Série bláznivých komedií s Lesliem Nielsenem v hlavní roli opět posílila Pravdivý příběh podle skutečných událostí z jiných filmů právě začíná Na mušce je Uprchlík, Mission Impossible, Jasné nebezpečí, Casablanca, Osudová přitažlivost, Titanic, Zachraňte vojína Ryana a množství dalších filmů Případ houslového virtuóza a jednonohého, jednorukého a jednookého zločince patří k nejbláznivějším případům, jaké FBI zaznamenala za dobu své historie. (oficiální text distributora)

El-Barto

Leslie Nielsen tady sice nesype hlášky z rukávu v takové odzbrojující kadenci jako v sérii Bláznivých střel, ale i přesto jsem se hodně nasmál. Dost mě zaujalo parodování mých zamilovaných Usual Suspects (Buzzy Frog :-). Při vzpomínání na památku krále parodií vřele doporučuju. "Ale ty jsi u toho prskala jako klobása na grilu!" ()

jane1106

Nevyrovnaná parodie na Uprchlíka a všelijaké další fláky, kde se überpovedené vtipy (dotěrná lokomotiva číhající za stromem mě dostala do kolenxD) střídají s ubohými (uspávání nepřátel ranou do hlavy čímkoli po ruce). Škoda toho Titaniku na konci, to byla bohužel dost trapná tečka. ()

warrenur

Dostal som chut na parodiu s Lesliem po mnohych rokoch. Len aby som sa uistil, ako genialne, kazdych par sekund dokazali narvat do filmu vtipne gagy, absurdity a blaznive, ci inteligentne vtipne napady. Obcas sice otravne, zvlast vo zvadzacich scenach :), ale paradne odkazy mi stale vycarovali uskrn. Mutnuta moderatorka v telke, vlak nahanajuci lesom, kosacka, pokec v rybarskej vystroji, navigujuce nadpisy clankov, hlavny vysetrovatel z Ramba a Charlieho anjelov. :D ICU - And I see you, you're a fine nurse  :D, nasmial som sa i na "prisavkovej" scene v nemocnici, ktora bola ozvucena genialne, perujuci cadillac. Klasika, ktora stale pobavi. Odporucam. Leslie nas bavi i roky po svojej smrti. What a legend. ()

#47

Leslie je prostě můj kůň, a Utopenec na útěku jistě patří spolu s Bláznivými střelami k jeho nejlepším filmům...a jak už tady někdo psal, je to výborný lék na špatnou náladu. ()

Zalost

Wrongfully Accused patří mezi ty parodie, které obsahují několik opravdu povedených vtipů, ale celek se jen zlehka dostává přes průměr. Přesto, existují i horší, takže hodnotím právě oním průměrem. ()

paolito

Když se nad tím zpětně zamyslím, tak Utopenec na útěku je vlastně poslední vydařenou parodií, co kdy vznikla. Samozřejmě, některé scény jsou už za hranou, ale stále převládá víc těch povedených. A kvůli tomuhle filmu se bojím chodit v noci po lese, představa že by na mě zpoza stromu vykouknul vlak ve mě vyvolává záchvaty paniky. "Živila jsem se olizováním obálek. Takových těch velikých." ()

totalySICK

Ach, ta scéna se psem: "To je jeho zadek!" "Aha.. Právě jsem mu vnutil suchar.. Tak to si asi moc nepochutnal.." I kdyby ve filmu nebylo k zasmání nic jiného, než ta scéna s autem, tak si to ty tři hvězdičky zaslouží. ("d-rob-né-si-nech-te") Pořád sme to vraceli a málem mě to zabilo, hehe. ()

*Colorado

Další krásná parodie z dílny Leslie Nielson. A asi jeden z nejlepších míchanců na hollywoodské trháky co znám. Jsou slabší chvíle, které jsou ihned nahrazeny něčím odzbrojujícím - viz útěk v lese před vlakem, pobřežní hlídka či párečky a psi :) Pokud se vám stalo, že jste viděli nějaký slabší kousek od Leslieho a neviděli Utopence, tak se nenechte odradit a zkuste tohle! ()

J. T. Kirk

Další skvělá parodie na všechny možné filmy s úžasným komikem Lesliem Nielsenem. Mnoho šílených scén, přesně takm, jak to má u parodie být. Poctivá, nefalšovaná komedie, které se vyrovná jenom málo která nová. ()

Olík

Nevím, jestli je to dáno německou kooperací nebo dobou, která nebyla parodiím příliš nakloněná, ale Pat Proft se v minulosti (ať už jakýmkoliv způsobem) motal kolem mnohem povedenějších kousků. Scénář poskytuje Leslie Nielsenovy vtělení do pro něj typického hrdiny, který kolem sebe rozsévá nechtěnou zkázu, podlamuje ženská kolena, pomáhá si grimasami, chrlí bonmoty (Vaše lži jsou jako banány - přicházejí ve velkých žlutých trsech), z úst se mu linou těžko uvěřitelné věty (Když mě líbáte, vybaví se mi váš manžel) a jeho mozek dává tělu příkazy k nesmyslným činům. Leslie Nielsen zkrátka dělá přesně to, co mu jde nejlépe – bohužel už ne s takovou grácií jako svého času v kůži Franka Drebina. ()

Dudny

Klasická komedie s Lesliem Nielsem i když jsem tuto komedi několikrát nedá mi to a prostě se musím smát furt bezchybná parodie na spoustu filmů. 80% ()

Author

"Tvé lži jsou jako banány, rostou ve velkých žlutých trsech." Tohle nikdy nezapomenu, čistě nostalgických a nekritických pět hvězd. ()

Rathalos

Leslie Nielsen a parodie patria neoddelitelne k sebe,on je jednoducho stvoreny na komedie a tato bola fakt vyborna,dobre som sa zabavil a zasmial...:-) ()

Shona

Utopenec na útěku to je parodie snad úplně na všechno. Určitě v komediální tvorbě to lepší co Leslie natočil. Nutno vidět filmy které to paroduje, jinak je ,,účinek" poloviční. Richard Crenna jako Tommy Lee Jones je bezchybný. Ovšem vrcholem mistrovy tvorby navždy zůstanou Bláznivé střely. ()