydíráním se mi nejdřív nelíbila, ale nakonec to nebyl vůbec špatný film. ()

vojtaz

Zajímavý thriller, který Vás dozajista vtáhne. Ovšem hlavní pointa je trochu předvídatelná.... Nic méně to na tom nic nemění, i když tušíte konec, může to být silný zážitek. To podněcuje i výborný herecký výkon Cliva Owena. Konec... no, zajímavý, úplně ten poslední zvrat už tam být asi nemusel, ale co, je to z USA, tak je happy end nevyhnutelný :- ). ()

heihatchi

Dobrej thriller, kterej mě udržel v napjetí po celou dobu, ikdyž jsem správně tipnul hlavní zápletku. Největší radost mi ale udělal detektiv z Heavy Rain :) Výsledek jsou lepší tři hvězdy. ()

Puol

Nie je to vyslovene zlý film, len podobné zápletky tu už boli veľakrát. A v tomto filme nie je nič nové, dôraz na silu americkej rodiny a pre jej dobro sa sem tam aj prepečie aj nejaká ta vražda, potreba zohnať peniaze pre chorú dcérku a aby zabudol som nevera sa nevypláca. Herci zvládli svoje party zo cťou. ()

mala_kea

Clive a opět další skvělý herecký výkon. Zasaďte semínko a vyroste strom. Za pár let. Tady se zasadil právě Clive a za 100 minut bylo vymalováno, navíc s přídavkem, ten přídavek je druhý strom se jménen Vincent Cassel, který rozjíždí svou skvělou hereckou linii. Snad ho nic nezastaví. Ten chlap rozláme i skály. Konec filmu si každý člověk vybaví již při pohledu na název filmu, ale v dnešní době od americké filmografie nečekám žádné zvraty. Díky tomu jsem si film skvěle užil a v brzké době mi na obrazovce poběží znovu. ()

Hapretor

Pokud čekáte obyčejný blbý thriller, budete mile překvapeni. Zápletka je lepší, než sem si původně myslel. Stačí trocha trpělivosti. ()

Heroine odpad!

Jasně, nejhloupější zápletka, jakou jsem si dokázala domyslet :-D Hrozný film, známou tváří obsazené béčko. ()

BOURQUE

Keby som tento film videl pred pätnástymi rokmi, tak by som doslova odpadol. Dnešným okom spíš lepší priemer, ktorý však obsahuje niekoľko takých scén o ktorom „moderné“ filmy daného žánru môžu len snívať. Krásna J. Aniston, takmer dokonalý C. Owen a antisympaťák V. Cassel. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

MickeyStuma

Pokud muž jede vlakem bez jízdenky a bez potřebného finančního obnosu si jízdenku alespoň zakoupit u průvodčí, měl by zpozornět, pokud se nějaká pohledná žena nabídne za něj zaplatit. Pro správného heterosexuálnícho chlapíka to může sice znamenat románek, ale co když se z toho nakonec vyvrbí zcela něco jiného? Scénář je napsán v jednoduché rovině, takže je příběh pro každého naprosto srozumitelný. Počáteční romantismus dá se plně považovat za uspokojivý. Dějový vývoj může být pro někoho předvídatelný, avšak u většiny diváků jistojistě ve zcela jiném směru, než jakým se to nakonec vydá. Clive Owen jako bohatý muž od rodiny, Jennifer Aniston coby femme fatale v neobvyklé záporné roli, byť charakterově společenské dámy se v ničem nevymaňující a Vincent Cassel v pozici záporného drsňáka, kterému okrajově pomáhá Xzibit. Snímek se připodobňuje k filmové tvorbě noir a není divu. Atmosféricky k tomu přívětivý je. Chybí tomu už jen černobílá obrazová vizáž. V barvě to není nic jiného, než jen odpočinkový snímek postrádající patřičné napětí a ucelenější pocit hrůzy a beznaděje. Snímek tedy spíše pro dámskou část diváků, než pro typické pánské drsňáky. ()